TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ослободени се малолетниците кои малтретираа врсничка во Сплит

Вечер Прес - 02.04.2024

Три малолетни девојчиња и едно малолетно лице кои се поврзани со видеото објавено на социјалните мрежи на 30 март, а на кое се гледа како психички и физички малтретираат малолетничка, се ослободени по завршувањето на кривичната истрага на полицијата.

Кривична за полицаец од Скопје, вршел психичко насилство врз неговите малолетни деца

А1 On

Малолетник нападнат во „Стари лозја“

Кумановски м.

ТАЈНО КОНТАКТИРАЛ СО ДЕТЕТО ЗА ДА ГО СВРТИ ПРОТИВ МАЈКАТА Службеник од СВР Скопје не ја почитувал судската забрана

+инфо

Кривична за службено лице од СВР Скопје: Му биле изречени мерки поради семејно насилство, па го контактирал детето и му создавал негативен став за мајка му!

4NEWS

Кривична пријава против лице од Скопје поради семејно насилство врз неговите малолетните деца

Скопје1

Вработен во СВР Скопје им вршел тортура на малолетните деца да изградат негативен став за нивната мајка, за да и го одземе старателството – сега го очекува пекол!

Курир

Локално Макфакс Press24 Опсервер Фокус Скопје инфо Кајгана Либертас

Малолетник нападнат во трговски центар во Гази Баба

Макфакс - 02.04.2024

Денеска во 10.45 часот во СВР Скопје, 33-годишната С.М.И. од Скопје пријавила дека на 01.04.2024 околу 18.30 часот во трговски центар на подрачјето на Гази Баба, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно женско лице, извести МВР.

Дете нападнато и тепано во Карпош

МКД

Малолетник нападнат во трговски центар во Гази Баба

Опсервер

Малолетник физички нападнат од жена во трговски центар во Скопје

Press24

Жена пријавена во полиција, го нападнала сопругот

Курир - 01.04.2024

На 31.03.2024 во 13.00 часот во ОВР Струга е пријавено дека Н.С. од струшко село физички го нападнала нејзиниот сопруг. По целосно документирање на настанот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, информира ...

Скопјанец нападнат од својата сопруга

Слободен Печат

Скопјанка го нападнала сопругот - Случајот го расчистува полицијата

Скопје инфо

Скопјанка го нападнала сопругот – Случајот го расчистува полицијата

Пулс24

Кривична пријава за полицаец од Скопје, вршел психичко насилство врз неговите малолетни деца

Слободен Печат - 02.04.2024

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против З.Ц. од Скопје, полицаец во СВР Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурноста“ по член 144 и „неизвршување судска одлука“ по член 377 ...

Кривична пријава против овластено службено лице во СВР Скопје за „загрозување на сигурноста“ и „неизвршување судска одлука“

24Инфо

Кривична пријава за вработен во МВР за „загрозување на сигурноста“ и „неизвршување судска одлука“

Слободен Печат

Кривична пријава за скопјанец за „загрозување на сигурноста“ и „неизвршување судска одлука“

Канал5

Кривична пријава за скопјанец за „загрозување на сигурноста“ и „неизвршување судска одлука“

Сител