TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиен маж кај скопско Рашче

Сакам да кажам - 25.04.2019

Попладнево е убиен возрасен маж кај скопското село Рашче. Неофицијално дознаваме дека се работи за Шеваљ Дика, кој по истрели од огнено оружје што се чуле денеска во селото во попладневните часови, бил најден мртов и изрешетан на местото.

Убиен 65 годишен жител на Рашче

Телма - 25.04.2019

Шеесет и петгодишен жител на скопското село Рашче попладнево е убиен на улица во селото. Станува збор за Џ.Ш. (65) во кого, околу 14.30 часот, пукано од возило во движење а мотив за убиството, неофицијално, е крвна одмазда.

Маж убиен во скопско Рашче (ФОТО+ВИДЕО)

Алфа - 25.04.2019

69 годишен маж денеска е убиен во скопското село Рашче. Убиството се случило на сред село, а според неофицијалните информации во мажот чиј идентитет се уште не го откриваат истражните органи било пукано од бел џип со бугарски регистарски таблички.

Убиен маж во скопско Рашче

Макфакс - 25.04.2019

Попладнево во скопското село Рашче, во вооружен напад убиен е маж, жител на селото. Како што наведуваат од МВР, во човекот било пукано со огнено оружје од автомобил со бугарски регистарски ознаки.

Убиство во Рашче, наликува на крвна одмазда

Фактор - 25.04.2019

Денеска во скопското село Рашче е смртно застрелан 65-годишен маж од од теренско возило во движење, но убиецот се уште не е пронајден и се уште нема официјални информации за случајот. Убиеното лице во селото Рашче е татко на лице кое лани убило брат ...

Убиен 65 годишен маж во Рашче

Канал5 - 25.04.2019

Од возило во движење денеска било пукано во 65 годишен маж во скопското село Рашче. Од бел џип со бугарски регистарски ознаки попладнево било пукано кон 65 годишен маж од селото Рашче. Биле истрелани неколку куршуми од огнено оружје, при што бил ...

Убиство во Рашче, во 60-годишен маж пукано од џип

МКД - 25.04.2019

Едно лице е убиено попладнево во скопското село Рашче, информираат од МВР. Во убиениот било пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички. Убиениот бил во автомобил „фолксваген“.

Пукање во Рашче, еден е убиен

Нова ТВ - 25.04.2019

Повозрасен маж попладнево е убиен во вооружен напад на влезот на скопското село Рашче. Како што изјави портпаролот на МВР, Тони Ангеловски за МИА, екипи на МВР се упатени на местото на настанот и вршат увид.

(ФОТО Убиство во Рашче): Изрешетан голфот на убиениот скопјанец

24Инфо - 25.04.2019

Во моментов полицијата врши увид на местото каде е убиен Ш.Џ. (65) во Рашче. Покрајполицајци присатни се и голем број селани. Неофицијално во убиениот било пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички, на влезот на селото.

Убиен маж во Рашче

Фокус - 25.04.2019

Во скопското село Рашче денеска се случило убиство, потврдуваат за „Фокус“ од МВР. Според првичните информации жртвата е повозрасен маж. Екипи на МВР се на терен, по што се очекува да излезат со дополнителни ...

Убиство во с. Рашче кај Сарај

Алсат-М - 25.04.2019

Пред неколку минути се случи убиство во селото Рашче во општина Сарај. АЛСАТ дознава дека идентитетот на жртвата е лице со иницијали Ш.Џ. (65). На местото на настанот веќе се пристигнати полициски екипи.

Убиен маж во скопско Рашче

Магазин - 25.04.2019

Убиено едно лице во скопското село Рашче.Како што потврдија од МВР убиството се случило денеска попладне а според првичните информации станува збор за повозрасен маж. Како што пренесе Сител во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски ...

Убиство во Рашче: Пукале од џип со бугарски таблички

Сител - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, дознава Сител од полициски извори. Според нашите информации, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Убиство во Рашче, убиен 65 годишен маж

Вечер - 25.04.2019

Денес попладнето на влезот од селото Рашче во општина Сарај едно лице е убиено во вооруѝен напад. Според првичните информации убиен е 65 годишен жител од селото. Во него било пукано од џип со бугарски регистерски ознаки, по што напаѓачите побегнале ...

Убиство во скопско Рашче, пукано кон 65 годишен маж од џип со бугарски таблички

ТВ21 - 25.04.2019

Од бел џип со бугарски регистарски ознаки денеска било пукано кон 65 годишен маж од селото Рашче, Скопско. Биле истрелани неколку куршуми од огнено оружје, при шро бил повреден 65 годишниот маж, по што им подлегнал на повредите, дознава ТВ21.

ОБНОВЕНО Убиен постар маж во Рашче

+инфо - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои попладнево се случија во скопското село Рашче. Според првичните неофицијални информации, се пукало од џип со бугарски регистрации. Од МВР во моментов само потврдуваат ека имало убиство, а жртвата е постар маж.

Еден убиен во пукотници во Рашче

+инфо - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои попладнево се случија во скопското село Рашче. Според првичните неофицијални информации, се пукало од џип со бугарски регистрации. Од МВР сѐ уште не го потврдуваат ...

1ТВ дознава: Неофицијално – убиството во Рашче е крвна одмазда

1tv - 25.04.2019

Убиеното лице во с. Рашче е татко на лице кое лани убило брат на полицаец – велат за 1ТВ извори во истрагата. Неофицијално, се работи за крвна одмазда. Екипите се во моментов на терен и вршат увид а мвр најавува информации по завршување на ...

