TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Силјановска е идниот претседател на Републиката, ајде да се обединиме без разлика на етничката припадност

Фокус - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по прогласувањето на победата на Гордана Силјановска Давкова во првиот круг повика на обединување во вториот круг, и употреби сличен слоган со оној кој го имаше Блерим Река, односно рече дека ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Ја победивме хотел-коалицијата

А1 On - 21.04.2019

„Победивме, но нецелсно ги поразивме“, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференцијата по првиот круг од претседателските избори. „Ја победивме хотел-коалицијата”, рече Мицкоски, правејќи алузија на пресовите, кои што СДСМ ги ...

Мицкоски: Победивме, од Цветници Македонија има нова реалност

МКД - 21.04.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на прес-конференција рече дека победиле и дека од денес, односно од Цветници, Македонија има нова реалност. „Почитувани граѓани, победивме. Победивме и тоа е победа на сите вас што сте овде и сите оние што ...

Мицкоски: Народот не греши, ова е почеток на крајот на Зоран Заев

ТВ21 - 21.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва истакна дека денеска народот ги казнил сите погрешни политики на власта, споменувајќи ги општините каде што оствари триумф кандидатката Гордана Силјановска.

Цело Скопје е вмровски град!

Република - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски прогласи победа на ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Силјановска Давкова, претседателски кандидат поддржан од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. , рече Мицкоски. Цело Скопје е повторно вмровски победнички град.

Мицкоски: Победивме! ВИДЕО

+инфо - 21.04.2019

Драги граѓани, победивме, вака пред јавноста се обрати вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој рече дека победиле и во Ново Село и во Охрид, каде ќе одат во втор круг. – Ги победивме, но не целосно ги поразивме.

Мицкоски: Победи коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со народот, почна падот на Зоран Заев

Курир - 21.04.2019

Победивме! Победивме и тоа е победа на сите вас, на сите вас што ја поддржавте професорката Гордана Силјановска, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференцијата одржана во партиското седиште.

Мицкоски: Ја победивме хотел коалицијата, но не ја поразивме, ни треба победа и во вториот круг

Слободен Печат - 21.04.2019

Потребна е победа и во вториот круг, рече Мицкоски. Победивме, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашната прес конференција. – Ова е победа на сите вас, на сите кои ја поддржавте Силјановска Давкова. Јас од срце ви благодарам.

Мицкоски: Во вториот круг да ја победиме оваа хотел коалиција

Фактор - 21.04.2019

Доаѓа ново време, нова реалност и ќе бидеме заедно се до конечна победа, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва на прес конференција. „ Победивме во цело Скопје и Скопје е повторно вмровски град.

Мицкоски: Победивме!

Република - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција прогласи победа на претседателските и локалните избори. , рече Мицкоски. ...

Мицкоски: Да бидат поразени неправдите во Република Македонија

МКД - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гласаше во ОУ „Димо Хаџи Димов" во населбата Влае. „Денеска граѓаните треба да бидат гласни, треба со ливчето и со пенкалото во рака зад гласачката кутија масовно да излезат и одлучат еднаш ...

Мицкоски: Денеска граѓаните треба да бидат гласни

24 Вести - 21.04.2019

Денеска граѓаните треба да бидат гласни, треба со ливчето и со пенкалото во рака зад гласачката кутија масовно да излезат и одлучат еднаш засекогаш да бидат поразени неправдите во земјава - изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Граѓаните ќе се изборат за правдата наспроти оваа неправда

А1 On - 21.04.2019

„Денеска е практично ден кога граѓаните треба да бидат гласни, треба со ливчето со пенкалото во раката зад гласачката кутија, масовно да излезат и да одлучат еднашка засекогаш да бидат поразени неправдите во Република Македонија. Да победи правдата.

Мицкоски: Граѓаните треба да бидат гласни против лагите, корупцијата и нечесните политичари, наспроти честитоста, ...

Курир - 21.04.2019

По литургијата во црквата „Свети Петар и Павле“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со својата сопруга, го оствари правото на глас. -Денеска е ден кога граѓаните треба да бидат гласни, со ливчето и пенкалото во рака позади гласачката ...

