TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вознијацки заминува од Индијан Велс, елиминирана од Касаткина

Екипа - 14.03.2018

Елиминацијата на втората светска тенисерка, Карлона Вознијацки е најголемото изненадување во осминафиналето на Индијан Велс. Вознијацки загуби од Русинката Дарија Касаткина со 4-6,5-7, и тоа вторпат за само еден месец откако беше поразена од руската ...

Возњацки си ги пакува куферите од Индијан Велс!

Sport 1 - 14.03.2018

Втората светска тенисерка, Каролине Возњацки е најголемото изненадување во осминафиналето од турнирот во Индијан Велс. Победничката на Австралијан опен загуби од Дарија Касаткина во два сета, со 6-4, 7-5 и за да биде посимптоматично веќе вторпат во ...

Нова перфектна партија на Венус во Индијан Велс, Возњацки сензационално елиминирана!

Gol.mk - 14.03.2018

По победата над својата сестра Серена, ноќва Венус Вилијамс го продолжи походот кон првиот овосезонски трофеј од ВТА турот. Искусната Американка со нова перфектан партија со сигурни 2-0 во сетови (7-6/6, 6-4) ја совлада Анастасија Савестова од ...

Венус подобра од Серена на турнирот Индијана Велс

Алсат-М - 13.03.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс која по 14 месеци се врати на терените, на турнирот Индијана Велс, го заврши својот настап уште во третата рунда. Со 2:0 беше поразена од нејзината постара сестра, Венус.

Венус подобра од Серена во 3.коло на Индијан Велс

Телма - 13.03.2018

Венус Вилијамс го скрати кам-бекот на тениските терени на нејзината сестра Серена, откако ја совлада во третата рунда на мастерсот во Индијан Велс. Постарата сестра Вилијамс славеше со 2-0 по сетови 6:3 и 6:4.

Венус ја елиминира Серена во сестринското дерби за осминафинале на Индијан Велс

24 Вести - 13.03.2018

Серена Вилијамс по бременоста, брзо се врати на терените. Успешно мина три рунди на Индијан Велс, но налета на постарата сестра Вилијамс, Венус, која за прв пат по 2014-та се израдува на триумф против поранешната број еден.

Серена се уште не е на посакуваното ниво: Венус го доби сестринскиот дуел на Индијан Велс (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Венус Вилијамс издвојува победа над Серена во 29 сестрински меч кои овие две великанки на тенисот го одиграа во третата рунда на Индијан Велс. Венус победи со 2-0 во сетови со 6-3, 6-4 по еден ипол час игра со што покажа дека во моментов е во ...

Венус по четири години ја победи Серена

Екипа - 13.03.2018

Американската тенисерки Венус Вилијамс ја победи својата сестреа Серена во третото коло на Индијан Велс (6-3,6-4) и обезбеди пласман во осминафиналето на турнирот. Сестрите Вилијамс имаат одиграно 29 меѓусебни дуели во кои Венус сега има вкупно 12 ...

Венус ја елиминираше Серена Вилијамс од Индијан Велс

МКД - 13.03.2018

Венус со 2-0 во сетови ја победи Серена во 29. дуел меѓу сестрите Вилијамс, овој пат на мастерс турнирот во Индијан Велс. Серена Вилијамс која на турнирот во Индијан Велс се врати по тешкото породување, не можеше и против својата постара сестра.

Мама Серена уште не е подготвена: Венус подобра во сестринскиот дуел!

Sport 1 - 13.03.2018

Серена Вилијамс отпадна по три меча на Индијан Велс и тоа од сопствената сестра, Венус. Враќањето по бременоста беше успешно, но една тазе мајка и не може да очекува повеќе од трето коло на турнир како Индијан Велс.

Серена: Треба да поминам долг пат и да завршам уште многу работа

Стандард - 13.03.2018

Венус Вилијамс ја победи помалата сестра Серена со 6:3, 6:4 во третиот круг на силниот тениски турнир во Индијан Велс (САД). Двете американки се состанаа во толку рана фаза на турнир од календарот на ВТА за прв пат од 1998 година, кога играа една ...

ВИДЕО: Венус го доби дуелот со Серена, победи и за Возњацки и Кербер

Gol.mk - 13.03.2018

Постарата од сестрите Вилијамс, Венус го доби директниот дуел со Серена и обезбеди пласман меѓу најдобрите 16 тенисерки на Мастерс турнирот во Индијан Велс со лесната победа од 6-3, 6-4. По пауза од 14 месеци поради раѓањето на нејзината ќерка, ...

Венус ја елиминира Серена од „Индијан Велс“

Нетпрес - 13.03.2018

Успрешното враќање на поранешната најдобра светска тенисерка Серена Вилијамс, заврши во третото коло од мастерс турнирот во Индијан Велс. Во сестринското дерби Серена загуби од постарата сестра Венус со 2:0 во сетови, во првиот 6:3, вториот 6:4 во ...

