TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николоски: Зошто Шекеринска и Димитров бегаат од дебати?

Алфа - 18.04.2019

Зошто бегаат од соочувања и дебата? Би сакал да ја информирам јавноста дека министерката за одбрана и воедно заменик претседател на СДСМ Радмила Шекеринска избегнува да се соочи со мене на ТВ дебата, напиша на својата Фејсбук страна, ...

Шекеринска избегнала дебата со Николоски

Курир - 18.04.2019

Би сакал да ја информирам јавноста дека министерката за одбрана и воедно заменик претседател на СДСМ Радмила Шекеринска избегнува да се соочи со мене на ТВ дебата. Во изминатиов период беа направени обиди од најмалку 5 телевизии да се организира ТВ ...

Николоски: Зошто бегаат од соочувања и дебата?

Опсервер - 18.04.2019

Зошто бегаат од соочувања и дебата? Би сакал да ја информирам јавноста дека министерката за одбрана и воедно заменик претседател на СДСМ Радмила Шекеринска избегнува да се соочи со мене на ТВ дебата.

Николоски: Шекеринска избегнува да се соочи со мене на ТВ дебата

Скопје1 - 18.04.2019

Потпретседателот на на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на социјалните мрежи информираше дека Шекеринска упорно избегнува да се соочи со него на дебата. „Зошто бегаат од соочувања и дебата? Би сакал да ја информирам јавноста дека министерката за ...

Николоски: Шекеринска избегнува да се соочи со мене на ТВ дебата

MakPress - 18.04.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот Фејсбук профил објави дека министерката за одбрана Радмила Шекеринска во неколку наврати одбива да се соочи со него на ТВ дуел.

Николоски: Зошто бегаат од соочувања и дебата?

Нетпрес - 18.04.2019

Претставниците на владата во последниот период одбегнуваат телевизиски соочувања со своите политички конкуренти од опозицијата, особено од ВМРО-ДПМНЕ, најверојатно во недостиг од аргументи за политиките што ги спроведува СДСМ, а за оваа сѐ ...