TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со автомобил влетале во пешачката зона на божиќниот пазар во Англија – нема повредени

360 степени - 26.11.2022

Како што пишуваат локалните медиуми, автомобилот бил пронајден напуштен малку подоцна недалеку од пешачката зона каде што влетал. Но, полицијата брзо ги фатила трите лица кои биле во него Три лица се уапсени откако попладнево, нешто по 16 часот по ...

Инцидент на божиќен панаѓур во Англија:Автомобил влета во толпа луѓе

Вечер Прес - 26.11.2022

Автомобил кој возел со брзина од околу 80 километри начас влета денеска во топла луѓе на божиќниот панаѓур во Конглтон, во Чешајер, во Англија, а во инцидентот немало повредени. Во тој момент на панаѓурот се наоѓале 800 луѓе, пренесе британскиот ...

Автомобил влета во божиќен пазар во Англија

Макфакс - 26.11.2022

Автомобил управуван од непознат возач влета во божиќниот пазар каде се собраа околу 800 луѓе во англискиот град Конглтон. Според соопштението на локалната полиција, уапсени се три лица, а автомобилот подоцна бил пронајден напуштен.

Драма во Англија: Автомобил влета во толпа од 800 луѓе

А1 On - 26.11.2022

Автомобил управуван од непознат возач влетал во толпа од 800 луѓе во англискиот град Конглтон, на улицата каде што се одржува божиќниот пазар. Според соопштението на локалната полиција, уапсени се три лица, а автомобилот подоцна бил пронајден ...

Автомобил влета во божиќен пазар во Англија

24Инфо - 26.11.2022

Автомобил управуван од непознат возач влета во божиќниот пазар каде се собраа околу 800 луѓе во англискиот град Конглтон. Според соопштението на локалната полиција, уапсени се три лица, а автомобилот подоцна бил пронајден напуштен.

Драма во Англија: Автомобил влета во толпа каде имало 800 луѓе ФОТО

Centar - 27.11.2022

Автомобил управуван од непознат возач влетал во толпа од 800 луѓе во англискиот град Конглтон, на улицата каде што се одржува божиќниот пазар. Според соопштението на локалната полиција, уапсени се три лица, а автомобилот подоцна бил пронајден ...

Црн ден во Британија! Автомобил влета во толпа луѓе на божиќниот пазар!

Во Центар - 27.11.2022

Автомобил управуван од непознат возач влетал во толпа од 800 луѓе во англискиот град Конглтон, на улицата каде што се одржува божиќниот саем. Според соопштението на локалната полиција, уапсени се три лица, а автомобилот подоцна бил пронајден но, ...