TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лога чека релативно брз одговор за екстрадицијата на Палевски

Телма - 09.12.2023

Процедурите за екстрадиција на Палевски во Турција се на почеток. Во Македонија се чека, кога ќе завршат и дали ќе го испорачаат. Министерот за прада Лога очекува првите информации да ги добие од понделеник.

Дали и кога Палевски ќе биде екстрадиран во Македонија е неизвесно

Алфа

Русковска: „Не може, но и не смее случајот со Палевски да добие политичка конотација. Турските власти да имаат во предвид дека е одгворен за две грозоморни убиства

Телма

Лога: Се надевам дека Палевски ќе биде екстрадиран за брзо

Сител - 09.12.2023

Министерот за правда Кренар Лога се надева дека Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, релативно брзо ќе биде екстрадиран од Турција во земјава, но, рече, рано е да се зборува бидејќи уште не се искористени ...

Лога: Се надевам дека Палевски ќе биде екстрадиран за брзо

Press24

Лога верува дека турските власти брзо ќе го екстрадираат Палевски

МКД

Лога верува дека Палевски ќе биде екстрадиран релативно брзо, но рано е да се зборува

Република

Лога верува дека Палевски ќе биде екстрадиран релативно брзо, но вели рано е да се зборува

Нетпрес

Лога: Се надевам дека Љупчо Палевски релативно брзо ќе биде екстрадиран од Турција

4NEWS

ЛОГА: Очекуваме Турција брзо да го екстрадира Палевски во земјава, но рано е да се зборува оти не се искористени сите правни лекови

Денешен

24Инфо Фактор Пулс24 MakPress

Лога за екстрадицијата на Палевски: Верувам дека сите наши барања ќе бидат преземени во натамошната постапка во Турција

Бриф - 09.12.2023

Министерот за правда Кренар Лога се надева дека Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, релативно брзо ќе биде екстрадиран од Турција во земјава, но, рече, рано е да се зборува бидејќи уште не се искористени ...

Лога верува дека Палевски ќе биде екстрадиран релативно брзо, но вели рано е да се зборува

Курир

Лога за екстрадицијата на Палевски

Канал5

Лога се надева дека Палевски релативно брзо ќе биде екстрадиран од Турција

Слободен Печат

Лога се надева на релативно брза екстрадиција на Палевски од Турција

Р.С.Европа

Лога за екстрадицијата на Палевски: Верувам дека сите наши барања ќе бидат преземени во натамошната постапка во Турција

А1 On

Верувам дека сите наши барања за екстрадицијата на Палевски ќе бидат преземени во натамошната постапка во Турција, рече Лога

Н.Македонија

Либертас ТВ21 Zoom Во Центар Gostivarpress.mk +инфо 24 Вести