TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десет дена затворен за сообраќај крак на улицата Христо Татарчев

+инфо - 12.09.2019

Поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на улица Христо Татарчев, на потегот од Енергосистем до новиот кружен тек.

Затворен за сообраќај крак на улицата „Христо Татарчев“

Вечер - 12.09.2019

Поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска па во наредните 10 дена комплетно е затворен за сообраќај кракот на улица „Христо Татарчев“.

До Припор и Сопиште во следните 10 дена по споредна улица, се затвора патот за сообраќај кај Енергосистем

Курир - 12.09.2019

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска (12.09.2019 година, четврток), па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на ...

Улицата Христо Татарчев 10 дена ќе биде затворена за сообраќај од и кон Припор

Макфакс - 12.09.2019

Поради градежни активности за поставување решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска (12. септември), па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај крак на улицата „Христо Татарчев“, информираат од Град Скопје.

Затворен за сообраќај крак од улицата Христо Татарчев

Нетпрес - 12.09.2019

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска (12.09.2019 година, четврток), па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на ...

Затворен за сообраќај крак од улицата „Христо Татарчев“

24Инфо - 12.09.2019

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска (12.09.2019 година, четврток), па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на ...

Затворен за сообраќај крак на улица „Христо Татарчев“

А1 On - 12.09.2019

Град Скопје преки соопштение ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска, па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на улица „Христо ...

Затворен за сообраќај крак на улицата „Христо Татарчев" во Кисела Вода

Канал5 - 12.09.2019

Целокупниот сообраќај од Припор и кон Припор ќе се одвива по споредната улица, околу објектот на „Енергосистем". Град Скопје ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од ...

Затворен за сообраќај крак на улицата „Христо Татарчев“ во Кисела Вода

Независен - 12.09.2019

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на улица „Христо Татарчев“, на ...

Улицата Христо Татарчев 10 дена ќе биде затворена за сообраќај

Скопје инфо - 12.09.2019

Поради градежни активности за поставување решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска (12 септември), па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај крак на улицата Христо Татарчев, информираат од Град Скопје.

Улицата Христо Татарчев 10 дена ќе биде затворена за сообраќај од и кон Припор

Точка - 12.09.2019

Поради градежни активности за поставување решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска (12 септември), па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај крак на улицата Христо Татарчев, информираат од Град Скопје.

Затворен за сообраќај крак на улицата „Христо Татарчев“ во Кисела Вода

Либертас - 12.09.2019

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на улица „Христо Татарчев“, на ...

Затворен за сообраќај крак на улицата „Христо Татарчев” во Кисела Вода

Слободен Печат - 12.09.2019

Град Скопје соопшти дека целокупниот сообраќај од Припор и кон Припор ќе се одвива по споредната улица, околу објектот на „Енергосистем". Поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од 12 септември па во ...

Крак на улицата Христо Татарчев затворен за сообраќај

MakPress - 12.09.2019

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска (12.09.2019 година, четврток), па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на ...

Улицата Христо Татарчев затворена во наредните 10 денови

Скопје инфо - 13.09.2019

Градот Скопје преку соопштение објавено на официјалната интернет страна на Градот објави дека во наредниоте десет дена т.е. од вчера па се до 22 септември затворена за сообраќај ќе биде улицата Христо Татарчев, на потегот од Енергосистем до новиот ...