TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако Реал го ангажира Мурињо, и Јунајтед ќе се опари

Екипа - 12.01.2019

Португалецот Жозе Мурињо по заминувањето од Манчестер јунајтед, низ разно-разни шпекулации, постојано е поврзуван со бројни европски клубови. Но, најгласно се зборува дека Мурињо би можел повторно да се врати во Реал Мадрид затоа што Флорентино ...

Ако Реал Мадрид го ангажира Мурињо, тогаш ќе заработи и Манчестер јунајтед!?

СуперСпорт - 12.01.2019

Жозе Мурињо е во моментов без тренерска работа, откако доби отказ од Манчестер јунајтед минатиот месец. Управата на Јунајтед немаше трпение за катастрофалните резултати на Мурињо и на многумина им пречеше лошата атмосфера во клубот, па отказот на ...

Ако се врати Мурињо во Реал Мадрид, ќе се офајди и – Манчестер јунајтед!

Sport 1 - 12.01.2019

Најконтроверзниот светски тренер Жозе Мурињо во моментов е без работа откако пред еден месец доби отказ од англискиот великан Манчестер јунајтед, кој сега по неговата смена игра како препороден, додека Португалецот се поврзува со враќање во ...

Мурињо за евентуалното враќање во Реал Мадрид или Интер: Тоа би било голема чест...

24Фудбал - 11.01.2019

Португалскиот стратег проговори за шпекулациите кои го поврзуваат со тренерското столче на Реал Мадрид, односно Интер, тој демантираше било каква можност да се врати во Португалија, поточно, да седне на клупата на Бенфика.

Се огласи Мурињо: Бенфика не е опција за мене, би се вратил во еден од следните два клуба…

СуперСпорт - 11.01.2019

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо нема намера да се врати во Бенфика, но признава дека би му била голема чест повторно да ги предводи Реал Мадрид или Интер. Мурињо моментално е слободен откако минатиот месец заработи отказ во Манчестер Јунајтед, па ...

ВИДЕО: Мурињо ги „нападна“ успесите на Фергусон за да се одбрани од критиките

Gol.mk - 11.01.2019

Светските медиуми имаат што да пишуваат во последните неколку недели, особено по отказот на Жозе Мурињо на клупата на Манчестер Јунајтед . Португалецот е тема број еден и често мета на критика, на која што тој одговори со споредба на неговите и ...

Реал ќе треба да му плати 10 милиони на Јунајтед, ако го сака Мурињо

Спортски - 11.01.2019

Жозе Мурињо и неговиот агент Жорге Мендеш се договорија со Манчестер Јунајтед за компензација ви висина од 15 милиони фунти поради отказот кој го доби Португалецот пред Нова година. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ можат да си вратат поголем дел од таа ...

Давид Луиз ќе се врати во Бенфика

TopSport - 11.01.2019

Давид Луиз нема да го продолжи договорот со Челси, туку има намера како слободен играч да се врати во Бенфика, каде што ја започна вистинската професионална кариера. Бразилецот, не сакал да преговара со Челси околу новиот договор, бидејќи челниците ...

Дефанзивец на Челси реши да се врати во Португалија!?

Sport 1 - 11.01.2019

Давид Луиз и Челси речиси сигурно нема да се договорат за продолжување на соработката, па поради тоа медиумите пишуваат дека Бразилецот ќе се врати во Португалија. Луиз има намера како слободен фудбалер да ја напушти Премиерлигата и по осум години ...

Реал ќе мора да плати 10 милиони на Јунајтед, ако го назначи Мурињо

Локално - 11.01.2019

Жозе Мурињо и неговиот агент, Жорже Мендеш, се согласија за компензација од 15 милиони фунти од Манчестер Јунајтед за разрешувањето на Португалецот, кое се случи пред Божиќ. Излегува, сепак, дека „црвените ѓаволи“ можат да вратат поголем дел од оваа ...

Мурињо открива во кои два клуба би сакал да се врати

Курир - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

TopSport - 11.01.2019

Жозе Мурињо ги демантира шпекулациите дека стане шеф на стручниот штаб на Бенфика. Мурињо, рекол дека нема немаре да се враќа во Португалија. Мурињо пред еден месец доби отказ во Манчестер Јунајтед, а Бенфика остана без тренер откако челниците го ...

Челзи ја пронајде замената за Азар… во Мадрид

Спортски - 10.01.2019

Се поизвесно е дека Еден Азар ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната откако одби да го продолжи договорот, па „сините“ веќе ја почнаа потрагата по негов заменик. Челзи веќе го договори трансферот на Пулишиќ , но „сините“ вистински наследник на ...

