TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД нема да ѝ испорачаат ракети АТАЦМС на Украина

Р.С.Европа - 22.09.2023

Соединетите Американски Држави (САД) ќе ѝ испорачаат на Украина значителна опрема за противвоздушна одбрана, соопшти на 21 септември Белата куќа, но американскиот претседател Џо Бајден нема да обезбеди ракети со долг дострел „АТАЦМС“ (ATACMS), кои ...

Белата куќа соопшти дека САД нема да и испорачаат тактички ракетни системи на Украина

Република - 21.09.2023

Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, изјави САД нема да ги испорачаат армиските тактички ракетни системи (ATACMS) како дел од новиот пакет воена помош за Украина.

Бајден одлучи да не испорачува проектили ATACMS на Украина

Макфакс - 21.09.2023

Белата куќа денеска објави дека САД ќе испорачаат важни системи за противвоздушна одбрана на Украина, но засега нема да ги достават ракетите со долг дострел ATACMS што ги бара Киев. „Американскиот претседател Џо Бајден одлучи да не дава ракети ...

Бела куќа: САД нема да и испорачаат ATACMS на Украина

Бизнис Вести - 21.09.2023

– САД нема да ги испорачаат армиските тактички ракетни системи (ATACMS) како дел од новиот пакет воена помош за Украина, изјави советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан.

Белата куќа му порача на Киев: „Сè што побаравте, добивте“

Макфакс - 21.09.2023

САД им дадоа на Украинците се што побараа за да извршат контраофанзива, изјави портпаролот на Советот за национална безбедност Џон Кирби, пренесува ТАСС. „Сè што побара украинската армија за контраофанзива, го доби од САД, од нашите сојузници и ...

Белата куќа му порача на Киев: „Сè што побаравте, добивте“

Опсервер - 21.09.2023

САД им дадоа на Украинците се што побараа за да извршат контраофанзива, изјави портпаролот на Советот за национална безбедност Џон Кирби, пренесува ТАСС. „Сè што побара украинската армија за контраофанзива, го доби од САД, од нашите сојузници и ...

Белата куќа му порача на Киев: Сè што побаравте, добивте

Република - 21.09.2023

САД им дадоа на Украинците се што побараа за да извршат контраофанзива, изјави портпаролот на Советот за национална безбедност Џон Кирби, пренесува ТАСС. Сè што побара украинската армија за контраофанзива, го доби од САД, од нашите сојузници и ...

Белата куќа му порача на Киев: „Сè што побаравте, добивте“

MTM - 21.09.2023

САД им дадоа на Украинците се што побараа за да извршат контраофанзива, изјави портпаролот на Советот за национална безбедност Џон Кирби, пренесува ТАСС. „Сè што побара украинската армија за контраофанзива, го доби од САД, од нашите сојузници и ...

Белата куќа му порача на Киев: „Сè што побаравте, добивте“

Точка - 21.09.2023

САД им дадоа на Украинците се што побараа за да извршат контраофанзива, изјави портпаролот на Советот за национална безбедност Џон Кирби, пренесува ТАСС. „Сè што побара украинската армија за контраофанзива, го доби од САД, од нашите сојузници и ...

Белата куќа му порача на Киев: „Сè што побаравте, добивте“

Скопје1 - 21.09.2023

САД им дадоа на Украинците се што побараа за да извршат контраофанзива, изјави портпаролот на Советот за национална безбедност Џон Кирби, пренесува ТАСС. „Сè што побара украинската армија за контраофанзива, го доби од САД, од нашите сојузници и ...

САД нема да и испорачаат ATACMS на Украина

24Инфо - 21.09.2023

САД нема да ги испорачаат армиските тактички ракетни системи (ATACMS) како дел од новиот пакет воена помош за Украина, изјави советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан.

Бела куќа: САД нема да и испорачаат ATACMS на Украина

Либертас - 21.09.2023

САД нема да ги испорачаат армиските тактички ракетни системи (ATACMS) како дел од новиот пакет воена помош за Украина, изјави советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан.

Бела куќа: САД нема да и испорачаат ATACMS на Украина

Во Центар - 21.09.2023

– САД нема да ги испорачаат армиските тактички ракетни системи (ATACMS) како дел од новиот пакет воена помош за Украина, изјави советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан.

Бајден одлучи да не испорачува проектили ATACMS на Украина

Опсервер - 21.09.2023

Белата куќа денеска објави дека САД ќе испорачаат важни системи за противвоздушна одбрана на Украина, но засега нема да ги достават ракетите со долг дострел ATACMS што ги бара Киев. „Американскиот претседател Џо Бајден одлучи да не дава ракети ...

Белата куќа најави нова помош за Украина

Нетпрес - 21.09.2023

Белата куќа во четвртокот објави дека САД ќе и достават на Украина „критични“ системи за противвоздушна одбрана, но сè уште не со ракетите со долг дострел ATACMS што ги бара Киев. Американскиот претседател Џо Бајден „одлучи дека нема да ги даде ...

Бајден реши да не ѝ испорача проектили АТАКМС на Украина

Канал5 - 21.09.2023

Белата куќа денеска објави дека САД ќе ѝ испорачаат важни системи за противвоздушна одбрана на Украина, но засега нема да ѝ подарат ракети со долг дострел ATACMS што ги бара Киев. „Американскиот претседател Џо Бајден одлучи да не им дава ракети ...

Бајден одлучи да не испорачува ракети АТАЦМС на Украина

360 степени - 21.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој е во посета на САД, оваа недела изјави дека ќе биде разочаран доколку мора да го напушти Вашингтон без моќни тактички проектили Белата куќа денеска објави дека САД ќе испорачаат важни системи за ...

САД нема да ѝ испорачаат ракети АТАЦМС на Украина

Алсат-М - 22.09.2023

Соединетите Американски Држави (САД) ќе ѝ испорачаат на Украина значителна опрема за противвоздушна одбрана, соопшти на 21 септември Белата куќа, но американскиот претседател Џо Бајден нема да обезбеди ракети со долг дострел „АТАЦМС“ (ATACMS), кои ...

САД нема да ѝ испорачаат ракети АТАЦМС на Украина

Zoom - 22.09.2023

Соединетите Американски Држави (САД) ќе ѝ испорачаат на Украина значителна опрема за противвоздушна одбрана, соопшти на 21 септември Белата куќа, но американскиот претседател Џо Бајден нема да обезбеди ракети со долг дострел „АТАЦМС“ (ATACMS), кои ...