TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Салах го даде СТОТИОТ погодок во Ливерпул и се смести високо на оваа листа

Gol.mk - 18.10.2020

Дербито на Мерсисајд заврши со драма и без победник, па Анчелоти и Клоп мораа да се задоволат со по еден погодок (2-2). Голови, повреди, шанси и црвен картон, практично ништо не очекувано за градската пресметка на Евертон и Ливерпул.

Сити го доби дербито со Арсенал, „Мерсисајд“ дербито без победник

Нетпрес - 17.10.2020

Во дербито од петтото коло на англиската фудбалска лига Манчестер Сити минимално славеше дома против Арсенал со 1:0, додека соочувањето на Евертон и актуелниот шампион Ливерпул заврши со реми 2:2, a Манчестер Јунајтед изненади на гости кај Њукасл со ...

Фернандеш го скрши отпорот на „Ст. Џејмс парк“ во 86. минута, Њукасл настрада во завршницата (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед ја оствари втората победа во Премиер лигата на стартот на новата натпреварувачка сезона, оставајќи го зад себе дебаклот кој го претрпе на домашен терен во дерби пресметката со Тотенхем пред две недели. Гостувањето на „Ст.

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

TopSport - 17.10.2020

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиер лигата на Англија фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во Њукасл со 4:1. Натпреварот започна лошо за „црвените ѓаволи“, во втората минута Лук Шо си постигна авто-гол.

Со три гола на самата завршница, Манчестер Јунајтед го скрши отпорот на Њукасл, брилијантен беше Рашфорд

Sport M - 17.10.2020

Во последниот натпревар од саботната програма од петтото коло на англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед го совлада Њукасл со 4:1 на Св. Џејмс Парк. Њукасл добро го отвори мечот, па поведе во втората минута со несреќен автогол на Лук Шоу, но ...

ВИДЕО: Јунајтед сo три гола во десет минути „ѓаволски“ го распарчи Њукасл

Gol.mk - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед на Оле Гунар Солскјер покажа моќ и ефикасност, славеше на гости кај Њукасл (1-4) во рамки на 5. коло од Премиер лигата и им се врати на победите во англиската елита. Извештај од натпреварот: „Ѓаволите“ го уловија противникот во ...

Јунајтед во финишот го скрши Њукасл, Солшер може за момент да здивне (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Манчестер јунајтед со 4-1 победи на гостувањето кај Њукасл со три гола постигнати во самиот финиш од мечот, три бода со кои барем за момент ќе се симне притисокот од грбот на Солшер. По поразот од 6-1 од Тотнем силно почна да се тресе столчето на ...

Бруно од трагичар во херој, нов гол на Јунајтед со фото-финиш(видео)

Спортманија - 17.10.2020

Конечно нешто добро од Црвените ѓаволи Манчестер јунајтед со превсрт од 4-1 го нокаутира Њукасл на „Сент Џејмс парк“. Црвените ѓаволи мораа да се измачат за победата откако по само 100 секунди западнаа во проблеми, па мораше Бруно Фернандеш да ...

(ВИДЕО) Јунајтед се мачеше 86 минути, па го згази Њукасл

Спортклуб - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед ги остави зад себе сите трауми од почетокот на сезоната и оствари победа која може да биде пресвртница за оваа сезона. „Ѓаволите“ славеа на гостувањето кај Њукасл со 4-1 иако прво губеа, а потоа до 86. минута имаа само 1-1.

„Ѓаволите“ со фуриозен финиш до победа на „Ст. Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

Фудбалерите на Оле Гунар Солскјер со пресврт до победа на гостувањето во Њукасл на мечот од 5. коло во англиската Премиер лига. Иако домашните први дојдоа до предност и тоа по само две минути игра, откако Лук Шо ја погоди сопствената мрежа, гостите ...

ВИДЕО: Јунајтед за 10 минути во финишот го реши Њукасл со три гола

Дриблинг - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед го совлада на гости Њукасл со 4-1, клучни беа трите гола од 86 до 96 минута од средбата. Њукасл поведе со автоголот на Лук Шо уште по 120 секунди игра. Мегавер израмни на 1-1 во 23 минута.

Јунајтед со три голови во финишот го скрши Њукасл (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Манчестер јунајтед славеше на гостувањето кај Њукасл со 4-1, иако до самиот финиш резултатот беше 1-1, но потоа во последните десет минути паднаа уште три гола. Њукасл го искористи првиот напад кон голот на „ѓааволите“, па мрежата ја затресе уште во ...

Три гола во последните десет минути за триумф на „црвените ѓаволи“… (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Манчестер јунајтед во повеќе од возбудлив натпревар со многу борба, поништени погодоци и промашени пенали, дојде до победа од 1-4 на гостувањето против Њукасл во 5. коло од Премиерлигата благодарение на трите погодоци во последните десет минути од ...

