TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев прв се кандидираше на внатрепартиските избори за лидер на СДСМ

360 степени - 26.02.2021

По два мандати на чело на партијата, од 2013 година досега, Заев првпат излегува на непосредни избори, на кои право на учество има целото членство Премиерот Зоран Заев денеска ја поднел кандидатурата за претседател на СДСМ, како што информира и на ...

Заев : Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ

Канал5 - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ - Социјалдемократски сојуз на Македонија, напиша на својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев. Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! ...

Заев се кандидираше за претседател на СДСМ

Република - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави на својот Фејсбук профил лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев. ...

Зоран Заев повторно се кандидира за лидер на СДСМ

Скопје инфо - 26.02.2021

Актуелниот претседател на СДСМ и премиер на Македонија, се кандидира за трет мандат на чело на владејачката партија. Засега тој е прв кандидат кој својата кандидатура јавно ја соопшти. На првите непосредни внатрепартиски избори за претседател на ...

„Нова политика – СДСМ прв во промените“: Заев се кандидираше за претседател на СДСМ

Локално - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, соопшти претседателот на владата Зоран Заев. -Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! Ја барам ...

Заев: Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ

Мак. Весник - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, напиша на својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев. Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! ...

Заев се кандидираше за претседател на СДСМ

Бриф - 26.02.2021

„Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави на својот Фејсбук профил лидерот на СДСМ и премиерот на Република Северна Македонија, Зоран Заев.

Заев се кандидира за претседател на СДСМ, ветува пролетна офанзива

+инфо - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, рече лидерот и премиер Зоран Заев. – Пред членовите на партијата излегувам сo програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! Ја барам поддршка ...

Со пролетна офанзива Заев се кандидира за претседател на СДСМ

Нетпрес - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави на Фејсбук лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. – Пред членовите на партијата излегувам сo програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! Ја ...

ЗАЕВ: Денеска се кандидирав за лидер на СДСМ, ветувам пролетна офанзива и пресврт

Денешен - 26.02.2021

Ветувам пресврт во политичкото делување, објави денеска премиерот и претседател на СДСМ, објавувајќи ја кандидатурата за лидер на владејачкиот СДСМ. – Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на ...

Заев ја достави кандидатурата за претседател на СДСМ: Најавувам пресврт во политичкото делување на партиите, почнувајќи ...

365 - 26.02.2021

Премиерот Зоран Заев и актуелен претседател на Социјалдемократски сојуз на Македонија, денеска ја доставил својата кандидатура за уште еден мандат за претседател на партијата, информираше тој.

Заев денеска ја достави кандидатурата за претседател на СДСМ

Frontline - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените!, објави актуелнит лидер на партијата на социјалните ...

Заев денеска ја достави кандидатурата за претседател на СДСМ: Пролетна офанзива за нов пресврт

Press24 - 26.02.2021

Зоран Заев и актуелен претседател на Социјалдемократски сојуз на Македонија, денеска ја доставил својата кандидатура за уште еден мандат за претседател на партијата, информираше тој на фејсбук.

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

ТВ21 - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател наСДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави Зоран Заев, лидерот на оваа партија и премиер на својот фејсбук профил. .-Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика ...

Заев ја доставил кандидатурата за претседател на СДСМ

Фокус - 26.02.2021

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев денеска ја доставил кандидатурата за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија за првите внатрепартиски избори. -Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ ...

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

Сител - 26.02.2021

\Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави Зоран Заев, лидерот на оваа партија и премиер на својот фејсбук профил. -Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика ...

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

24Инфо - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател наСДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави Зоран Заев, лидерот на оваа партија и премиер на својот фејсбук профил. .-Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика ...

Зоран Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

24 Вести - 26.02.2021

„Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија“ - објави Зоран Заев, лидерот на оваа партија и премиер на својот Фејсбук профил.„Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова ...

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

Курир - 26.02.2021

Зоран Заев денеска ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ. -Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! Ја барам поддршка за нов мандат како претседател, на првите директни внатрепартиски ...

Заев прв се кандидираше на внатрепартиските избори за лидер на СДСМ

Либертас - 26.02.2021

По два мандати на чело на партијата, од 2013 година досега, Заев првпат излегува на непосредни избори, на кои право на учество има целото членство Премиерот Зоран Заев денеска ја поднел кандидатурата за претседател на СДСМ, како што информира и на ...

Заев ја достави кандидатурата за претседател на СДСМ

Република - 26.02.2021

Зоран Заев денеска ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ. Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! Ја барам поддршка за нов мандат како претседател, на првите директни внатрепартиски ...

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

iPortal - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев. „Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените! Ја барам поддршка за нов мандат како претседател, на ...

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

Вечер Прес - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави Зоран Заев, лидерот на оваа партија и премиер на својот фејсбук профил.. -Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика ...

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

Скопје1 - 26.02.2021

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател наСДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави Зоран Заев, лидерот на оваа партија и премиер на својот фејсбук профил. .-Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика ...

Заев повторно се кандидира за претседател на СДСМ

Н.Македонија - 26.02.2021

Актуелниот претседател на СДСМ, Зоран Заев, се кандидира за уште еден мандат на чело на партијата. Тој вети нова програма, а изборите ќе се одржат на 21 март. – Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократскиот ...

Заев повторно се кандидира за претседател на СДСМ

Точка - 26.02.2021

Актуелниот претседател на СДСМ, Зоран Заев, се кандидира за уште еден мандат на чело на партијата. Тој вети нова програма, а изборите ќе се одржат на 21 март. „Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ – Социјалдемократскиот ...

Заев повторно се кандидира за претседател на СДСМ

MTM - 26.02.2021

Актуелниот претседател на СДСМ, Зоран Заев, се кандидира за уште еден мандат на чело на партијата. Тој вети нова програма, а изборите ќе се одржат на 21 март. „Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател на СДСМ - Социјалдемократскиот ...