TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен Печат - 27.09.2020

40-годишната јапонска актерка Јуко Такеучи е пронајдена мртва во својот стан во Токио. Полицијата покрена истрага, а според пишувањето на медиумите, оваа наградувана актерка, мајка на две деца, најверојатно извршила самоубиство.

Актерката од јапонскиот хорор „Ring“ пронајдена мртва во својот дом

Локално - 27.09.2020

Наградуваната јапонска актерка Јуко Такеучи е пронајдена мртва во нејзиниот дом во Токио. Таа имаше 40 години. Полицијата започна истрага и се сомнева дека мајката на две деца си го одзела животот, пренесува Би-Би-Си.