TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вака ни Левандовски не беше пречекан: Баерн го „запали“ стадионот во чест на Мане (фото)

Спортманија - 23.06.2022

Во таборот на Баерн Минхен очигледно се пресреќни што конечно го доведоа Садио Мане од Ливерпул. Сенегалецот беше претставен како огромна фудбалска ѕвезда, а гестот што Баварците го направија вчеравечер е за восхит.

Ултра модерната технологија дојде до израз: Баерн му приреди голема чест на Мане на „Алијанц арена“ (Фото)

Дерби

Мане: Уште кога играв за Салцбург ги следев мечевите на Баерн, ми се допаѓа клубот (Фото)

Спортманија

Мане претставен во Баерн: За мене немаше никакви дилеми, сакам да постигнам многу со овој клуб

Дерби

Мане потпиша за Баерн!

Спортски

Баерн Минхен го промовираше Мане: „Од претходно го сакам овој клуб“

Екипа

Баерн го потврди трансферот на Мане, Сенегалецот со емотивен пост се збогуваше од навивачите на Ливерпул

24Фудбал

Gol.mk TopSport Спортски МКД МакФудбал Макфакс

Баерн не го пушта Левандовски: Го очекуваме на првиот тренинг

Спортски - 23.06.2022

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ ја коментираше ситуацијата околу Роберт Левандовски, кој сака да го напушти клубот. Левандовски има договор до 2023 година, а Салихамиџиќ му порача дека го очекуваат на првиот тренинг во јули.

Салихамиџиќ ја прокоментира ситуацијата околу Левандовски

Локално

Баерн не го пушта Левандовски во Барселона: Го чекаме Роберт на прозивката на 12 јули

Слободен Печат

ЛЕВАНДОВСКИ ЗАГЛАВИ ВО МИНХЕН Баерн не ѝ го дава голгетерот на Барса

+инфо

Брацо испрати порака до Барселона и Левандовски: Позицијата на Баерн е јасна!

24Фудбал

Брацо фрли масло на оган: Го очекувам Левандовски на 12 јули на тренингот на Баерн

Спортманија

Порака од Баерн до Левандовски: Има договор со нас и го очекуваме на тренинг!

Спортски

Спортклуб Опсервер Во Центар MakPress

Нејмар понуден на Барселона, може да се врати на Камп Ноу за 50 милиони евра

24Фудбал - 23.06.2022

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Пини Захави (агентот на Роберт Левандовски) е еден од агентите кои и се јавил на Барселона и го понудил Нејмар бил понуден на Барселона, сумата потребна за трансфер е 50 милиони евра.

Агентот на Левандовски на Барса и го понудил Нејмар

МКД

Нов болен удар за Левандовски

Sport M - 22.06.2022

Роберт Левандовски очајно сака да го напушти Баерн ова лето. Сепак, нешто се прашува и Баерн, со кој капитенот на Полска има договор до јуни 2023 година. Баерн Минхен испрати нова порака до Роберт Левандовски преку извршниот директор на Баварците, ...

Кан со коментар за ситуацијата со Левандовски: Не сме загрижени

Дерби

Продолжува неизвесноста, Левандовски разочаран и очаен од раководството на Баерн

Екипа

И Кан останува на својот став: Го чекаме Левандовски на подготовки

24Фудбал

Баерн Минхен не попушта, го чека Левандовски на подготовки

МКД

Познато кој ќе го наследи Левандовски во Баерн

Спортски - 22.06.2022

Баерн Минхен е сериозно заинтересиран по голгетерот на Штутгарт, Саша Калајџиќ, пренесува „Кикер“. Калајџиќ има 24 години, есенскиот дел сезонава го пропушти поради повреда на рамото, а во вториот дел од сезоната на 15 натпревари постигна шест гола.

Баерн е фаворит и за потписот на Саша Калајџиќ

МакФудбал

Има интерес од Англија, но Калајџиќ ќе го избере Баерн

Локално

Салах се прости со Мане: Ти благодарам за сите добри времиња

TopSport - 22.06.2022

Мохамед Салах му прати порака на Садио Мане по неговиот трансфер во Баерн Минхен, фалејќи го својот поранешен соиграч од Ливерпул, откако на едно од најубоитите напаѓачки партнерства во Премиерлигата му дојде крај.

Салах се прости со Мане: Ти благодарам за сите добри времиња

Макфакс

Салах се прости со Мане: Ти благодарам за сите добри времиња

MTM

Мане потпиша тригодишен договор со Баерн

Независен - 22.06.2022

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен го потврди официјално попладнево трансферот на Садио Мане, потпишувајќи тригодишен договор со сенегалскиот напаѓач. Баерн не ги наведе финансиските детали од договорот, а Би-Би-Си пренесе дека Ливерпул ќе ...

Мане потпиша тригодишен договор со Баерн

Во Центар

Мане потпиша тригодишен договор со Баерн

Опсервер

Мане потпиша тригодишен договор со Баерн

MakPress

Мане потпиша тригодишен договор со Баерн

Frontline

Мане потпиша тригодишен договор со Баерн

Бриф

Монако го купува Минамино

TopSport - 22.06.2022

Јапонскиот фудбалер Такуми Минамино го напушта Ливерпул и кариерата ќе ја продолжи во францускиот клуб Монако. Раководството на „кнезовите“ за овој трансфер на Ливерпул ќе му исплати 18 милиони евра.

Монако го купува Минамино

Макфакс

Монако го купува Минамино

А1 On

Минамино го напушти Ливерпул

Спортски - 22.06.2022

Tимот на Ливерпул вчера го договори заминувањето на Такуми Минамино. Фудбалерот од средниот ред ги напушта „црвените“ и се сели во редовите на Монако. За услугите на Јапонецот Монако на Ливерпул ќе му плати сума од 18 милиони евра со вклучени бонуси.