TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џон Батист со најмногу номинации за наградата „греми“

Н.Македонија - 25.11.2021

Американскиот џез-музичар Џон Батист доби 11 номинации за музичката награда „греми“, а по него следуваат Џастин Бибер, Доџа Кет и Х.Е.Р., кои добија по осум номинации. Батист и Бибер ќе се натпреваруваат за главната награда, албум на годината, со: ...

Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Кајгана - 25.11.2021

Објавена е листата со номинации за Греми наградите во американската музичка индустрија. Со 11 номинации Џон Батист доминира на листата, а по него следуваат Џастин Бибер, Доџa Кeт и Х.Е.Р. со по 8 номинации.

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

24 Вести - 25.11.2021

Објавена е листата номинирани за наградите „Греми“ за американската музичка индустрија. Најголем број номинации освои Џон Батист – вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („Freedom“) и најдобар албум („We are“).

Која е Оливија Родриго: Има 18 години, 7 номинации за Греми, а на пат е да ги надмине Били Ајлиш и Дуа Липа

Точка - 25.11.2021

Една од ѕвездите на Дизни се трансформирала во поп ѕвезда која сама го изградила своето име, обожувана е од страна на генерацијата Зед, музичките критичари и постарите генерации, но и од сите останати.

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

Курир - 25.11.2021

Објавена е листата номинирани за наградите „Греми“ за американската музичка индустрија. Најголем број номинации освои Џон Батист – вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („Freedom“) и најдобар албум („We are“).

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Објавена е листата номинирани за наградите „Греми“ за американската музичка индустрија. Најголем број номинации освои Џон Батист – вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („ Freedom “) и најдобар албум („ We are “).

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

OhridNews - 25.11.2021

Објавена е листата номинирани за наградите „Греми“ за американската музичка индустрија. Најголем број номинации освои Џон Батист – вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („Freedom“) и најдобар албум („We are“).

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

MakPress - 25.11.2021

Објавена е листата номинирани за наградите „Греми“ за американската музичка индустрија. Најголем број номинации освои Џон Батист – вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („Freedom“) и најдобар албум („We are“).

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

Либертас - 25.11.2021

Објавена е листата номинирани за наградите „Греми“ за американската музичка индустрија. Најголем број номинации освои Џон Батист – вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („ Freedom “) и најдобар албум („ We are “).

Џон Батист со најмногу номинации за „Греми“

Факултети - 24.11.2021

Објавени се номинациите за 64. издание на наградите „Греми“ за 2022 година, со вкупно 86 категории. Трката за оваа престижна музичка награда ја предводи Џон Батист, кој има 11 номинации, а Џастин Бибер, Доџ Кат и Х.Е.Р. имаат по 8 номинации.

Албумот на Адел го пропушти рокот за номинации за „Греми“

Денар - 24.11.2021

Новиот албум на Адел не го исполни крајниот рок за „Греми“, но ќе може да се квалификува за в година. Албумот „30“ нема право на ниту една номинација за Греми-награда поради датумот на неговото издавање.

Џон Батист ја предводи трката за „Греми“

MTM - 24.11.2021

Објавени се номинациите за „Греми“, кои ќе се доделуваат следната година, а трката за овие престижни музички награди ја предводи Џон Батист со 11 номинации, додека Џастин Бибер, Доџ Кат и Х.Е.Р. имаат по осум.

Џон Батист со 11 номинации на 64. Греми-пред Џастин Бибер, Били Ајлиш и Доџа Кет

Независен - 24.11.2021

САД – Академијата за снимање ги објави номинираните за 64. Греми награди, кои ќе се одржат во Стејплс центарот во Лос Анџелес на 31 јануари. На изненадување, најмногу номинации има Џон Батист, чиј мартовски албум We Are му помогна да ги обезбеди ...

Џон Батист води по бројот на номинации за Греми

Локално - 24.11.2021

Американскиот џез музичар Џон Батист води во номинациите за наградата Греми на американската музичка индустрија, пренесе АФП. Триесет и петгодишниот пијанист и Ар ен Би уметник, Џон Батист има 11 номинации за престижната награда.