TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонската пејачка заглавена во автомобил на Буково (ФОТО)

Курир - 13.02.2018

Македонската фолкерка Татијана Стефановска била во еден од педесетте автомобили кои со часови стоеја заглавени во снежниот хаос на превојот Буково, помеѓу Ресен и Охрид. -И така… веќе саат ипол заглавена на Буково.

Педесеттина возила заглавени во снег: Македонија пат, фатете се за лопатите!

Фокус - 13.02.2018

Околу педесеттина автомобили денес со часови стоеле на превојот Буково, помеѓу Ресен и Охрид, заглавени во снегот, кој целосно го покрил патот. Помеѓу нив билa и фолк пејачката Татијана Стефановска, која поминала цели два часа во автомобилот, ...

Стотици патници заглавени низ снежните наноси во Дебрца (ВИДЕО)

Вечер - 13.02.2018

Автобуси, комбиња и автомобили стојат заглавени на коловозот на патниот правец Охрид - Кичево во општината Дебрца и на превојот Стража. Граѓани кои се заглавени во снегот праќаат видеа и јавуваат дека се оставени сами на себе да се борат со ...

И популарната македонска пејачка меѓу заглавените на Ѓавато – снежното невреме направи хаос во сообраќајот

Sky - 13.02.2018

Македонската фолкерка Татијана Стефановска била во еден од педесетте автомобили кои со часови стоеја заглавени во снежниот хаос на превојот Буково, помеѓу Ресен и Охрид. -И така… веќе саат ипол заглавена на Буково.

Фолкерката Стефановска заглавена во снег со уште педесеттина возила: Македонија пат, фатете се за лопатите!

Скопје24 - 13.02.2018

Околу педесеттина автомобили денес со часови стоеле на превојот Буково, помеѓу Ресен и Охрид, заглавени во снегот, кој целосно го покрил патот. Помеѓу нив билa и фолк пејачката Татијана Стефановска, која поминала цели два часа во автомобилот, ...