TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Беше еден од најголемите актери, но никогаш не доби Оскар: Топ 10 улоги по кои Доналд Сатерленд ќе остане запаметен

Слободен Печат - 21.06.2024

Легендарниот актер Доналд Сатерленд почина на 89-годишна возраст, а тажната вест на социјалните мрежи ја објави неговиот син, актерот Кифер . Доналд ја започна кариерата кон крајот на 1960-тите, а подоцна оствари бројни улоги во култни филмови и ...

Џејн Фонда, Џастин Трудо, Хелен Мирен… се простуваат од големиот актер Доналд Сатерленд

Независен

БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ, НО НИКОГАШ НЕ БЕШЕ НОМИНИРАН ЗА ОСКАР: Топ 10 улоги по кои Доналд Сатерленд ќе остане запаметен

Фактор

Почина Доналд Сатерленд- канадското уметничко засилување на холивудскиот филм

Телма

Почина холивудскиот актер Доналд Сатерленд, играл во повеќе од 190 филмови

360 степени

Почина Доналд Сатерленд, еден од најпознатите актери на сите времиња

OhridNews

ЗГАСНА УШТЕ ЕДНА ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА Почина актерот Доналд Сатерленд

+инфо

Слободен Печат А1 On ТВ21 Вечер Прес Екран 365 Точка

Колегите се збогуваат со Сатерленд: „Тој беше еден од најинтелигентните актери“

Макфакс - 21.06.2024

Многу ѕвезди се збогуваа со Доналд Сатерленд. „Така тажна вест. Го обожававме“, напиша ѕвездата на „Сексот и градот“, Ким Катрал. Актерката Рејчел Зеглер, која работеше со Сатерленд на „Игри на гладта“, ја сподели веста за неговата смрт со емоџи со ...

Колегите се збогуваат со Сатерленд: „Тој беше еден од најинтелигентните актери“

Опсервер

Колегите се збогуваат со Сатерленд: „Тој беше еден од најинтелигентните актери“

Репортер

Колегите се збогуваат од Сатерленд: „Тој беше еден од најинтелигентните актери“

Алсат-М

Почина актерот Доналд Сатерленд

Макфакс - 20.06.2024

Канадскиот актер Доналд Сатерленд, ѕвездата на „Игрите на гладта“ и „Не гледај сега“, почина на 88-годишна возраст по долго боледување, потврди неговиот син Кифер. „Со тешко срце ве известувам дека татко ми почина.

Почина актерот Доналд Сатерленд

Опсервер

Почина актерот Доналд Сатерленд

Нетпрес

Почина актерот Доналд Сатерленд | NetPress

365

Почина актерот Доналд Сатерленд

MTM

Почина актерот Доналд Сатерленд | NetPress

Пулс24

Почина актерот Доналд Сатерленд

Репортер

Вистина.мк