TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung го покажа својот еластичен смартфон

Иновативност - 09.11.2018

Samsung Electronics го покажа својот одамна најавуван телефон во Сан Франциско и ги повика девелоперите да почнат да прават апликации за него. Јужнокорејскиот технолошки гигант мора да го направи совршениот еластичен смартфон за да ја врати во игра ...

Кои се карактеристиките на новиот Samsung Infinity Flex екран и каков уред може да очекуваме идната година

Smartportal - 09.11.2018

Пред два дена, на Samsung Developer Conference 2018, Samsung конечно го прикажа нивниот екран кој може да се превиткува. Наречен Infinity Flex , овој екран е доволно еластичен да овозможи негово превиткување и со тоа два формати на работа на уредот ...

Сензорот за отпечаток во екранот и во смартфоните од средна класа на Samsung

USB - 09.11.2018

Судејќи според се, сензорите за отпечаток од прстот, сместени во екранот на телефонот, ќе бидат трен кој ќе се пренесе и на 2019. година. Некои производители оваа година веќе објавија уреди со технологија која сензорот на отпечатокот го сместува под ...

Самсунг го претстави новиот Infinity Flex Display

ЗаЗабава - 09.11.2018

Самсунг на конференцијата SDC 2018 конечно го претстави Galaxy F, телефон со флексибилен екран каде водителот на маркетинг за мобилни производи Џастин Денисон со замрачено осветлување, како не би ги открил сите детали за овој иновативен производ, ...

Претставен свиткувачкиот телефон на „Самсунг“

Факултети - 09.11.2018

„Самсунг“ одржа презентација на која го претстави револуционерниот мобилен телефон „Infinitiy Flex“ чија најзабележителна карактеристика е екранот кој се превиткува. Јужнокорејскиот технолошки гигант конечно ги прекина неколкумесечните шпекулации во ...

Револуционерниот „Infinity Flex“: Samsung промовираше смартфон „на преклоп“

Таратур - 09.11.2018

На презентацијата од јужнокорејскиот технолошки гигант „Samsun“ беше промовирана нивната најнова технолошка иновација од областа на мобилната телефонија и смартфон уредите. Јужнокорејците го претставија „Infinity Flex“, нивниот револуционерен ...

Samsung има нов кориснички интерфејс наречен One UI

USB - 09.11.2018

Samsung на својата конференција за програмери во Сан Франциско претстави нов кориснички интерфејс за мобилните уреди. По веќе длабоко вкоренетиот ToucWiz, кој потоа кон крајот на 2016. година го промени името во Samsung Experience, сега пристигнува ...

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Локално - 08.11.2018

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него.

Самсунг ја претстави иднината на паметните телефони: Infinity Flex Display

Точка - 08.11.2018

После долгите најавувања, прашање на време беше кога јужнокорејски Самсунг ќе го претстави својот флексибилен паметен телефон. Сепак, тоа што Самсунг им го претстаави на девелоперите е само концепт и ќе поминат барем уште неколку месеци пред да го ...

Android ќе добие поддршка за уреди со екрани кои се превиткуваат

Smartportal - 08.11.2018

Со претставувањето на Infinity Flex или можеби поточно би било да кажеме, со неговата најава, Samsung официјално го потврди влегувањето на новиот пазар на уреди со еластичен екран кој може да се превиткува.

Samsung го претстсави One UI за подобар фокус и полесно користење на телефоните со една рака

Smartportal - 08.11.2018

За време на презентациите на конференцијата од Samsung за програмерите, Samsung Developer Conference 2018, која започна вчера, Samsung покрај долгоочекуваниот Infinity Flex екран , ни прикажа и како ја замислува иднината на нивниот кориснички ...

Samsung го покажа телефонот кој се преклопува

IT.mk - 08.11.2018

Најави за телефон со флексибилен екран има барем неколку години, вообичаено се појавувале и сме ги заборавиле прилично брзо. Сега по неколку години најава конечно може да видиме прв ваков уред од Samsung.

Компанијата Samsung овозможува 5 години гаранција на одбрани „UHD” и „QLED” ТВ уреди

Иновативност - 08.11.2018

Со цел да им овозможи на своите корисници уште поголема сигурност и уживање во гледањето на содржини преку ТВ уредите, Компанијата Самсунг подготви нов „бран“ промотивни активности. Во период од 1 oктомври до 31 декември 2018 година, сите оние кои ...

Samsung Infinity Flex дисплејот на преклоп е тука!

Телефони.мк - 08.11.2018

Поминаа веќе пет години кога прв пат пишувавме за тајната работа на Samsung за дисплејот што се витка. Поентата на новиот технолошки уред е да ги обезбеди истите спецификации на смартфоните и таблетите - 2-во-1 уред.

Galaxy F: Samsung конечно го претстави „смартфонот кој се превиткува“

Кајгана - 08.11.2018

Веќе неколку недели беше актуелна најавата на Samsung дека конечно ќе го претстави новиот телефон со екран кој се превиткува, а вчера тоа конечно се случи. Од компанијата оваа технологија ја нарекоа Infinity Flex Display.

Samsung го прифати засекот кај двата нови дисплеја

Телефони.мк - 08.11.2018

Samsung досега го одбиваше засекот, но изгледа дека се покажа како практичен потег и затоа го прифати и кај двата екрана. Познати како Infinity-V и Infinity-U, дваата дисплеја ќе бидат многу слични поради малиот засек колку една капка вода од ...

Исечоците во екранот пристигнуваат и кај смартфоните на Samsung

USB - 08.11.2018

Еве лоши вести за оние кои мразат исечоци во екранот (notch). Еден од последните столбови во одбрана на овој сегмент, компанијата која се уште не импелемнтираше засек во своите смартфони, конечно ќе попушти и ќе го донесе годинашниот тренд во своите ...

Тектонски поместувања од иновациите на Samsung

Телефони.мк - 08.11.2018

Настанот од вчера на Samsung беше близу оној кога Стив Џобс прв пат го откри Apple iPhone во 2007 година. Замислете ги сега бизнис корисниците со сите овие можности. Три апликации ќе може да бидат отворени истовремено, овозможувајќи чист ...

Samsung демонстрираше дека преклопниот уред е нешто големо!

Телефони.мк - 08.11.2018

За време на презентацијата на Samsung Infinity Flex дисплеј во преклопниот телефон е откриено дека сега тоа е многу големо нешто и дефинитивно не е маркетинг трик. Уредот се претвара во голем 7.3-инчен „таблет“ кога ќе се расклопи, кој располага со ...

Samsung го претстави смартфонот на превиткување (ВИДЕО)

USB - 08.11.2018

Во текот на вчерашниот ден корејската компанија Samsung во Сан Франциско го претстави својот прв телефон на превиткување. Во текот на Samsung Developer Conference компанијата го претстави телефонот кој е во фаза на прототип и засега нема да биде ...

Samsung го најави Infinity Flex екранот и прикажа „скриен“ уред кој работи на овој екран

Smartportal - 07.11.2018

Како што очекувавме, денес на Samsung Developer Conference 2018, Samsung го најави уредот којшто работи со еластичен екран кој може да се превитка и со тоа да му овозможи два формата на функционирање, како смартфон и како таблет компјутер.

Samsung ја промовираше Infinity Flex Display технологијата

Стандард - 07.11.2018

По неколку месеци шпекулации тој конечно е тука – Samsung го објавува својот паметен телефон со дисплеј на преклопување. Флексибилната технологија се нарекува Infinity Flex Display, и како што се очекуваше, самиот телефон има екран со големина на ...

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Курир - 08.11.2018

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него.

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Либертас - 08.11.2018

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него.