TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медицинско лице силувало пациентка во кома: Забременила, па родила машко бебе

Press24 - 23.01.2019

Полицијата во Аризона уапси маж за кој се верува дека силувал пациентка која била во кома, објави ББС. Станува збор за 36- годишниот Нејтан Сандерленд кој се грижел за пациентката, но е обвинет за сексуална злоупотреба и на неколку постари лица.

Лежела во кома 10 години и наеднаш почнала да се породува: Уапсен монструмот кој силувал пациентка во болница, нема да ...

Сител - 23.01.2019

Полицијата во Аризона го уапси медицинскиот техничар Нејтан Садерланд (36) под сомнение дека силувал пациентка во кома. Неговото злосторство е откриено кога жената која веќе 10 години е во вегетативна состојба се породила на 29 декември.

Уапсено лицето кое ја силуваше пациентката која повеќе од 10 години е во вегетативна состојба (ВИДЕО)

МКД - 23.01.2019

Медицинскиот техничар кој требало да се грижи за жената која повеќе од десет години е во вегетативна состојба, а која пред еден месец се породи, е уапсен денес во Феникс, објавија медиумите.