TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Му се јавил за да му врати пари па го изрешетал - Детали за убиството во Скопје

Press24 - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик.

Поднесенo обвиниe за убиството во скопската населба Даме Груев

Макфакс - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство. Како што се наведува, по спроведување на сеопфатна истражна ...

Ја скрил пушката на дедо му во грмушка, вториот куршум бил смртоносен за жртвата, детали за убиството во населба Даме ...

Фокус - 20.03.2019

Најмалку пет години затвор му се закануваат на 25-годишниот С.П. кој се сомничи дека на 28 декември минатата година смртно го застрелал 38-годишниот скопјанец Н.Д. на кого му должел пари. Основното јавно обвинителство против него поднесе обвинителен ...

Поднесенo обвиниe за убиството во населбата Даме Груев

А1 On - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство. Како што се наведува, по спроведување на сеопфатна истражна ...

ОЈО: Обвинение за убиецот кој со ловечка пушка го уби пријателот

24Инфо - 20.03.2019

ОЈО Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе обвинени против едно лице осомничен за убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик. По истражната постапка, надлежниот јавен обвинител утврди дека обвинетиот со умисла го убил Н.Д.

Се расчистува убиството во Скопје

Centar - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство. Како што се наведува, по спроведување на сеопфатна истражна ...

Поднесен обвинителен акт за убиството во скопската населба Даме Груев

1tv - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство. – По спроведување на сеопфатна истражна постапка, надлежниот јавен ...

Му се јавил за да му врати пари па го изрешетал - детали за убиството во Скопје

Скопје инфо - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик.

Убиството во Даме Груев било за долг од 850 евра, убиецот пукал со пушката на дедо му

+инфо - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство. – По спроведување на сеопфатна истражна постапка, надлежниот јавен ...

Поднесен обвинителен акт за убиството во скопската населба Даме Груев

Н.Македонија - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство. – По спроведување на сеопфатна истражна постапка, надлежниот јавен ...

Му се јавил да му ги врати парите кои му ги должи па го убил - Детали за убиството во Скопје

Сител - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик.

Му се јавил да му ги врати парите кои му ги должи па го убил – Детали за убиството во Скопје

ТВ21 - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик.

Поднесенo обвинение за убиството во скопската населба Даме Груев

Точка - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело убиство. Како што се наведува, по спроведување на сеопфатна истражна ...

Поднесен обвинителен акт за убиството во скопската населба Даме Груев

Скопје1 - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик.

Го застрела поради 850 евра: Скопјанец на суд за убиство

Република - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство. По спроведување на сеопфатна истражна постапка, надлежниот јавен обвинител ...

Поднесен обвинителен акт за убиството во скопската населба Даме Груев

Опсервер - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство. – По спроведување на сеопфатна истражна постапка, надлежниот јавен ...

Детали за убиството во Скопје: Му се јавил за да му врати пари, па го изрешетал

Курир - 20.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик.

Му се јавил да му ги врати парите кои му ги должи па го убил – Детали за убиството во Скопје

4NEWS - 21.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство од член 123 став 1 од Кривичниот законик.