Индијан Велс: Венус ја надигра Серена

TopSport - 13.03.2018

Дуелот на сестрите Вилијамс привлече најмногу внимание на мастерсот во Индијан Велс. Третото коло го мина постарата сестра Венус која ја победи Серена 6:3, 6:4 по 87 минути игра. Венус одигра солидно во првиот сет, максимално го користеше лошото ...

Венус ја елиминираше Серена во дербито на сестрите во Индијан Велс

Стандард - 13.03.2018

Венус Вилијамс ја исфрли својата сестра Серена од турнирот во Индијан Велс. Таа победи во натпревар од третиот круг со 6:3, 6:4. За помладата сестра на Вилијамс, ова беше прво учество откако стана мајка.

Венус подобра од Серена Вилијамс во сестринскиот дуел на Индијан Велс

Локално - 13.03.2018

Постарата од сестрите Вилијамс, Венус ја совлада Серена во меч од 1/16финалето на ВТА турнирот во Индијан Велс, САД. За нешто помалку од еден и пол час Венус го доби мечот со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4.

Венус ја елиминираше Серена од „Индијан Велс“

Република - 13.03.2018

Успрешното враќање на поранешната најдобра светска тенисерка Серена Вилијамс, заврши во третото коло од мастерс турнирот во Индијан Велс. Во сестринското дерби, Серена загуби од постарата сестра Венус со 2-0 во сетови, во првиот 6:3, вториот 6:4 во ...

Индијан Велс: Венус ја надигра Серена

Макфакс - 13.03.2018

Дуелот на сестрите Вилијамс привлече најмногу внимание на мастерсот во Индијан Велс. Третото коло го мина постарата сестра Венус која ја победи Серена 6:3, 6:4 по 87 минути игра. Венус одигра солидно во првиот сет, максимално го користеше лошото ...

Венус ја надигра Серена на Индијан Велс

Спортски - 13.03.2018

Венус Вилијамс ја елиминираше својата сестра Серена во третото коло од Индијан Велс, откако ја победи со со 6:3, 6:4. За последен пат, двете сестри играа една против друга во финалето на Отвореното на Австралија во 2017 година, кога победи Серена , ...

Венус подобра од Серена Вилијамс во сестринскиот дуел на Индијан Велс

А1 On - 13.03.2018

Постарата од сестрите Вилијамс, Венус ја совлада Серена во меч од 1/16финалето на ВТА турнирот во Индијан Велс, САД. За нешто помалку од еден и пол час Венус го доби мечот со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4.

Индијан Велс: Венус ја надигра Серена

Вечер - 13.03.2018

" src= Дуелот на сестрите Вилијамс привлече најмногу внимание на мастерсот во Индијан Велс. Третото коло го мина постарата сестра Венус, која ја победи Серена 6:3, 6:4 по 87 минути игра. Венус одигра солидно во првиот сет, максимално го користеше ...

Венус подобра од Серена Вилијамс во сестринскиот дуел на Индијан Велс

+инфо - 13.03.2018

Постарата од сестрите Вилијамс, Венус ја совлада Серена во меч од 1/16финалето на ВТА турнирот во Индијан Велс, САД. За нешто помалку од еден и пол час Венус го доби мечот со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4.

Да се знае кој е постар, триумф на Венус Вилијамс

Сител - 13.03.2018

Спорт Индијан Велс: Венус ја надигра Серена Дуелот на сестрите Вилијамс привлече најмногу внимание на мастерсот во Индијан Велс. Третото коло го мина постарата сестра Венус која ја победи Серена 6:3, 6:4 по 87 минути игра.

Венус подобра од Серена Вилијамс во сестринскиот дуел на Индијан Велс

Слободен Печат - 13.03.2018

Постарата од сестрите Вилијамс, Венус ја совлада Серена во меч од 1/16финалето на ВТА турнирот во Индијан Велс, САД. За нешто помалку од еден и пол час Венус го доби мечот со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4.

Индијан Велс: Венус ја надигра Серена

Точка - 13.03.2018

Дуелот на сестрите Вилијамс привлече најмногу внимание на мастерсот во Индијан Велс. Третото коло го мина постарата сестра Венус, која ја победи Серена 6:3, 6:4 по 87 минути игра. Венус одигра солидно во првиот сет, максимално го користеше лошото ...

Венус подобра од Серена Вилијамс во сестринскиот дуел на Индијан Велс

Sport M - 13.03.2018

Постарата од сестрите Вилијамс, Венус ја совлада Серена во меч од 1/16финалето на ВТА турнирот во Индијан Велс, САД. За нешто помалку од еден и пол час Венус го доби мечот со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4.