TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разиграниот Дортмунд со супер партија ја најави пресметката со ПСЖ (ВИДЕО)

Дерби - 14.02.2020

Фудбалерите на Борусија Дортмунд го положија последниот испит пред осминафиналниот меч со Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите. „Милионерите“ на вечерашниот натпревар од 22. рунда во Бундеслигата славеа над Ајнтрахт Франфурт со убедливи 4-0.

Борусија Дортмунд без мака против Ајнтрахт и постави два рекорди (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

Борусија Дортмунд по минатонеделниот пораз од Леверкузен од 4-3, вечерва им се врати на победите во Бундеслигата. „Милионерите“ го декласираа Ајнтрахт Франкфурт со 4-0 во рамки на 22.коло.

Борусија Дортмунд го „здроби“ Ајнтрахт, Халанд не престанува да погодува (Видео)

СуперСпорт - 14.02.2020

Екипата на Борусија Дортмунд славеше убедлива победа од 4:0 пред својата публика против секогаш незгодниот Ајнтрахт Франкфурт. „Милионерите“ го истурија сиот бес врз Ајнтрахт по поразот од Баер Леверкузен во претходното коло.

ВИДЕО: Халанд продолжи да решета, Ајнтрахт се загуби во Дортмунд

Gol.mk - 14.02.2020

Борусија Дортмунд скокна на второто место во Бундеслигата со денешната убедлива победа на домашен терен против Ајнтрахт Франкфурт (4-0). Норвежанецот Ерлинг Халанд започна од првата минута и постигна нов погодок.

Халанд повторно стрелаше, Дортмунд си поигра со Ајнтрахт (ВИДЕО)

Екипа - 14.02.2020

Борусија Дортмунд го декласираше Ајнтрахт Франкфурт со 4-0 во првиот натпревар од 22. коло во германската Бундеслига. Домаќините поведоа со 1-0 со голот на Лукаш Пичшек во 33. минута, резултат со кој се замина на полувреме.

Халанд повторно погоди и испиша нова историја во Бундеслигата (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

Ерлинг Халанд вечерва на натпреварот против Ајнтрахт Франкфурт го постигна својот осми гол во дресот на Борусија Дортмунд во Бундеслигата и на својот тим му донесе водство од 3-0. Со ова младиот Норвежанец постави нов рекорд.

На Санчо и Халанд им стана навика да тресат мрежи пред Жолтиот ѕид (видео)

Спортманија - 14.02.2020

Дортмунд го нокаутира Ајнтрахт на „Сигнал Идуна парк“ Борусија Дортмунд на најдобар можен начин го отвори 22-то коло во Бундеслигата, со убедлив триумф од 4-0 против Ајнтрахт Франкфурт. Милионерите предводени од Санчо и Халанд најавија дека со сите ...

Халанд со деветти гол во шест меча, Дортмунд го „прегази“ Ајнтрахт (видео)

TopSport - 14.02.2020

Борусија Дортмунд стигна до убедлива 4:0 победа над Ајнтрахт Франкфурт во првиот меч од 22. коло во Бундеслигата за да се искачи на второто место на табелата со само поен помалку од Баерн Минхен, кој во недела гостува на Келн.

Халанд со само 50 минути игра стана играч на месецот во Бундеслигата

Gol.mk - 14.02.2020

Ерлинг Халанд во јануарскиот преоден рок го комплетираше својот трансфер од Салцбург во Борусија Дортмунд , а веднаш по доаѓањето ги воодушеви жолто-црните фанови. Норвежанецот на првите пет официјални средби за новиот клуб постигна осум погодоци.

Халанд веќе ја освои првата награда со Борусија Дортмунд

Спортклуб - 14.02.2020

Норвешкото чудо од дете буквално гази во почетната статистика откако пристигна во Бундеслигата, во редовите на Дортмунд. Тој денеска беше прогласен за играч на месецот во Бундеслигата, иако одигра само неколку минути, влегувајки од клупа и ...

Одличниот Халанд почна да собира награди во Бундеслигата (ФОТО)

Дерби - 14.02.2020

Младиот Ерлинг Халанд во зимскиот преоден рок пристигна во Борусија Дортмунд и за кратко време успеа да ги освои навивачите на „милионерите“ и оние неутрални љубители на фудбалот. Халанд погоди на четири од петте натпревари на кои настапи досега за ...

Две во едно: Халанд најдобар во Бундеслигата за јануари

Спортманија - 14.02.2020

Наградите за најдобар играч и најдобар новак завршија во рацете на сензационалниот норвешки голгетер Ерлинг Браут Халанд е избран за најдобар фудбалер во Бундеслигата за изминатиот месец. Норвешкиот голгетер на Борусија Дортмунд воедно ја доби ...

Само што дојде во Бундеслигата, Халанд почна да собира награди

Sport 1 - 14.02.2020

Ерлинг Халанд за само кратко време во дресот на Борусија Дортмунд покажа дека е фудбалер од светска иако има само 19 години. Голгетерот импресионира и денеска се закити со две награди, а тоа се Играч на месецот во Бундеслигата и најдобар дебитант во ...

Халанд: Се смеам за причината поради која сум го одбил Јунајтед

Дерби - 14.02.2020

Ерлинг Халанд се претвори во вистинска фудаблска сензација во првиот дел од сезоната и со своите страшни настапи во Лигата на шампионите си обезбеди планетарна популарност и интерес од најголемите клубови во светот, а во моменти кога се очекуваше да ...

Халанд: Парите се последно нешто кое ме интересира во фудбалот

Спортски - 14.02.2020

Ерлинг Халанд за првпат се огласи после доаѓањето во редовите на Борусија Дортмунд. Халанд игра одлично и продолжи да тресе мрежи во Бундес лигата. Во дел од медиумите и понатаму се пишува дека ја избрал Борусија поради провизијата за Раиола.

Халанд конечно откри зашто не потпиша за Манчестер јунајтед

Слободен Печат - 14.02.2020

Одличниот норвешки напаѓач за прв пат се огласи по доаѓањето во Борусија Дортмунд и пропаднатиот трансфер во Јунајтед. Ерлинг Халанд продолжи во голгетерски ритам и по доаѓањето во Борусија Дортмунд, тој на првите два натпревари во Бундес лигата ...

Бундеслигаш пропуштил шанса да го ангажира Халанд, проблемот биле 3.000 евра!

Gol.mk - 14.02.2020

Норвежанецот Ерлинг Халанд покажува дека е еден од најталентираните фудбалери на денешницата со своите настапи во дресот на Борусија Дортмунд. Има само 19 години и веќе ги освојува срцата на фановите ширум светот.

Халанд со деветти гол во шест меча, Дортмунд го „прегази“ Ајнтрахт (видео)

Макфакс - 14.02.2020

Борусија Дортмунд стигна до убедлива 4:0 победа над Ајнтрахт Франкфурт во првиот меч од 22. коло во Бундеслигата за да се искачи на второто место на табелата со само поен помалку од Баерн Минхен, кој во недела гостува на Келн.