TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уметници ќе го чистат дворот на Клинички центар

Радио МОФ - 12.07.2018

Низ Фејсбук почна да се шири информација за утрешна акција за чистење на дворот на Клинички центар. Група уметници веќе се приклучуваат на иницијативата, која е најавена за 10 часот пред влезот на Центарот, а претходно беше поттикната од статус на ...

Актерите утре ќе го чистат ѓубрето на скопските клиники

Фокус - 12.07.2018

Актерите преку фејсбук се организираа утре да го чистат дворот на скопските клиники, кој веќе неколку недели е преплавен со ѓубре. „На претходниот мој статус веќе реагираа неколку колеги/шки. Решивме да започнеме со акција за чистење утре.

Македонските актери ќе го чистат Клинички центар

Независен - 12.07.2018

Македонските актери решија да започнат акција за чистење на Клиничкиот центар во Скопје од натрупаното ѓубре. Идејата ја започна актерката Сања Арсовска чиј матичен театар е Драмски, а во исто време е и претседателка на Синдикатот на култура на ...

Групата на здравствениот срам повика на акција за чистење на Клиничкиот центар

CivilMedia - 11.07.2018

Во меѓувреме на Фејсбук, Групата на здравствениот срам , упати повик да сите заинтересирани граѓанки и граѓани да се организираат и заеднички да го исчистат дворот на Клинички центар. „Да организираме настан во кој ќе се собереме и сите заедно ...

Актерите утре ќе го чистат Клинички центар

еМагазин - 12.07.2018

Актерите утре ќе ја чистат околината на Клинички центар со почеток во 10 часот, а апелот за и други да им се приклучат го споделија на Фејсбук. „Ќе има црни ќеси и ракавици, но за тие што сакаат да ни се придружат, нека земат нешто дополнително.

Иницијатива на актерката Сања Арсовска: Уметници ќе го чистат дворот на клинички центар

Женски магазин - 12.07.2018

Со цел да влијаат во промената на свеста на граѓаните кои се однесуваат несовесно кон животната средина, група уметници утре ќе го чистат дворот на клинички центар. Акцијата ќе започне во 10 часот, а актерката Сања Арсовска која е иницијатор на ...

Актерите утре ќе го чистат ѓубрето на скопските клиники

Либертас - 12.07.2018

Актерите преку фејсбук се организираа утре да го чистат дворот на скопските клиники, кој веќе неколку недели е преплавен со ѓубре. „На претходниот мој статус веќе реагираа неколку колеги/шки. Решивме да започнеме со акција за чистење утре.

Актерите ќе го чистат Клинички центар

Нова ТВ - 12.07.2018

Македонските актери решија да започнат акција за чистење на Клиничкиот центар во Скопје од натрупаното ѓубре. Идејата ја започна актерката Сања Арсовска од Драмскиот театар, која е претседателка на Синдикатот на култура на Република Македонија ...

Средношколци од Холандија го чистеа ѓубрето пред Клинички центар

Скопје24 - 10.07.2018

Средношколци од гимназија во Ротердам денес метеа и го чистеа расфрланото ѓубре во паркчето пред Детската клиника на Клиничкиот центар, пренесува sdk.com.mk Преполните канти за отпадоци, ѓубре расфрлено по патеките и тревниците е секојдневната слика ...

ФОТО: Актерите се организираа, утре спроведуваат акција за чистење на Клинички

Курир - 12.07.2018

Додека се чека Министерството за здравство да одлучи кој и кога ќе започне да го чисти Клиничкиот комплекс „Мајка Тереза“ кој тоне во ѓубре, актерите решија да ги преземат работите во свои раце и да покажат одговорност кон животната средина.

ФОТО: Холандски гимназијалци го чистеа ѓубрето пред Детска клиника

Либертас - 10.07.2018

Средношколци од гимназија во Ротердам денес метеа и го чистеа расфрланото ѓубре во паркчето пред Детската клиника на Клиничкиот центар, објави СДК . Преполните канти за отпадоци, ѓубре расфрлено по патеките и тревниците е секојдневната слика во ...

Актерите се организираа, утре спроведуваат акција за чистење на Клинички

Скопје инфо - 12.07.2018

Додека се чека Министерството за здравство да одлучи кој и кога ќе започне да го чисти Клиничкиот комплекс „Мајка Тереза“ кој тоне во ѓубре, актерите решија да ги преземат работите во свои раце и да покажат одговорност кон животната средина.

Актерите утре ќе го чистат ѓубрето на скопските клиники

Press24 - 12.07.2018

Додека се чека Министерството за здравство да одлучи кој и кога ќе започне да го чисти Клиничкиот комплекс „Мајка Тереза“ кој тоне во ѓубре, актерите решија да ги преземат работите во свои раце и да покажат одговорност кон животната средина.

Глумците ќе го чистат Клинички од ѓубре

Репортер - 12.07.2018

Глумицата Сања Арсовска, најпозната по улогата во детската серија „Пет + фамилија“ и филмот „Балканот не е мртов“ со статус на Фејсбук ги поттикна глумците од Македонија заедно да го исчистат Клинички центар Скопје од сметот.