TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лупевска за „Фокус“: Не ме плашат тужбите на Гечев, јавноста процени кој е за тужба, а кој не

Фокус - 14.03.2018

Откако во синоќешното интервју на Топ тема на телевизија Телма, сопственикот на кавадаречката фабрика ИГМ Трејд, Илија Гечев и се закани со неколку тужби на уредничката на „Код“, Снежана Лупевска Созен, бидејќи според него го нарушила угледот на ...

ССНМ со осуда на заканите кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма

24 Вести - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници - ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

Целосното интервју на Лупевска со Илија Гечев, газдата поради кој беше цензурирана „Код“ (видео)

Таратур - 14.03.2018

Во вчерашното издание на Топ Тема, на телевизија Телма, гостин беше Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци која беше предмет на последното издание на емисијата „Код“ која ја води Снежана Лупевска Созен, а која беше цензурирана ...

ВИДЕО: Интервју на Лупевска во „Топ тема“ со газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“

Либертас - 13.03.2018

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се емитуваше интервју со Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци. Во фабриката пред пет и пол години смртно настрада 24 годишниот ...

Сопственикот на „ИГМ Трејд“ ќе ја тужи Снежана Лупевска

Фокус - 13.03.2018

Сопственикот на „ИГМ Трејд“, Илија Гечев во вечерашното гостување на Телма на крајот на емисијата и рече на Снежана Лупевска дека ќе ја тужи за работите изнесени во емисијата „Код“ за настраданите работници во неговата фирма, како и во денешното ...

Гечев до Лупевска: Како смееш да поставуваш вакви прашања на најуспешната фирма „ИГМ Трејд“?

Фокус - 13.03.2018

Сопственикот на фирмата „ИГМ Трејд“, Илија Гечев во вечерашното гостување на Телма беше навреден од прашањата на водителката Снежана Лупевска за настраданите работници во неговата фирма. -Како смеееш вакви прашања да поставуваш на најуспешната фирма ...

Гечев: Не можете да ме обвините за цензура, јас само се јавив во „Телма“ и реков дека ќе тужам ако се емитува емисијата

Фокус - 13.03.2018

Сопственикот на фабриката „ИГМ Трејд“, Илија Гечев во вечерашното интерјву на Телма со Снежана Лупевска обвини дека не бил информиран „со време“ дека ќе се снима емисија за неговата фирма.

Газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“ вечерва на интервју со Лупевска

Фокус - 13.03.2018

Сопственикот на фирмата „ИГМ Трејд“ од Кавадарци вечерва е гостин на „Топ тема“ на Телма со Снежана Лупевска. Поради оваа фирма последното издание на емисијата „Код“ беше цензурирано, бидејќи имаше стории за еден загинат и еден повреден во погоните ...

Сопственикот на фирмата поради која се цензурираше „Код“ ќе гостува во „Топ тема“

Слободен Печат - 13.03.2018

Сопственикот на „ИГМ Трејд“ од Кавадарци, поради кого беше цензурирано последното издание на емисијата „Код“, вечерва ќе гостува во „Топ тема“. Оваа фирма беше дел од истражувањето на „Код“ и Снежана Лупевска Созен, поради сторија за еден загинат и ...

Владата го поддржа уредувачкиот колегиум на „Телма“

Макфакс - 13.03.2018

„Изразуваме поддршка за уредувачкиот колегиум на телевизија ‘Телма’. Цензурата е забранета со Уставот на Република Македонија“, се наведува денеска во краткото известување од кабинетот на министерот без ресор задолжен за комуникации, Роберт Поповски.

Лупевска: Газдата Гечев побарал од Телма да не се емитува спорниот прилог во „Код“

Таратур - 13.03.2018

Во вчерашното издание на емисијата „КОД“ со Снежана Лупевска-Созен, не се емитуваше прилогот за двајца работници од кои едниот починал, а другиот ги изгубил двете раце во иста фабрика во Кавадарци.

ССНМ со осуда на заканите кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма

А1 On - 14.03.2018

„Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна ...

Во знак на солидарност со Лупевска денеска нема да има „Топ тема“

Фокус - 12.03.2018

Денешното издание на емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма денеска нема да се емитува. Колегите од емисијата се солидаризираат со Снежана Лупевска, чија емисија „Код“ вчера беше цензурирана.

(ВИДЕО) Цензурирана новата емисија „Код“ на Снежана Лупевска: Погледнете го оригиналот!

Екран - 12.03.2018

Снежана Лупевска Созен вчера на својот Фејсбук профил објави дека и е цензурирана новта еизода од емисијата „КОД“… Споменатата емисија, во која се прикажани трагичните судбини на двајца работници, нема да биде емитувана во целост… „Почитувани ...

