TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Избегал откако со камион удрил пешак

+инфо - 18.10.2020

КАМИОН УДРИЛ ВО ПЕШАК И ПОБЕГНАЛ – На 17.10.2020 во 09.30 часот било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ товарно возило управувано од едно лице удрило во пешакот М.Р.(77) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

Тешка сообраќајка кај Босилово: Автомобил удри во машина за сечење дрва - тројца повредени

Press24 - 18.10.2020

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера изутрина на магистралниот пат Скопје – Ново Село кај селото Босоливо. Во несреќата повредени се три лица, од кои еден потешко. -Вчера во 07.35 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Ново ...

Се судрија автомобил и работна машина за сечење дрва, повредени три лица

Курир - 18.10.2020

На 17.10.2020 во 07:35 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Ново Село, кај с.Босилово, се случила сообраќајна незгода помеѓу работна машина за сечење дрва, управувана од Б.Џ.