TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна карневалот во Рио, 70.000 на Самбадромот ги бодрат атрактивните натпреварувачи (ВИДЕО)

Канал5 - 12.02.2024

Блескајќи во раскошни, разголени костими, илјадници Бразилци танцуваат во ритамот на страсната самба,додека Рио де Жанеиро влегува во своето познато натпреварување на карневалски паради. Со шарени паради, громогласни тапани и мноштво изведувачи ...

И кучињата имаат свој карневал во Бразил: Животни во костими парадираа низ улиците на Рио де Жанеиро

Слободен Печат - 12.02.2024

Карневалските прослави во Рио де Жанеиро започнаа во саботата, а десетици кучиња облечени како сирени, суперхерои, пеперутки и кловнови продефилираа заедно со нивните сопственици на една од најпопуларните улични забави за кучиња во градот, пишува ...

Почнува карневалот во Рио, илјадници Бразилци ќе тануваат во ритамот на самбата

Вечер Прес - 11.02.2024

Блескајќи во раскошни костими, илјадници Бразилци ќе танцуваат во ритамот на страсната самба во недела навечер додека Рио де Жанеиро влегува во својот познат натпревар на карневалски поворки.

(ВИДЕО) Почна карневалот во Рио де Жанеиро

24Инфо - 11.02.2024

Познатиот карневал во Рио де Жанеиро започна со традиционални паради на играчи, но и со парада на неколку десетици кучиња облечени во костими на сирени, суперхерои, пеперутки и кловнови, кои среќно трчаа со своите сопственици на омилената улична ...

Почна карневалот во Рио де Жанеиро

Нетпрес - 11.02.2024

Познатиот карневал во Рио де Жанеиро започна со традиционални паради на играчи, но и со парада на неколку десетици кучиња облечени во костими на сирени, суперхерои, пеперутки и кловнови, кои среќно трчаа со своите сопственици на омилената улична ...

Почна карневалот во Рио де Жанеиро

365 - 12.02.2024

Познатиот карневал во Рио де Жанеиро започна со традиционални паради на играчи, но и со парада на неколку десетици кучиња облечени во костими на сирени, суперхерои, пеперутки и кловнови, кои среќно трчаа со своите сопственици на омилената улична ...

Почна карневалот во Рио де Жанеиро

Пулс24 - 12.02.2024

Познатиот карневал во Рио де Жанеиро започна со традиционални паради на играчи, но и со парада на неколку десетици кучиња облечени во костими на сирени, суперхерои, пеперутки и кловнови, кои среќно трчаа со своите сопственици на омилената улична ...

И кучињата имаат свој карневал во Бразил: Животни во костими парадираа низ улиците на Рио де Жанеиро

Бриф - 12.02.2024

Карневалските прослави во Рио де Жанеиро започнаа во саботата, а десетици кучиња облечени како сирени, суперхерои, пеперутки и кловнови продефилираа заедно со нивните сопственици на една од најпопуларните улични забави за кучиња во градот, пишува ...