Христијан Мицкоски: Денеска граѓаните треба да бидат гласни и со пенкало да ја поразат неправдата во Република ...

Вечер - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гласаше во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во населбата Влае. Тој рече дека очекува демократски ден каде граѓаните масовно ќе излезат и ќе се изборат за правдата наспроти оваа неправда која е секојдневие, ...

Партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ се собираат во штабот

Слободен Печат - 21.04.2019

Партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ се собираат во партискиот штаб во очекување на изборните резултати. Меѓу присутните се лидерот на партијата Христијан Мицкоски, кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, Антонио Милошоски, Трајко ...

Мицкоски: Граѓаните треба еднаш засекогаш да ги поразат неправдите

ТВ21 - 21.04.2019

„Денеска е денот кога граѓаните треба да бидат гласни и со пенкалото во рака да гласаат и масовно да излезат“, истакна Мицкоски после неговото искористување на правото на глас во денешниот прв круг претседателски ...

Мицкоски: Ја победивме хотел-коалицијата

Макфакс - 21.04.2019

“Победивме, но нецелсно ги поразивме”, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференцијата по првиот круг од претседателските избори. “Ја победивме хотел-коалицијата”, рече Мицкоски, правејќи алузија на пресовите, кои што СДСМ ги ...

Мицкоски: Победивме!

Centar - 21.04.2019

Драги граѓани, победивме, вака пред јавноста се обрати вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој рече дека победиле и во Ново Село и во Охрид, каде ќе одат во втор круг. – Ги победивме, но не целосно ги поразивме.

Мицкоски: Победи коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со народот, почна падот на Зоран Заев

Нетпрес - 21.04.2019

Победивме и тоа е победа на сите вас, на сите вас што ја поддржавте професорката Гордана Силјановска, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференцијата одржана во партиското седиште.

Мицкоски прогласи победа на изборите

Локално - 21.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференцијата одржана во партиското седиште прогласи победа на претседњтелските избори. – Ова е победа на сите вас, на сите кои ја поддржавте Силјановска Давкова. Јас од срце ви благодарам.

Христијан Мицкоски: Граѓаните денеска треба да бидат гласни против лагите, корупцијата, невладеењето на правото

Република - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гласаше во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во населбата Влае -Денеска граѓаните треба да бидат гласни, треба со ливчето и со пенкалото во рака зад гласачката кутија масовно да излезат и одлучат еднаш засекогаш да ...

Мицкоски: Граѓаните да бидат гласни против лагите (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.04.2019

Денеска она кое што јас го очекувам е навистина еден убав демократски ден каде што граѓаните масовно ќе излезат и ќе се изборат за правдата наспроти оваа неправда која што е секојдневие, порача Мицкоски.

Мицкоски: Граѓаните да бидат гласни против лагите и корупцијата

Фокус - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски откако го оствари правото на глас на претседателските избори изјави дека очекува демократски ден со масовна излезност. -Денеска е ден кога граѓаните треба да бидат гласни, со ливчето и пенкалото во ...

Мицкоски: Очекувам гласови од сите заедници, ние се бориме за принципи, а не за застарен романтизам

Република - 20.04.2019

Во своето гостување во вестите на Алфа телевизија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите граѓани без разлика на нивната етничка припадност да се придружат на опозицијата за заеднички да ја кренат Македонија како што вели тој ...

Мицкоски: Ја победивме хотел-коалицијата

Точка - 21.04.2019

„Победивме, но целосно не ги поразивме“, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференцијата по првиот круг од претседателските избори. „Ја победивме хотел-коалицијата“, рече Мицкоски правејќи алузија на пресовите што СДСМ ги ...

Мицкоски: Победи коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со народот, почна падот на Зоран Заев

Press24 - 21.04.2019

Победивме! Победивме и тоа е победа на сите вас, на сите вас што ја поддржавте професорката Гордана Силјановска, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференцијата одржана во партиското седиште.

Мицкоски: Засекогаш да бидат поразени неправдите во Република Македонија ВИДЕО

+инфо - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гласаше во ОУ „Димо Хаџи Димов” во населбата Влае. „Денеска граѓаните треба да бидат гласни, треба со ливчето и со пенкалото во рака зад гласачката кутија масовно да излезат и одлучат еднаш ...

