TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЦУК: Инспекторатот потврди дека нема опасност по здравјето од пожарот во ОХИС

Press24 - 05.08.2021

Инспекторатот за животна средина по направената контрола известил дека не постои опасност за здравјето на луѓето од пожарот во кругот на фабриката ОХИС, бидејќи опасни хемикалии таму одамна нема, а линданот кој треба да се отстрани е незапаллив, ...

Пожарот кај ОХИС е изгаснат, а линданот не бил опасност зашто е незапалив, велат од ЦУК

360 степени

ЦУК: Линданот од Охис е незапалив, пожарот е локализиран

Фокус

Пожар во фабриката ОХИС, зафатена и малата депонија со линдан

Алфа

Темелковски: Не постои опасност кај Охис, состојбата е под контрола

Фокус

Пожарот во „Охис“ локализиран, нема опасност од загадување со линдан

Вечер Прес

ЦУК: Инспекторатот потврди дека нема опасност по здравјето од пожарот во ОХИС

ТВ21

МКД 4NEWS Канал5 +инфо Lider Курир

Пожарникарите го локализираа пожарот во кругот на фабриката ОХИС

Алсат-М - 05.08.2021

Пожарникарите го локализираа пожарот во кругот на фабриката ОХИС. Булеварот пред објектот беше затворен за сообраќај. Откако противпожарните екипи го изгаснаа огнот во кругот на фабриката, последно се угасна и пожарот во административната зграда на ...

Пожар и во Охис – огнот локализиран

Телма

Изгаснат пожарот во „Охис“, еден пожарникар е хоспитализиран-вдишал чад

Нова ТВ

Пожарот во ОХИС е изгаснат (ВИДЕО)

Локално

Пожарникар заврши во болница, локализиран е пожарот во кругот на ОХИС

МКД

(ВИДЕО) Гореше и во ОХИС, пожарот е локализиран, пожарникар заврши во болница

еМагазин

Нема опасност од Охис, велат од инспекторатот за животна средина за ТВ21 – еден пожарникар заврши на Токсикологија

ТВ21

ТВ21 Денешен Курир Нетпрес Независен Н.Македонија Press24 Lider

Пожарот во фабриката „Охис“ е изгасен, беше зафатена управната зграда, вели градоначалникот на Кисела Вода Темелковски

Сакам да кажам - 05.08.2021

Пожарот кој попладневно избувна во фабриката „Охис“ во Скопје е изгаснат и нема никаква опасност по околните објекти и куќи, вели градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски. Во кругот на фабриката се запалила сува трева, а огнот го ...

Темелковки: Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Локално

Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Centar

(Видео) Изгаснат пожарот во „Охис“, нема опасност од експлозија

Точка

Темелковки: Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

24Инфо