Јунајтед губи по само 100 секунди, ефектен автогол на Шо (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Повторно потег на одбранбен играч е кобен за Црвените ѓаволи Манчестер јунајтед по само 100 секунди прими гол на гостувањето кај Њукасл, откако одбиената топка од Лук Шо заврши зад грбот на Де Хеа.

(ВИДЕО) Лош почеток за Јунајтед, автогол на Шо за водство на Њукасл

Спортклуб - 17.10.2020

Ситуацијата во Манчестер Јунајтед не е баш најсјајна на почетокот од новата сезона. Избраниците на Солскјер се во лоша форма, а дополнителен проблем за „Ѓаволите“ е десеткуваниот состав. Вечерва Јунајтед гостува кај Њукасл без неколку првотимци, а ...

ВИДЕО: Агонијата на Шо продолжува – си даде автогол по само ДВЕ минути на „Сент Џемјс Парк“

Gol.mk - 17.10.2020

Левиот бек на Манчестер Јунајтед, Лук Шо, продолжува со лошите игра во дресот на најтрофејниот премиерлигаш. Ако на натпреварот со Тотенхем се спаси од чист црвен картон, вечерва по само две минути игра на „Сент Џејмс Парк“ одново ги шокираше ...

ВИДЕО: Сити и „ранет“ го совлада Арсенал, Артета без решение за учителот Пеп

Gol.mk - 17.10.2020

Фудбалерите на Манчестер Сити во вистински момент им рекоа „стоп“ на лошите резултати во Премиер лигата и во вечерашното дерби против Арсенал извојуваа минимална победа од 1-0, во претпоследниот денешен натпревар од 5.

(ВИДЕО) Голот на Стерлинг му донесе победа на Сити во дербито со Арсенал

Спортклуб - 17.10.2020

Во петтото коло од англиската Премиер лига Манчестер Сити го пречека Арсенал и на крајот славеше со минимален резултат, 1:0. Можеби се очекуваше повеќе од дербито на „Етихад“, но на крајот само еден погодок, доволен за нови три бода на избраниците ...

Клоп бесен: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон?

SportMedia - 17.10.2020

Ливерпул и Евертон одиграа 2:2 на „Гудисон парк“ во Премиер лигата меѓутоа остана спорен моментот во последните секунди од мечот кога судијата Мајкл Оливер го поништи погодокот на Џордан Хендерсон за 3:2.

Погодокот на Стерлинг доволен за минималец на Сити против Арсенал (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Големото дерби меѓу Манчестер Сити и Арсенал не ги оправда очекувањата на фудбалските фанови, бидејќи она што се најавуваше како меч на кој може да се очекуваат многу голови, на крајот се претвори во натпревар кој беше решен со еден гол.

ВИДЕО: Клоп додека даваше изјава му „пукна филмот“ поради ВАР

Sport M - 17.10.2020

Евертон и Ливерпул одиграа 2:2 во одличен натпревар на „Гудисон Парк“. Средбата беше обележана и со неколку контроверзни ситуации. ВАР воопшто не им одеше во прилог на „црвените“, поради што не е изненадувачки зошто Јирген Клоп беше лут по ...

Голот на Стерлинг за Сити беше доволен за победа против Арсенал

Sport M - 17.10.2020

Во петтото коло од англиската Премиер лига Манчестер Сити беше домаќин на Арсенал, и оствари минимална победа со резултат 1:0. Можеби се очекуваше повеќе од дербито на „Етихад“, но сепак на крајот само еден гол беше доволен за новите три бода на ...

Минималец на Сити против Арсенал

TopSport - 17.10.2020

Манчестер сити забележаа минимална победа протв Арсенал во петтото коло, во англиската Премиер лига. Двата тима имаа свои шанси, на крајот разликата ја направи голот на Рахим Стерлинг во 23 минута.

Стерлинг не знае за доста против Топчиите, Сити го врати победничкиот ритам (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Ѕвездата на Граѓаните постигна или асистираше за гол во секој од последните пет средби против Арсенал Манчестер сити со минимални 1-0 славеше во дербито против Арсенал кое се одигра во рамки од петтото коло во Премиер лигата.

Клоп разочаран од ВАР: Може некој да ми објасни што се случи, јас не видов офсајд

Слободен Печат - 17.10.2020

Мерсисајд дербито помеѓу Евертон и Ливерпул заврши без победник 2:2, но актуелниот англиски шампион е оштетен за еден гол и еден пенал поради ВАР технологијата. Имено, во првото полувреме, голманот на Евертон, Пикфорд брутално стартуваше над Вирџил ...

Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

„Граѓаните“ по седми пат во низа го совладаа Арсенал во Премиерлигата, вечерва Рахим Стерлинг донесе победа од 1-0. „Топчиите“ никако да стават крај на лошата серија против Манчестер Сити во Премиерлигата.

Стерлинг го реши дербито на „Етихад“ (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

Англсикиот вицешампион ја оствари втората сезонска победа, откако вечерва на домашен терен со само 1:0 славеше во дербито против Арсенал. Момците на Пеп Гвардиола беа несомнено подобар тим на теренот и можеби заслужија и поуверлива победа, но и ...

Учителот го надмудри ученикот: Сити го доби дербито против Арсенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Манчестер сити славеше на „Итихад“ со 1-0 против Арсенал, во меч каде што се соочија поранешните соработници Пеп Гвардиола и Микел Артета. Поискусниот тренер успеа да го надмудри помладиот колега, а мечот беше решен со само еден погодок, и тоа во 23.

Клоп соопшти две многу лоши вести по Мерсисајд дербито: Не сакам да мислам дека Пикфорд намерно го направи тоа

Дерби - 17.10.2020

Вар системот се најде во центарот на вниманието на Мерсисајд дербито кое се одигра на „Гудисон парк“, а кое на крајот заврши со конечни 2:2 и покрај тоа што се чинеше дека Ливерпул постигна регуларен гол во судиското продолжение за 2:3.

Стерлинг доволен за триумф на Сити против Арсенал… (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Рахим Стерлинг е херојот во победата на Манчестер сити во четвртиот натпревар од новата сезона во Премиерлигата. „Граѓаните“ триумфираа во дербито со Арсенал минимално со 1-0, но сосема доволно за три бода. Стерлинг погоди за Сити уште во 23.

ВИДЕО: Еден, ама вреден, Сити со голот на Стерлинг триумфираше над Арсенал

Дриблинг - 17.10.2020

Манчестер Сити го прекина постот и по две кола без триумф им се врати на победите, откако вечерва славеше во дербито против Арсенал со 1-0. Стрелец на победничкиот гол беше Рахим Стерлинг во 33 минута.

Клоп: Видов слика, офсајд не постоеше – има ли некој да ми го објасни тоа подобро?

Gol.mk - 17.10.2020

Контроверзни моменти го одбележаа дербито меѓу Евертон и Ливерпул. Најпрво Џордан Пикфорд направи скандалозен старт врз Вирџил Ван Дајк, а на крајот Џордан Хендерсон постигна залуден погодок за победа.

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

TopSport - 17.10.2020

Евертон и Ливерпул во натпревар пол со возбудувања одиграа 2:2. Актуелните шампиони два пати водеа, а Евертон два пати се враќаше во натпреварот. Ливерпул постигнаа гол во 93 минута кој ВАР го поништи.

На Клоп „му пукна“ филмот: Може ли да ми објасни некој каде имаше офсајд?

Sport 1 - 17.10.2020

Градското дерби меѓу Евертон и Ливерпул заврши 2-2 на „Гудисон парк“, а во финишот на мечот беше забележана ситуација која предизвика многу реакции бидејќи му беше поништен гол на шампионот поради офсајд.

Клоп гневен на ВАР судиите, „Немаше офсајд“

Дриблинг - 17.10.2020

Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп ја оспори судиската одлука со со која во самиот финиш на дербито против Евертон му беше поништен гол на Хендерсон поради наводен офсајд. Клоп по дербото во кое градските ривали го поделија пленот играјќи 2-2 ...

Тага на Стемфорд Бриџ, Саутемптон во 93-та минута до 3:3

Sport M - 17.10.2020

Челзи беше домаќин на Саутемптон во петтото коло од англиската Премиер лига и на крајот остана без победа (3:3). Дефинитивно Френк Лампард имаше на располагање одличен тим, но очигледно е дека ќе биде потребно малку време за да се состави сето тоа.

Челси има напад нема одбрана, Саутемптон освои бод на „Стенфорд Бриџ“

TopSport - 17.10.2020

Саутемптон им приреди нов шок на фудбалерите на Челси и нивниот менаџер Френк Лампард. На „Стенфорд Бриџ“ во петотот коло Челси и Саутемптон одиграа 3:3. Челси нема одбрана и тоа го покажа и на овој натпревар.

Германци дадоа три гола за Челзи, но Саутемптон на германски начин стигна до бод! (Видео)

Спортманија - 17.10.2020

Доказ дека никогаш нема предавање до последната секунда Саутемптон непоразен се враќа од гостувањето кај Челзи, откако одигра 3:3, во меч кој имаше драматичен финиш. Лондонскио ттим одлично го започна мечот и водеше со 2:0 по неполни 30 минути игра.