Мицкоски: Граѓаните треба да бидат гласни против лагите, корупцијата и нечесните политичари

24Инфо - 21.04.2019

Добро, најпрвин да го честитам денот, да го честитам и големиот христијански празник Цветници, денеска и така го започнав денот со литургија во „Св. Петар и Павле“, во црквата во Ѓорче, во близина на мојот дом.

Мицкоски: Граѓаните треба да бидат гласни против лагите, корупцијата и нечесните политичари, наспроти честитоста, ...

Нетпрес - 21.04.2019

По литургијата во црквата „Свети Петар и Павле“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со својата сопруга, го оствари правото на глас. Денеска е ден кога граѓаните треба да бидат гласни, со ливчето и пенкалото во рака позади гласачката ...

Мицкоски: Неопходен е втор круг и најважно, ја победивме хотел-коалицијата

Скопје1 - 21.04.2019

Победивме! Победивме и тоа е победа на сите вас, на сите вас што ја поддржавте професорката Гордана Силјановска Дафкова , порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференцијата. „Почитувани граѓани, победивме.

(Видео) Мицкоски: Граѓаните да бидат гласни против лагите, корупцијата, невладеењето на правото, нечесните политичари

1tv - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гласаше во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во населбата Влае. -Денеска граѓаните треба да бидат гласни, треба со ливчето и со пенкалото во рака зад гласачката кутија масовно да излезат и одлучат еднаш ...

Мицковски: Да победи правдата, граѓаните треба да бидат гласни против лагите, корупцијата, невладеењето на правото

Скопје1 - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, по гласањето истакна: Најпрвин да го честитам денот, да го честитам и големиот христијански празник Цветници, денеска и така го започнав денот со литургија во „Св.

Мицкоски: Граѓаните треба да бидат гласни против лагите и корупцијата наспроти честитоста, искреноста и принципиелноста

Press24 - 21.04.2019

По литургијата во црквата „Свети Петар и Павле“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со својата сопруга, го оствари правото на глас. -Денеска е ден кога граѓаните треба да бидат гласни, со ливчето и пенкалото во рака позади гласачката ...

Мицкоски: Победи коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со народот, почна падот на Зоран Заев

Скопје инфо - 21.04.2019

Победивме! Победивме и тоа е победа на сите вас, на сите вас што ја поддржавте професорката Гордана Силјановска, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференцијата одржана во партиското седиште.

Мицкоски: Со гласачкото ливче да бидат поразени неправдите во Македонија

MakPress - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гласаше во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во населбата Влае. -Денеска граѓаните треба да бидат гласни, треба со ливчето и со пенкалото во рака зад гласачката кутија масовно да излезат и одлучат еднаш ...

Мицкоски: Граѓаните треба да бидат гласни против лагите, корупцијата и нечесните политичари, наспроти честитоста, ...

Точка - 21.04.2019

По литургијата во црквата „Свети Петар и Павле“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со својата сопруга, го оствари правото на глас. Денеска е ден кога граѓаните треба да бидат гласни, со ливчето и пенкалото во рака позади гласачката ...

Мицкоски: Победи коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со народот, почна падот на Зоран Заев

Република - 21.04.2019

Победивме! Победивме и тоа е победа на сите вас, на сите вас што ја поддржавте професорката Гордана Силјановска, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференцијата одржана во партиското седиште.

Мицкоски гласаше во Влае а ова го порача по оствареното граѓанско право

Фактор - 21.04.2019

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски правото на глас го оствари во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во населбата Влае. Тој по гласањето во изјава за медиумите кажа дека граѓаните треба да бидат гласни, треба со ливчето и со пенкалото во рака зад гласачката ...

Мицкоски: Граѓаните треба да бидат гласни против лагите, корупцијата и нечесните политичари, наспроти честитоста, ...

Centar - 21.04.2019

По литургијата во црквата „Свети Петар и Павле“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со својата сопруга, го оствари правото на глас. -Денеска е ден кога граѓаните треба да бидат гласни, со ливчето и пенкалото во рака позади гласачката ...