Убиство во Рашче, било пукано од странски џип

ТВ21 - 25.04.2019

Едно лице денеска го загуби животот во пукотниците кои се случиле во близината на скопското село Рашче. Од полицијата го потврдија случајот, најавувајќи повеќе детали за подоцна. Според информациите, од џип во движење со странски регистарски ...

Убиен повозрасен маж во Рашче

Слободен Печат - 25.04.2019

Убиецот е во бегство, а на местото на настанот е започнат увид. МВР известува дека денеска околу 14.40 часот во скопското село Рашче е убиен повозрасен маж. Убиецот е во бегство, а на местото на настанот е започнат увид.

Убиство кај Рашче

Алфа - 25.04.2019

Предмалку на влезот на Рашче се случи убиство, дознава АЛФА. Информацијата ја потврдија од полицијата. Според неофицијални информации пукано е од џип со странски регистарски ознаки. Екипата на АЛФА е на терен , наскоро очекуваме повеќе ...

Убиство во Рашче, во 60-годишен маж пукано од џип

ММС - 25.04.2019

Едно лице е убиено попладнево во скопското село Рашче, информираат од МВР. Во убиениот било пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички. Убиениот бил во автомобил „фолксваген“.

Жител на Рашче убиен во вооружен напад

А1 On - 25.04.2019

Постаро машко лице попладнево е убиено во вооружен напад на влезот на скопското село Рашче. Како што изјави порптаролот на МВР, Тони Ангеловски за МИА, екипи на МВР се упатени на местото на настанот и вршат увид.

Убиство во скопско Рашче: Пукале од џип со бугарски таблички

Press24 - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, дознава Press24 од полициски извори. Според нашите информации, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Убиство во Рашче, убиен 65 годишен маж

Скопје1 - 25.04.2019

Од бел џип со бугарски регистарски ознаки денеска било пукано кон 65 годишен маж од селото Рашче, Скопско. Биле истрелани неколку куршуми од огнено оружје, при шро бил повреден 65 годишниот маж. Мажот им подлегнал на повредите.

Неофицијално – убиство во Рашче е крвна одмазда

Либертас - 25.04.2019

Убиеното лице во с. Рашче е татко на лице кое лани убило брат на полицаец – велат за 1ТВ извори во истрагата. Неофицијално, се работи за крвна одмазда. Екипите се во моментов на терен и вршат увид а мвр најавува информации по завршување на ...

Жител на Рашче убиен во вооружен напад

Бриф - 25.04.2019

Постаро машко лице попладнево е убиено во вооружен напад на влезот на скопското село Рашче. Како што изјави порптаролот на МВР, Тони Ангеловски за МИА, екипи на МВР се упатени на местото на настанот и вршат увид.

МВР со детали за убиството во Рашче

Република - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, потврди МВР за „Република“. Според информациите од полицијата, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Убиство во Сарај, пукано од возило во движење

Алсат-М - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, дознава Алсат од блиски полициски извори. Според нашите информации, во сега убиениот со иницијали Ш.Џ (65), е пукано од моторно возило „џип„ во движење со ...

Убиство во скопско- човек ликвидиран од џип во движење

Курир - 25.04.2019

Едно лице загина во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, објави Сител. Според информациите на телевизија Сител, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Во вооружен напад убиен жител на Рашче

Р.С.Европа - 25.04.2019

Постаро машко лице попладнево е убиено во вооружен напад на влезот на скопското село Рашче, соопшти порптаролот на МВР, Тони Ангеловски за МИА. Тој вели дека екипи на МВР се упатени на местото на настанот и вршат увид.

ФОТО: Ова е местото каде се случи убиство во Рашче

Press24 - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, дознава Press24 од полициски извори. Според нашите информации, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Убиство во Рашче, пукано од бугарски џип

Република - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, дознава „ Сител“ од полициски извори. Според информациите на телевизијата, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Постаро машко лице убиено на влезот на село Рашче

MakPress - 25.04.2019

Постаро машко лице попладнево е убиено во вооружен напад на влезот на скопското село Рашче. Како што изјави порптаролот на МВР, Тони Ангеловски за МИА, екипи на МВР се упатени на местото на настанот и вршат увид.

Убиство во Рашче, човек ликвидиран од џип во движење

Нетпрес - 25.04.2019

Едно лице загина во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, објави Сител. Според информациите на телевизија Сител, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Маж убиен кај скопско Рашче

еМагазин - 25.04.2019

Постаро машко лице попладнево е убиено во вооружен напад на влезот на скопското село Рашче. Како што изјави порптаролот на МВР, Тони Ангеловски за МИА, екипи на МВР се упатени на местото на настанот и вршат увид.

Убиство во скопско - човек ликвидиран од џип во движење

Скопје инфо - 25.04.2019

Едно лице загина во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, објави Сител. Според информациите на телевизија Сител, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Убиство во село Рашче

24 Вести - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче. Според нашите информации, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички. Од МВР се уште нема официјална потврда за овој случај.

Ова е местото на злосторството: Тука беше убиен маж од скопско (ФОТО)

Курир - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче. Според информациите од полицијата, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Убиство во Рашче, пукано од возило во движење

24Инфо - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче. Неофицијлано, станува збор за лице со иницијали Ш.Џ. (65). Во убиениот било пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички, на влезот на селото.

Местото на злосторството: Тука беше убиен маж од скопско Рашче

Република - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче. Според информациите од полицијата за „Република“, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Убиство во село Рашче

Н.Македонија - 25.04.2019

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче. Пукано е од џип во движење со бугарски регистерски таблички. Од МВР сè уште нема официјална потврда за овој случај.

Ликвидиран маж во Рашче – пукано од џип во движење

iPortal - 25.04.2019

Eдно лице загина во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче, објави Сител. Според информациите на телевизија Сител, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.