TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во продавницата на Марсеј можете да си ги бришете патиките со дрес на Нејмар

TopSport - 16.09.2020

Ривалството на Олимпик Марсеј и Пари Сен-Жермен трае со децении, но очигледно по неделното контроверзно дерби, работите се кренаа на ново ниво по обвинувањата за расизам и за хомофобичност.

Нејмар во големи проблеми, се жали на расизам, а не се штеди на навреди

Слободен Печат - 16.09.2020

Бразилецот заработи црвен картон во големото француско дерби и тврдеше дека бил провоциран на расна основа. Најголемото француско дерби помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј заврши со минимален триуф за гостинскиот тим но натпреварот го одбележаа тепачката во ...

Нејмар обвини за расизам, ама заборави на навредите кои ги упати кон Алваро

SportMedia - 16.09.2020

Нејмар вчера го обвини за расизам фудбалерот на Олимпик Марсеј, Алваро Гонзалес и го наведе како причина за големиот инцидент којс е случи на дербито во неделата. Сепак, Бразилецот по сите искажани навреди кон Алонсо, очигледно не ги спомена ...

Тухел за Нејмар: Загрижени сме сите за него, посебно јас...

Gol.mk - 16.09.2020

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, истакна загриженост за ситуацијата на Нејмар и инцидентот кој се предизвика за време на големото француско дерби меѓу „светците“ и Олимпик Марсеј.

Се појави снимка: Нејмар во хаосот против Марсеј ја навредил ЛГБТ заедницата? 🎥

Спортски - 16.09.2020

Дербито помеѓу ПСЖ и Марсеј кое се одигра во неделата и понатаму е тема број еден во Франција. Вечерва ПСЖ го игра својот одложен натпревар од првото оло. Парижаните ќе истрчаат на теренот против Мец.

(ВИДЕО) Жестока пресметка помеѓу Паје и Нејмар по срамниот потег на Бразилецот

Курир - 16.09.2020

ПСЖ и Марсеј моментално играат меч на „Паркот на принцовите“ во рамки на третото коло во француската Лига 1. По првото полувреме, Марсеј води со 1-0, а единствениот гол на мечот досега го постигна Таувин по асистенција на Паје.

Кампања против Бразилецот – Нејмар е хомофоб

TopSport - 16.09.2020

Неделното дерби помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј (0:1), кое заврши со пет црвени картони и понатаму се тема во француската јавност. Еден од оние кои доби црвен картон беше Нејмар. Бразилецот го удри играчот на Марсеј Алваро Гонзалес поради што доби црвен ...

Штета што јас не играв против еб*ниот расист

Вечер Прес - 16.09.2020

Најголемиот дерби натпревар во француската Лига 1, дуелот помеѓу екипите на ПСЖ и Олимпик од Марсеј, сосема неочекувано заврши со минимален триумф на гостинот од „Велодром“. Единствениот погодок на натпреварот беше дело на Флориан Тован, а освен по ...

Тухел: Многу сум загрижен за Нејмар

Дерби - 15.09.2020

ПСЖ на најлош можен начин ја започна новата натпреварувачка сезона во Франција, бидејќи по шокантниот пораз од Ленс во натпревар во кој не игра голем број ѕвезди, следеше хаотично дерби со Марсеј.

Нејмар заработи црвен картон – „Штета што јас не играв против еб*ниот расист“

+инфо - 16.09.2020

Нејмар тврди дека бил расистички навредуван од Алваро, дека бил наречен мајмун и дека противникот употребил погрдни зборови и за неговата мајка. Најголемото дерби во француската Лига 1, дуелот помеѓу екипите на ПСЖ и Олимпик од Марсеј, изненадувачки ...

Паје со опасна провокација: Го претстави Нејмар како – расплакано куче! (ФОТО)

Sport 1 - 15.09.2020

Фудбалерите на Марсеј го победија ПСЖ со 1-0 среде Париз во второто коло од францускатa Лига 1, а мечот го одбележа тепачка во финишот, при што беа доделени пет црвени картони. Еден од исклучените фудбалери беше Нејмар, кој го удри противникот, ...

По конфликтот со Нејмар, на фудбалерот од Олимпик му се закануваат со смрт

Локално - 15.09.2020

Фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен го поддржа својот фудбалер Нејмар, кој го обвини Алваро Гонзалес за расизам, додека Олимпик Марсеј предупредува на смртни закани кон тој играч. Натпреварот помеѓу двата клуба во неделата во Париз, на кој Олимпик ...

Има ли доказ за расизмот против Нејмар? Во ПСЖ веруваат во тоа

MTM - 15.09.2020

Нејмар може да добие суспензија од седум меча за удирање на Алваро Гонзалез од Марсеј во жустрото дерби во неделата, додека Шпанецот го очекува казна од најмалку 10 меча ако се докажат обвинувањата дека го навредувал Бразилецот на расна основа.

Скандалозна објава на Паје – го претстави Нејмар како расплачен пес

SportMedia - 15.09.2020

Марсеј го совлада ПСЖ со 1:0 во големото француско дерби во неделата, а во финишот на мечот се случи општа тепачка поради што судијата покажа дури пет црвени картони од кои три за актуелниот шампион и два за екипата од југот.