Мурињо, по разводот со Јунајтед, најде нова работа, ќе биде коментатор

Макфакс - 10.01.2019

Португалскиот трофеен тренер Жозе Мурињо на 18 декември „се разведе“ од Манчестер Јунајтед, а отпремнината од 15 милиони евра ја доби деновиве. Сепак тој воопшто не губеше време и си најде нова работа.

Мурињо отказот го наплатил со 16,5 милиони евра

Макфакс - 10.01.2019

Жозе Мурињо добро го наплатил отказот во Манчестер Јунајтед. Британските медиуми објавија во четвртокот дека неколку дена по отказот Португалецот од клубот добил 16,5 милиони евра. Ова значи дека Манчестер Јунајтед повеќе нема никакви обврски кон ...

Мурињо: Не е на дневен ред работа во Португалија

Слободен Печат - 10.01.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли опцијата да ја преземе Бенфика. Во изминатите денови се појавија гласини дека Специјалниот може да застане на чело на гигантот од Португалија.

Мурињо собра 15 милиони фунти од Манчестер Јунајтед

Локално - 10.01.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо доби 15 милиони фунти оштета за отпуштањето од Манчестер Јунајтед, објави „Дејли мејл“. Португалецот ги наведе сите финансиски детали за неговиот прекинат договор со Јунајтед и сега може да почне да работи во друг ...

Реал ќе треба да му плати 10 милиони на Јунајтед, ако го сака Мурињо

Таратур - 11.01.2019

Жозе Мурињо и неговиот агент Жорге Мендеш се договорија со Манчестер Јунајтед за компензација ви висина од 15 милиони фунти поради отказот кој го доби Португалецот пред Нова година. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ можат да си вратат поголем дел од таа ...

Давид Луиз ќе се врати во Бенфика

Макфакс - 11.01.2019

Давид Луиз нема да го продолжи договорот со Челси, туку има намера како слободен играч да се врати во Бенфика, каде што ја започна вистинската професионална кариера. Бразилецот, не сакал да преговара со Челси околу новиот договор, бидејќи челниците ...

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

А1 On - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

Макфакс - 11.01.2019

Жозе Мурињо ги демантира шпекулациите дека стане шеф на стручниот штаб на Бенфика. Мурињо, рекол дека нема немаре да се враќа во Португалија. Мурињо пред еден месец доби отказ во Манчестер Јунајтед, а Бенфика остана без тренер откако челниците го ...

Отказ „вреден“ 16.5 милиони

Сител - 10.01.2019

Жозе Мурињо добро го наплатил отказот во Манчестер Јунајтед. Британските медиуми објавија во четвртокот дека неколку дена по отказот Португалецот од клубот добил 16,5 милиони евра. Ова значи дека Манчестер Јунајтед повеќе нема никакви обврски кон ...

Мурињо: Не сум варијанта за Бенфика

+инфо - 10.01.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли опцијата да ја преземе Бенфика. Во изминатите денови се појавија гласини дека Специјалниот може да застане на чело на гигантот од Португалија.

Давид Луиз ќе се врати во Бенфика

Точка - 11.01.2019

Давид Луиз нема да го продолжи договорот со Челси, туку има намера како слободен играч да се врати во Бенфика, каде што ја започна вистинската професионална кариера. Бразилецот, не сакал да преговара со Челси околу новиот договор, бидејќи челниците ...

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Слободен Печат - 11.01.2019

Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010, а потоа замина во Реал до 2013 година. Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му ...

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

Точка - 11.01.2019

Жозе Мурињо ги демантира шпекулациите дека стане шеф на стручниот штаб на Бенфика. Мурињо, рекол дека нема немаре да се враќа во Португалија. Мурињо пред еден месец доби отказ во Манчестер Јунајтед, а Бенфика остана без тренер откако челниците го ...

Мурињо отказот го наплатил со 16,5 милиони евра

Локално - 10.01.2019

Жозе Мурињо добро го наплатил отказот во Манчестер Јунајтед. Британските медиуми објавија во четвртокот дека неколку дена по отказот Португалецот од клубот добил 16,5 милиони евра. Ова значи дека Манчестер Јунајтед повеќе нема никакви обврски кон ...

Мурињо: Не е на дневен ред работа во Португалија

Локално - 10.01.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли опцијата да ја преземе Бенфика. Во изминатите денови се појавија гласини дека Специјалниот може да застане на чело на гигантот од Португалија.

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Опсервер - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Либертас - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.

Мурињо: Би се вратил во Реал или во Интер

Кајгана - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец од Манчестер Јунајтед.

Мурињо: Би се вратил во Реал или во Интер

24Инфо - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец од Манчестер Јунајтед.

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

+инфо - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.