TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Столтенберг: НАТО преговара да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

360 степени - 17.06.2024

Во изјавата за британски Телеграф, генералниот секретар на НАТО вели дека соочени со зголемена закана од Русија и Кина, членките на Алијансата разговараат во однос на нивниот нуклеарен арсенал како средство за одвраќање Генералниот секретар на НАТО, ...

Столтенберг - НАТО разговара за ставање на нуклеарното оружје на готовност

Р.С.Европа

Столтенберг: Во НАТО се преговара за распоредување на нуклеарни оружја

Мета

НАТО ја подготвува војската за голема војна: Нуклеарните сили спремни?

Скопје1

НАТО размислува да стави нуклеарно оружје на готовност, рече Столтенберг

Н.Македонија

НАТО ГО ВАДИ НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ ОД МАГАЦИНИТЕ Тоа треба да биде директна порака за противниците Русија и Кина

+инфо

Столтенберг: НАТО размислува да го стави нуклеарно оружје во борбена готовност

А1 On

МКД Скопје1 Фокус 365

НАТО разговара за распоредување нуклеарни проектили поради заканите од Русија и Кина

Сакам да кажам - 17.06.2024

НАТО разговара за дополнително распоредување нуклеарно оружје поради заканите кои доаѓаат од Русија и Кина, изјави шефот на западната воена алијанса Јенс Столтенберг. Тој кажа дека НАТО мора да му го покаже на светот својот нуклеарен арсенал со цел ...

Јенс Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

Макфакс

Јенс Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

Опсервер

Јенс Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

MTM

Јенс Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

Точка

Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

Локално

Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

Телма

Вечер Прес Centar

Поради тензиите во светот, се зголемува значењето на нуклеарното оружје

Deutsche Welle - 17.06.2024

Зголемувањето на геополитичките тензии во светот загрижувачки го зголемува значењето на нуклеарното оружје, се вели во новата студија на СИПРИ. Деветте нуклеарни сили во светот „дополнително ги модернизираат своите арсенали за нуклеарно оружје“, се ...

СИПРИ: Нуклеарното вооружување напредува додека светот тоне сѐ подлабоко во војна

Бизнис Вести

Нуклеарното вооружување напредува додека светот тоне сѐ подлабоко во војна

Независен

СИПРИ: Нуклеарното вооружување напредува – одиме кон пропаст и време е големите сили да се повлечат и да размислат

CivilMedia

СИПРИ: Нуклеарното вооружување напредува додека светот тоне сѐ подлабоко во војна

Либертас

СИПРИ: Нуклеарното вооружување напредува додека светот тоне сѐ подлабоко во војна

24Инфо

Нуклеарното вооружување напредува додека светот тоне сѐ подлабоко во војна, предупредуваат од СИПРИ

Слободен Печат

24 Вести Канал5 Денешен

НАТО разговара за зголемување на бројот на нуклеарно оружје во готовност

Lider - 17.06.2024

НАТО се консултира за потребата да се отстрани нуклеарното оружје од складиштето и да се подготви за вклучување во арсеналот за да испрати директна порака до непријателите на алијансата. Ова го изјави генералниот секретар Јенс Столтенберг во ...

НАТО размислува да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

Слободен Печат

НАТО размислува да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

OhridNews

НАТО размислува да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

Либертас - 17.06.2024

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека имало консултации меѓу членките на Алијансата за вадење на нуклеарното оружје од складиштето, негово распоредување и ставање во состојба на готовност.

НАТО размислува да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

Бизнис Вести

НАТО размислува да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

24 Вести

НАТО размислува да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

Курир

НАТО размислува да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

Тера

Солтенберг: Сѐ додека има нуклеарно оружје, НАТО ќе остане нуклеарна алијанса

Нетпрес

НАТО размислува да го стави нуклеарното оружје во состојба на готовност

Frontline

Бриф Zoom 24Инфо 365 Gostivarpress.mk Канал5 CivilMedia