TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО - Груевски на вечера кај претседателот на САД Барак Обама

Вест - 25.09.2013

Премиерот Никола Груевски и сопругата Боркица присуствуваа на приемот кој го приреди американскиот претседател Барак Обама за лидерите на земјите-учеснички на 68. Генерално собрание на ОН во Њујорк.

Барак и Мишел Обама се фотографираа со Никола и Боркица Груевски

МКД - 25.09.2013

На приемот што го приредил претседателот на САД Барак Обама за лидерите на земјите-учесници на 68. Генерално собрание на ООН, се фотографираа Барак и Мишел Обама со Никола и Боркица Груевски.

Боркица и Мишел со исти чевли (ФОТО)

Телеграф - 25.09.2013

На фотографија направена на приемот кај претседателот на САД, Барак Обама, се гледа дека двете дами имаат сличен вкус кога е во прашање гардеробата Сопругата на премиерот Никола Груевски, Боркица, и ...

Груевски со сопругата на прием кај Мишел и Барак Обама

Нетпрес - 25.09.2013

Премиерот Никола Груевски е во посета на САД, каде ќе се обрати на Генералното Собрание на Обединетите нации. Тој денеска се сретна со американскиот претседател Барак Обама, а двајцата беа во ...

Фото: Груевски и Обама со сопругите на прием во Њујорк

Канал5 - 25.09.2013

Груевски и Обама со сопругите на прием во Њујорк за лидерите на земјите учесници на 68. Генерално собрание на ООН Барак Обама и Никола Груевски со сопругите Мишел и Боркица на приемот во Њујорк.

(ФОТО) Кога го виде Обама, Никола ја „батали“ Боркица

Бриф - 25.09.2013

На приемот кој го приреди претседателот на САД Барак Обама за лидерите на земјите учесници на 68. Генерално Собрание на ООН, македонскиот премиер Никола Груевски ја искористи можноста да се ...

ФОТО Брачниот пар Груевски се сликаше со Барак и Мишел Обама

+инфо - 25.09.2013

Премиерот Никола Груевски и неговата сопруга Боркица се фотографираа со американскиот претседател Барак Обама и со неговата сопруга Мишел, на приемот што го приреди претседателот на САД за лидерите ...

ФОТО: Груевски со сопругата на прием кај Барак и Мишел Обама

Курир - 25.09.2013

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски е во посета на САД, каде ќе се обрати на Генералното Собрание на ООН. Груевски денес се сретна со американскиот претседател Барак Обама, а двајцата ...

ФОТО: Груевски со сопругата на прием кај Барак и Мишел Обама

Press24 - 25.09.2013

Обама и Груевски со сопругите на приемот што го приреди претседателот на САД за лидерите на земјите учесници на 68. Генерално собрание на ООН Македонија 25.09.2013 - 15:03 ...

Второ фотографирање на брачните парови Груевски и Обама

Локално - 25.09.2013

Премиерот на Македонија, Никола Груевски со сопругата Боркица се фотографирашњ со претседателот на САД, Барак Обама и сопругата Мишел, на приемот што тој го приреди за лидерите на земјите учесници на ...

ФОТО: По втор пат се фотографираа семејствата Груевски и Обама

Либертас - 25.09.2013

По втор пат претседателот на САД, Барак Обама со сопругата Мишел, и премиерот на Македонија, Никола Груевски со сопругата Боркица се фотографираа на приемот што го приреди претседателот на САД за ...

ФОТОВЕСТ: Боркица со Мишел на прием на претседатели во Њујорк

Н.Македонија - 25.09.2013

Барак Обама и Никола Груевски со сопругите Мишел и Боркица на приемот во Њујорк. Приемот го приреди претседателот на САД за лидерите на земјите учесници на 68.

ФОТО: Боркица и Никола Груевски се сликаа со Барак и Мишел Обама

А1 On - 25.09.2013

Премиерот Никола Груевски и неговата сопруга Боркица се фотографираа со американскиот претседател Барак Обама и со неговата сопруга Мишел, на приемот што го приреди претседателот на САД за лидерите ...

Фото: Боркица и Мишел со исти чевли

Таратур - 25.09.2013

На фотографија направена на приемот кај претседателот на САД, Барак Обама, се гледа дека двете дами имаат сличен вкус кога е во прашање гардеробата. Сопругата на премиерот Никола Груевски, Боркица, и ...

Груевски со сопругата на прием кај Мишел и Барак Обама

Република - 25.09.2013

Премиерот Никола Груевски со сопругата Боркица беше на прием кај претседателот на САД Барак Обама. Груевски е во посета на САД, каде ќе се обрати на Генералното Собрание на Обединетите нации (ОН).

ФОТО: Груевски се сликаше со Обама

Sky - 25.09.2013

На приемот што го приреди претседателот на САД за лидерите на земјите учесници на 68. Генерално собрание на ОН, премиерот на Македонија Никола Груевски и неговата сопруга Боркица се фотографираа со ...

ФОТО: Мишел Обама и Боркица Груевска имаат сличен вкус за чевли

Економски - 25.09.2013

Сопругата на премиерот Никола Груевски, Боркица, и првата дама на САД, Мишел Обама, имаат сличен вкус за чевли. На фотографија што е направена на приемот кај претседателот на САД, Барак Обама, се ...

Груевски со сопругата на прием кај Мишел и Барак Обама

Точка - 25.09.2013

Премиерот Никола Груевски е во посета на САД, каде ќе се обрати на Генералното Собрание на Обединетите нации. Тој денеска се сретна со американскиот претседател Барак Обама, а двајцата беа во ...

Груевски и Обама со сопругите на прием во Њујорк

Денешен - 25.09.2013

Премиерот Груевски во САД се сретна со американскиот претседател Барак Обама, а двајцата беа во придружба на своите сопруги. Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски е во посета на САД, ...

Премиерот Груевски со сопругата на прием кај Барак и Мишел Обама

Макфакс - 25.09.2013

Премиерот Груевски се сретна со американскиот претседател Барак Обама, а двајцата беа во придружба на своите сопруги. На приемот кој го приреди претседателот на САД за лидерите на земјите учесници на ...

Премиерот Груевски со сопругата на прием кај Барак и Мишел Обама

Кајгана - 25.09.2013

Премиерот Груевски се сретна со американскиот претседател Барак Обама, а двајцата беа во придружба на своите сопруги. На приемот кој го приреди претседателот на САД за лидерите на земјите учесници на ...