TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За 35% поевтинува парното за фирмите и институциите, домаќинствата може да очекуваат корекција во јули

ТВ21 - 29.02.2024

За 35 проценти ќе се намали цената на парното греење но тоа ќе се однесува само за фирмите, јавните и државните институции. Ова го соопшти претседателот на Регулаторна комисија за енергетика Марко Бислимовски кој рече дека на ваков чекор се одлучиле ...

Се намалува цената на парното греење за деловните корисници во Скопје

24 Вести

Поефтино парно за институции и фирми, сметките за граѓаните остануваат исти

Сител

За 35 отсто се намалува цената за потрошена топлинска енергија за деловните корисници во град Скопје

Телма

Фирмите во Скопје ќе плаќаат за 35 отсто пониски сметки за парно, одлучи Регулаторна

360 степени

Училиштата, градинките, малите дуќани во Скопје ќе плаќаат за 35 % поевтино парно

Канал5

Нема поевтинување на парното за домаќинствата

Алфа

Телма Слободен Печат Вечер Прес +инфо Скопје1 Бизнис Вести Фактор Р.С.Европа

ЕСМ: Субвенции за топлинска енергија за домаќинствата и оваа грејна сезона

4NEWS - 29.02.2024

Фактурите за топлинска енергија за грејна сезона 2023/2024, кои ќе се испорачуваат до потрошувачите од категоријата домаќинства во следниот период, а се однесуваат на месеците јануари, фавруари, март и април ќе ја вклучуват мерката за ...

ЕСМ: Субвенции за топлинска енергија за домаќинствата и оваа грејна сезона

Макфакс

Субвенциите за топлинска енергија за домаќинствата продолжуваат до април

Нетпрес

ЕСМ: Субвенции за топлинска енергија за домаќинствата и оваа грејна сезона

Опсервер

Субвенции за парно за домаќинствата до крај на грејната сезона

Вечер Прес

ЕСМ: Субвенции за топлинска енергија за домаќинствата и оваа грејна сезона

Press24

ЕСМ: Субвенции за топлинска енергија за домаќинствата и оваа грејна сезона

Бизнис Вести

Кајгана Сител CivilMedia Локално Независен Скопје инфо Frontline Centar

Цената на парно греење за деловните корисници во Скопје се намалува за 35 проценти

Zoom - 29.02.2024

Регулаторната комисија за енергетика ја намали цената за парното греење за 35 проценти за сите деловни корисници во град Скопје. Ова, како што денеска информираше на прес-конференција претседателот на РКЕ Марко Бислимоски, се должи на намалувањето ...

Се намалува цената на парно греење за деловните корисници во Скопје

Локално

Цената на парно греење за деловните корисници во Скопје се намалува за 35 проценти

Сител

Цената на парно греење за деловните корисници во Скопје се намалува за 35 отсто

Независен

Се намалува цената на парното греење за деловните корисници во Скопје

Н.Македонија

За 35 отсто се намалува цената за парно греење за деловните корисници во Скопје

Факултети

Цената на парно греење за деловните корисници во Скопје се намалува за 35 отсто

Република

Бриф Канал5 ТВ21 Во Центар

Училишта, деловни корисници, јавни институции ќе добијат пониски февруарски сметки за парно

Курир - 29.02.2024

Вкупно 65 000 потрошувачи се снабдуваат со топлинска енергија, а само од старт на грејната сезона до сега приклучени се околу 1000 нови корисници. За околу 35% ќе се намалат февруарските сметки за топлинска енергија за училиштата, деловните ...

Училишта, фирми и јавни институции ќе добијат пониски февруарски сметки за парно

Нетпрес

Цената на парното за деловните корисници во Скопје се намалува за 35 проценти, граѓаните ќе почекаат

ММС

За 35% ќе се намалат февруарските сметки за парно

4NEWS

Февруарските сметки за парно за училиштата, деловните корисници и јавните институции се намалуваат за 35%

еМагазин

За 35% ќе се намалат февруарските сметки за парно

Фокус

За 35 отсто ќе поевтини парното греење за институциите и фирмите во Скопје

Сакам да кажам

Мастило МКД CivilMedia Мета BiznisPRO