TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од понеделник и во Македонија лицата над 60 години ќе можат да примат трета доза од вакцините против Ковид-19

Таратур - 24.09.2021

Трета доза вакцинација за сите лица кои се над 60 години, а кои пред шест месеци ја примиле втората доза, препорача Комитетот за имунизација. Трета доза се препорачува и за здравствените работници без разлика на нивната возраст кои работат во ковид ...

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Бизнис Вести

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Нова ТВ

Брзи антигенски тестови за учениците, трета доза вакцина против ковид-19 од понеделник

Слободен Печат

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Курир

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Пулс24

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

24Инфо

Lider Опсервер Frontline Скопје инфо Кајгана Сител 24 Вести Канал5

Од понеделник трета доза од вакцините против ковид за одредени групи граѓани

360 степени - 24.09.2021

Сите граѓани што примиле втора доза од вакцината против ковид, во моментот кога ќе поминат шест месеци, ќе добијат СМС-порака дека може да се јават и да примат трета доза вакцина Од почетокот на следната недела, лицата на возраст над 60 години, како ...

Здравствените власти одлучија - ќе има трета доза вакцина против Ковид 19

Глас на Америка

Еден месец по стартот на учебната година, власта планира да прави скрининг на учениците во основните и средните училишта

MakPress

Податокот дека 73% од починатите од Ковид-19 имале по две хронични болести, ја потикна власта да прави скрининг на генералната здравствена состојба

MakPress

Од понеделник трета доза на вакцина за лицата над 60 години и за здравствените работници

Вечер Прес

Најмалку две хронични болести имале 73% од починатите од ковид, вели Филипче

Gostivarpress.mk

Филипче: Скрининг тестирање за учениците во основните и средните училишта

Бизнис Вести

Факултети Радио МОФ Мета Скопје24 Слободен Печат Тера

Се препорачува трета доза на вакцината за лицата над 60 години, здравствените работници и хронично болните

ТВ21 - 23.09.2021

Од понеделник граѓаните ќе можат да ја примат и третата доза на вакцина против Ковид-19. Засилувачката (Бустер) дозата се препорачува за сите граѓани кои имаат здравствени проблеми независно на возраста.

НА БОЦКАЊЕ САМО ЕДНАШ Данска ќе ни донира 250.000 вакцини „Џонсон“

+инфо

Во земјава ќе пристигне и вакцината на „Џонсон и Џонсон“

Локално