ВИДЕО: Интервју на Лупевска во „Топ тема“ со газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“

Локално - 14.03.2018

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се емитуваше интервју со Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци, кој на новинарката отоврено пред камерите и се закани со повеќе тужби за ...

ВИДЕО: Интервју на Лупевска во „Топ тема“ со газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“

МК News - 13.03.2018

Ова е интервјуто за кое зборуваат сите вечерва. Во емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се емитуваше интервју со Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци. Во фабриката пред пет и пол години смртно настрада 24 годишниот ...

(Видео) По цензурата на „Код“ и тужба за Лупевска

Нетпрес - 13.03.2018

Сопственикот на кавадаречката „ИГМ Трејд“, Илија Гечев во вечерашното гостување на „Телма“ се закани на уредничката Снежана Лупевска Созен дека ќе ја тужи за кажаното за настраданите работници во неговата фирма во емисијата „Код“, како и во ...

Владата го поддржа уредувачкиот колегиум на „Телма“

Вечер - 13.03.2018

„Изразуваме поддршка за уредувачкиот колегиум на телевизија ‘Телма’. Цензурата е забранета со Уставот на Република Македонија“, се наведува денеска во краткото известување од кабинетот на министерот без ресор задолжен за комуникации, Роберт Поповски.

Лупевска: Газдата Гечев побарал од Телма да не се емитува спорниот прилог во „Код“

24Инфо - 13.03.2018

Во завчерашното издание на емисијата „КОД“ со Снежана Лупевска-Созен, не се емитуваше прилогот за двајца работници од кои едниот починал, а другиот ги изгубил двете раце во иста фабрика во Кавадарци.

Осуда на заканите кон Лупевска и ТВ Телма

Слободен Печат - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

Телма вечерва не емитува „Топ тема“ во знак на солидарност со „Код“

Слободен Печат - 12.03.2018

Денешното издание на емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма денеска нема да се емитува. Колегите од емисијата се солидаризираат со Снежана Лупевска, чија емисија „Код“ вчера беше цензурирана.

(ВИДЕО) Интервју на Лупевска во „Топ тема“ со газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“

iPortal - 14.03.2018

Погледнете го синоќешното издание на емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се емитуваше интервју со Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци. Во фабриката пред пет и пол години смртно настрада 24 годишниот Александар Ташев ...

ССНМ со осуда на заканите кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма

еМагазин - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници - ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

Во знак на солидарност со Лупевска денеска нема да има „Топ тема“

Либертас - 12.03.2018

Денешното издание на емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма денеска нема да се емитува. Колегите од емисијата се солидаризираат со Снежана Лупевска, чија емисија „Код“ вчера беше цензурирана.

ССНМ најостро ги осуди заканите со тужби од бизнисменот Гечев кон Лупевска Созен

Мета - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија „Телма“ искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

ССНМ со осуда на заканите кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма

Локално - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

ССНМ со осуда на заканите кон Лупевска и ТВ Телма

Стандард - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ, изрази најостра осуда поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

ССНМ ги осуди заканите кон новинарката Снежана Лупевска-Созен

Макфакс - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

ССНМ ги осуди заканите кон новинарката Снежана Лупевска Созен

Вечер - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

Новинарскиот синдикат ги осуди заканите кон новинарката Лупевска и ТВ Телма

МКД - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници - ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема" од страна на ...

ССНМ: Гечев им се закани на Лупевска и на Телма дека ќе ги замолчи

Нова ТВ - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) најостро го осудува и изразува протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од ...

ССНМ ги осуди заканите кон новинарката Снежана Лупевска Созен

Кајгана - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

ССНМ со најостра осуда и протест поради заканите кон новинарката Снежана Лупевска Созен

+инфо - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

ССНМ најостро ги осуди заканите со тужби од Гечев кон Лупевска Созен

Либертас - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија „Телма“ искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

ССНМ: Заканата дека Лупевска ќе биде повеќекратно тужена, со ангажирање на „најдобри и скапи“ адвокати не е поразлична ...

Фокус - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ, изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од страна на ...

ССНМ ги осуди заканите кон новинарката Снежана Лупевска-Созен

Точка - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ изразува најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска-Созен и телевизијата „Телма“ искажани вчера за време на интервјуто на „Топ-тема“ од страна ...

Новинарскиот синдикат ги осуди заканите кон Лупевска и ТВ Телма

Телма - 14.03.2018

Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници – ССНМ, денеска изрази најостра осуда и протест поради директните закани кон новинарката Снежана Лупевска Созен и телевизија Телма искажани вчера за време на интервјуто на „Топ тема“ од ...