TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собранието ги избра Илир Демири и Наим Бајрами за министри за здравство и за информатичко општество и администрација

Либертас - 12.02.2024

Собранието попладнево, во рамки на 143-тата седница, ги избра Илир Демири и Наим Бајрами за министри за здравство и за информатичко општество и администрација на местото на нивните сопартијци Фатмир Меџити и Азир Алиу кои во петокот беа разрешени на ...

Илир Демири и Наим Бајрами избрани за министри за здравство и информатичко општество и администрација

Слободен Печат

Илир Демири и Наим Бајрами од АА избрани за нови министри

еМагазин

Парламентот дебатира за изборот на министрите од редовите на Села

Сител

Изборот на нови министри за здравство и за информатичко општество на дневен ред во Собранието

Канал5

Собранието ги избра Илир Демири и Наим Бајрами за министри за здравство и за информатичко општество и администрација

Бизнис Вести

Избрани Илир Демири и Наим Бајрами за министри за здравство и за информатичко општество

Канал5

А1 On Локално Н.Македонија 365 МКД ММС Пулс24 ТВ21

Илир Демири и Наим Бајрами избрани за министри за здравство и администрација

Lider - 12.02.2024

Илир Демири и Наим Бајрами од Алијанса за Албанците се избрани за министри за здравство и администрација по внатрепартискиот раскол во партијата откако Таравари реши да ја поддржи албанската опозиција.

Илир Демири и Наим Бајрами се новите министри за здравство и администрација

Алфа

Илир Демири и Наим Бајрами избрани за министри за здравство и администрација

Макфакс

Изборот на новите министри пред пратениците – опозицијата со критики, се предлагаат министри без никакво исскуство

ТВ21

Во Собранието утре седница за избор на новите министри за здравство и информатичко општество

24 Вести

Собранието бира нови министри за здравство и за информатичко општество и администрација

24 Вести

(видео)Илир Демири и Наим Бајрами избрани за министри за здравство и за информатичко општество и администрација

Телма

Вечер Прес 24 Вести Фактор Денешен 4NEWS Опсервер Точка

Џафери: Знаеме како работи Демири, на Бајрами треба да му се даде шанса, нивните дела зборуваат сами по себе

Н.Македонија - 12.02.2024

Премиерот Џафери пред пратениците го образложи предлогот за именување на Илир Демири за министер за здравство, односно на Наим Бајрами за министер за информатичко општество и администрација, во обраќањето на денешната собраниска седница.

Собранието расправа за изборот на Илир Демири и Наим Бајрами за министри во техничката влада

Бизнис Вести

Во Собранието денеска се расправа за избор на нови министри за здравство и информатичко општество

360 степени

Премиерот Талат Џафери го образложи Предлогот за именување министри за здравство и за информатичко општество и администрација во Собранието

Локално

„Делата нивни зборуваат, нема што посебно да додадам“, Џафери предложи министри за здравство и информатика

Скопје1

СОБРАНИЕ: Прв ремонт на техничката влада, техничкиот премиер Џафери денеска треба да ги добие Демири и Бајрами за нови министри

Денешен

Собранието расправа за изборот на Илир Демири и Наим Бајрами за министри во техничката влада

Сител

Во Центар 24Инфо Фокус MakPress

Опозицијата прашува дали новите министри се на предлог на крилото на Зијадин Села или се на ДУИ?

Вечер Прес - 12.02.2024

Собранието во рамки на 143. седница, денеска, расправаше за изборот на Илир Демири и Наим Бајрами за министри за здравство и за информатичко општество и администрација, во техничката влада, на местото на нивните сопартијци Фатмир Меџити и Азир Алиу, ...

Почна собраниската седница за избор на двајца нови министри во техничката Влада

Алсат-М

Денеска во Собранието се очекува избор на нови министри за здравство и за информатичко општество

360 степени

Директивата на ДУИ: Успешна мисија – Министрите разрешени, Груби со порака „Спијте мирно”, а Ковачевски со оценки

Lider

Денеска во Собранието се очекува избор на нови министри за здравство и информатичко општество

Алсат-М

Денеска во Собранието се очекува избор на нови министри за здравство и за информатичко општество

Либертас

Почна собраниската седница за избор на двајца нови министри во техничката Влада

Бизнис Вести

Независен Либертас Курир Press24 Слободен Печат Канал5 Вечер Прес Lider

Изборот на нови министри за здравство и информатичко општество на дневен ред во Собранието

Сител - 12.02.2024

Откако во петокот Собранието ги разреши министерот за здравство, Меџити, и за информатичко општество, Алиу, денеска на дневен ред во Собранието е изборот на нови министри од редовите на ...

Собранието ќе иѕбира нови министри за здравство и за информатичко општество и администрација

Бизнис Вести

Собранието ќе избира нови министри за здравство и за информатичко општество и администрација

Независен

Собранието ќе избира нови министри за здравство и за информатичко општество и администрација

Курир

Собранието ќе избира нови министри за здравство и за информатичко општество и администрација

24Инфо

Собранието ќе избира нови министри за здравство и за информатичко општество и администрација

24 Вести

Нови министри за здравство и информатичко општество – пратениците денеска ќе гласаат за наследници на Меџити и Алиу

Телма

Press24 Сител Канал5 Слободен Печат Бриф Република Frontline OhridNews