Вернер блесна ама залудно: Саутемптон во 92-та минута го шокира Челси во Лондон (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Новите големи засилувања на лондонски Челси, Тимо Вернер и Каи Хаверц блеснаа денеска, ама недоволно за Челси да дојде до нова победа во петтото коло во англиската Премиерлига, па Саутемптон ги шокираше „сините“ среде Лондон за да им земе бод во ...

ВИДЕО: Арсенал тотално инфериорен, Стерлинг ги отвори „топџиите“ во дербито

Gol.mk - 17.10.2020

Манчестер Сити го зададе првиот удар во дербито против Арсенал . Рахим Стерлинг ја продолжи голгетерската серија против „топџиите“, кои заслужено се во негатива на ова гостување. Англискиот репрезентативец се најде на вистинското место, по одбиената ...

Вернер и Хаверц проработеа, но одбраната на Челси имаше очаен ден (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Уште еден супер ефикасен меч во Премиерлигата, Челси и Саутемптон одиграа 3-3, дуото од Бундеслигата Вернер и Хаверц почна да биде ефикасно, но одбраната на сините беше на подпросечно ниво.

Кепа пак „киксер“, Челзи освои само бод со Саутемптон (видео)

SportMedia - 17.10.2020

Челзи направи кикс на домашен терен во дуелот со Саутемптон во англиската Премиер лига. „Сините“ имаа убава предност до 43 минута кога со головите на Тимо Вернер поведе со 2:0, но пред крајот на првиот дел гостите намалија преку Дани Ингс.

Челси џабе фрли 250 милиони евра на засилувања, ремизира со Саутемптон

Слободен Печат - 17.10.2020

„Сините“ од Лондон повторно ги разочаа своите навивачи играјќи само 3:3 на домашен терен против Саутемптон. Овој резултат е разочарувачки за Челси кој летово фрли околу 250 милиони евра на засилувања.

Во Реал бесни на Зидан, Евертон го направи грабежот на столетието со Хамес

Слободен Печат - 17.10.2020

Медиумите во Мадрид немаат милост за тренерот на „кралскиот“ клуб, Зинедин Зидан и неговата одлука премногу лесно да се ослободи од играчите кои сега блескаат во други екипи. Градското Мерсисајд дерби помеѓу Евертон и Ливерпул заврши без победник, а ...

ВИДЕО: Очаен финиш на Челзи, „светците“ откинаа бод кај фаворитот од Лондон

Gol.mk - 17.10.2020

Фудбалерите на Челзи испуштија победа во самиот финиш на дуелот со Саутемптон (3-3) одигран на „Стемфорд Бриџ“ во рамки од 5. коло во Премиер лигата. Фаворитот имаше солидна предност по половина час игра, но до крајот одигра опуштено и пропушти да ...

Челси двапати водеше, ама остана без целиот плен на „Стемфорд Бриџ“ (ВИДЕО)

Дерби - 17.10.2020

Фудбалерите на Челси не успеаа да ја оправдаат фаворитската улога на средбата со Саутемптон во Премиер лигата. Избраниците на Френк Лампард водеа со 2-0 и 3-2, ама тоа не беше доволно за да се освојат три бода затоа што во судиското продолжение, ...

ВИДЕО: Челси како да се претплати на резултатот 3:3 – прво со ВБА, денес со Саутемптон

Спортклуб - 17.10.2020

Драматичен меч на „Стемфорд Бриџ“, со шест голови и без победник. Челси и Саутемптон одиграа 3:3, натпревар кој и двете екипи ќе го сеќаваат. „Сините“ на Лампард тргнаа на оваа средба самоуверено и агресивно, тоа вроди со плод во 15 минута, кога ...

Стерлинг му донесе победа на Манчестер сити над Арсенал

Опсервер - 17.10.2020

Манчестер, 17 октомври 2020 () – Манчестер сити вечерва го победи Арсенал со 1:0 во 5. коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот гол на „Етихад“ го постигна Рахим Стерлинг во 23. минута.

ВИДЕО: Трилер меч на Стенфорд Бриџ, Саутемптон во финишот до реми соЧелси

Дриблинг - 17.10.2020

Челси одигра попладнево на Стенфорд Бриџ само 3-3 против Саутемптон, кој стигна до бод благодарение на Данецот Вестергард во самит финиш. Челси имаше убедлива предност по половiна час со двата гола на екс играчт на Лајпциг Тимо Вернер, нo гостите се ...

Клоп имаше што да каже по дербито со Евертон: Не видов офсајд, можеби некој ќе ми објасни зошто е поништен голот на ...

Спортманија - 17.10.2020

Тренерот на Ливерпул може да биде разочаран што неговиот тим не победи Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше задоволен од играта на своите фудбалери во дербито против Евертон, а имаше и коментар за спорната ситуација во 93 минута, кога беше ...