TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковид-19 го одложи мечот Пик Сегед-ПСЖ

TopSport - 16.09.2020

Натпреварот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ во Лигата на шампионите е одложен поради позитивен тест на коронавирусот во унгарскиот тим. Европската ракометна федерација (ЕХФ) потврди дека еден играч на Пик Сегед има коронавируси и дека поради тоа целиот тим е ...

Одложен мечот ПИК Сегед – ПСЖ

Вечер Прес - 16.09.2020

Натпреварот од првото коло во ракометната Лига на шампиони меѓу тимовите на ПСЖ и ПИК Сегед е одложен зараси коронавирус во унгарскиот тим, соопшија челниците на Европската ракометна федерација.

ЛШ: Вирусот ковид -19 во Пик Сегед, одложено дербито со ПСЖ

OhridNews - 15.09.2020

Дерби пресметката помеѓу унгарскиот вицепрвак Пик Сегед и дрим тимот на Пари Сент Жермен која требаше да означи почеток на новата сезона во Лигата на Шампиони е одложена и нема да се одигра во претходно договорениот термин.

Коронавирусот влезе во ПИК Сегед, ЕХФ го одложи дербито со ПСЖ

Дерби - 15.09.2020

Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи да го одложи дуелот меѓу ПИК Сегед и Пари Сен Жермен од првата рунда на Лигата на шампионите. Причината за тоа е што коронавирусот се појави, влезе во таборот на ПИК Сегед, еден член е позитивен на ...

Уште не почнала сезоната во ЛШ, одложено дербито од првото коло

Спортманија - 15.09.2020

Опасниот вирусот не престанува да прави проблеми Дуелот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ кој требаше да биде дерби од првото коло во ракометната Лига на шампиони е одложен, пренесуваат медиумите во Унгарија.

Мечот од ЛШ меѓу ПИК Сегед и ПСЖ е одложен поради коронавирус

МКД - 15.09.2020

Новата сезона од ракометната Лига на шампиони нема да започне без проблеми, поради коронавирус е одложен мечот од групата во која се наоѓа и Вардар, дуелот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ. Во тимот на ПИК сегед има ракометар кој е позитивен на коронавирус, а ...

Цел тим на ПИК Сегед во изолација, натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампионите одложен

Дриблинг - 15.09.2020

ЕХФ го одложи натпреварот во Лигата на шампионите меѓу ПИК Сегед и ПСЖ што требаше да се одигра во четврток. Целиот тим на ПИК Сегед оди во карантин и изолација поради позитивни случаи на коронавирус во унгарскиот вицепрвак.

ЕХФ го одложи мечот Пик Сегед – ПСЖ

Екипа - 15.09.2020

Пресметката меѓу Пик Сегед и ПСЖ што требаше да биде дерби дуел на отворањето на новата сезона од Лигата на Шампионите е одложена, одлучи ЕХФ по појавувањето на коронавирус во редовите на унгарскиот вицешампион.

Проблеми за ЕХФ пред стартот на ЛШ: Одложен е дуелот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

Sport 1 - 15.09.2020

Новата сезона во ракометната Лига на шампиони започнува утре, но ЕХФ мораше да одложи еден натпревар уште на стартот поради коронавирусот. Откако Пик Сегед вчера објави дека целиот тим заминува во карантин поради позитивен случај на Ковид-19, ЕХФ го ...

Одложен мечот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

SportMedia - 15.09.2020

Ракометната Лига на шампиони требаше да стартува со мечот Пик Сегед и ПСЖ но поради позитивни случаји во таборот на Унгарскиот состав ЕХФ немаше друга опција освен да го одложи мечот. Истиот нема да биде регистиран со службена победа на Французите, ...

Немаше друга опција: Одложен натпреварот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ!

24 Ракомет - 15.09.2020

Утре започнува новата сезона во Лигата на шампионите, а уште на стартот ЕХФ се соочува со големи проблеми. Европската куќа на ракометот го одложи натпреварот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ, што требаше в четврток да се игра во Унгарија.

Проблеми уште на стартот: ЕХФ го одложи дуелот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ!

Gol.mk - 15.09.2020

Со по четири натпревари во среда и четврток, требаше да започне новата сезона во Лигата на шампионите во ракомет, но утрово од Европската куќа на ракометот информираат дека еден натпревар е одложен.

Хаос пред стартот на ЛШ: Цел тим на Пик Сегед во карантин, кој ќе игра против ПСЖ

Екипа - 14.09.2020

ЕХФ се соочува со огромен проблем на два дена пред стартот на сезоната во Лигата на Шампионите, откако денеска беше обелоденето дека цел тим на Пик Сегед е ставен во самоизолација откако се појавиле позитивни случаи на коронавирус во редовите на ...

Еден од противниците на Вардар во ЛШ во карантин поради Ковид-19

Sport 1 - 14.09.2020

Унгарскиот тим Пик Сегед има позитивен случај на Ковид-19, па клубот реши сите играчи, стручниот штаб и сите луѓе што работат во клубот да одат во изолација. Прекинати се веднаш сите тренинзи и активности на клубот, а набрзо ќе биде направен и втор ...

Корона во ривалот на Вардар: ПИК Сегед оди во карантин, виси дуелот со ПСЖ?!

24 Ракомет - 14.09.2020

На два дена до почетокот на новата сезона во Лигата на шампионите, унгарскиот вицепрвак ПИК Сегед оди во карантин! Денеска е утврдено дека по тестовите спроведени како дел од протоколот за домашниот шампионат, има позитивни случаи во ПИК Сегед, ...