TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мишо Ковач префрлен во болница

Фокус - 25.11.2021

Легендарниот пејач Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел, пренесуваат медиумите од Хрватска. Тој пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го земе во Строжанац, каде моментално ...

Мишо Ковач итно е префрлен во болница

Канал5 - 25.11.2021

Пејачот Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел. Пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го земе во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, ...

Мишо Ковач хоспитализиран на пулмологија

Вечер Прес - 25.11.2021

Легендарниот хрватски пејач, Мишо Ковач, моментално се наоѓа во сплитската болница во Фируле, пишува Слободна Далмација. Како што дознаваат, Мишо синоќа бил одведен на пулмолошкиот оддел во болницата, два дена откако добил висока температура.

Мишо Ковач на 80 години сними навивачка песна за Хајдук

Република - 25.11.2021

Во 1975 година, Славиша Жингул го предводеше Хајдук до титулата шампион на Југославија и Купот на Маршал Тито, а Мишо Ковач победи на Фестивалот за поп музика во Сплит со песната „ На денешен ден, 2021 година, во годината во која Хајдук го слави ...

Мишо Ковач пак примен во болница, има пневмонија

Слободен Печат - 25.11.2021

Пејачот Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, откако пред два дена имал висока температура. Во текот на вчерашниот ден дошла брза помош по него во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, јавува „Слободна ...

Мишо Ковач итно префрлен во болница

Република - 25.11.2021

Пејачот Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел. Пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го земе во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, ...

Мишо Ковач итно е префрлен во болница

Lider - 25.11.2021

Пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го земе во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, јавува „Слободна Далмација“. Пејачот Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално ...

Мишо Ковач префрлен во болница

Либертас - 25.11.2021

Легендарниот пејач Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел, пренесуваат медиумите од Хрватска. Тој пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го земе во Строжанац, каде моментално ...

Мишо Ковач итно хоспитализиран

Курир - 25.11.2021

Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, откако пред два дена имал висока температура. Во текот на вчерашниот ден дошла брза помош по него во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, јавува „Слободна Далмација“.

Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран

Нетпрес - 25.11.2021

Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, откако пред два дена имал висока температура. Во текот на вчерашниот ден дошла брза помош по него во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, јавува „Слободна Далмација“.

МИШО КОВАЧ ИТНО ХОСПИТАЛИЗИРАН Пејачот повторно во болница

+инфо - 25.11.2021

Мишо бил тестиран и за коронавирус, а наодите покажале дека и Лидија и тој биле негативни. Легендарниот пејач Мишо Ковач (80) повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел.

Повторно му се влошила состојбата – Мишо Ковач итно примен во болница

ММС - 25.11.2021

Пејачот Мишо Ковач повторно е итно хоспитализиран, а моментално е на пулмолошкиот оддел. Пред два дена имал висока температура, но дури вчера дошла брза помош да го земе во Строжанац, каде моментално живее со сопругата Лидија во стан под кирија, ...