TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Ристовски со синот и Оршиќ го бодреше Загреб, се сретна и со Дибиров

Gol.mk - 29.09.2022

Ракометниот клуб ППД Загреб ја запиша првата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа славеше против Порто на Никола Митревски. На оваа средба, присутен во „Арена Загреб“ беше и македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски.

Митревски е мајстор за пенали – им фати три на Чупиќ и Дибиров (ВИДЕО)

24 Ракомет - 29.09.2022

Порто загуби на гости кај Загреб, а една од светлите точки во редовите на португалскиот првак беше македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски. Тој запре осум удари на домашните ракометари, меѓу кои беа и три удари од пенал, на едни од ...

Дибиров ја искина мрежата на Митревски

Вечер Прес - 29.09.2022

Хрватскиот ракометен шампион ППД Загреб, ја забележа првата победа во Лигата на шампионите, откако во рамките од 3. коло на домашен терен го победија Порто (клуб во за кој брани македонскиот голман Никола Митревски) со 29:23 (16:15).

Специјалитетот на Дибиров и фантастичната одбрана на Митревски

Оff.net - 29.09.2022

Порто го запиша и третиот пораз во третото коло од новата сезона во ЛШ, овој пат на гости против Загреб (29:23). Никола Митревски кој на 3 октомври полни 37 години повторно бранеше одлично и успеа да му фати два пенали на Дибиров и еден на Чупиќ.

Ристовски во живо ја гледаше симултанката на Дибиров, па со еден збор го опиша Русинот (Фото)

Дерби - 28.09.2022

Стефан Ристовски поради повреда не можеше да им помогне на своите соиграчи на двата натпревари против Грузија и Бугарија, а отсуството на капитенот и тоа како се почувствува во играта на македонската репрезентација.

Митревски немаше решение за ракометниот специјалитет на маестро Дибиров (Видео)

Дерби - 28.09.2022

Порто го запиша и третиот пораз на третиот меч во новата сезона во Лигата на шампионите, овојпат на гостувањето во Хрватска кај ППД Загреб. Првото полувреме донесе навистина израмнет нантпревар и во добар дел се играше гол за гол, па домашниот тим ...

ЛШ: Дибиров прв стрелец во победата над Порто, Митревски запиша осум одбрани

Слободен Печат - 28.09.2022

Денеска во рамките од третото коло во „А“ од ЕХФ Лигата на шампионите екипата на ППД Загреб на домашен терен со 29:23 беше подобар од Порто . Во првиот триумф сезонава за хрватскиот првак доминираше екс играчот на Вардар 1961, Тимур Дибиров со 10 ...

Загреб на „вардаров погон“ ги реши Митревски и Порто, Веспрем го совлада „жилавиот“ Динамо Букурешт

Екипа - 28.09.2022

Ракометниот македонски голман Никола Митревски и неговиот Порто го забележаа и третиот пораз во третиот натпревар од годинешното издание на Лигата на шампионите. Овој пат подобар од португалскиот шампион, беше хрватскиот ППД Загреб со 29-23.

Митревски не успеа да го запре ППД Загреб, Дибиров постигна 10 гола

Sport 1 - 28.09.2022

Порто го запиша третиот пораз во ракометната Лига на шампиони (ЛШ), откако вечерва на гостувањето кај ППД Загреб загуби со 29-23, додека Веспрем беше подобар од Динамо Букурешт со 33-30. Порто имаше водство само на стартот од дуелот (2-1), по што ...

Дибиров го „наполни“ Порто, Загреб до прва победа во ЛШ!

Gol.mk - 28.09.2022

Ракометарите на ППД Загреб го добија натпреварот од третото коло против Порто со 29-23 (16-15). Хрватскиот тим одигра убедливо второ полувреме во кое го скрши отпорот на гостите и дојде до прв триумф во Лигаата на шампионите.

Дибиров уште е незадржлив во ЛШ, му донесе победа на Загреб

Спортманија - 28.09.2022

Хрватскиот ППД Загреб стигна до првата победа во Лигата на шампионите откако на свој терен со 29:23 го победи Порто, на чиј гол беше Никола Митровски. На трибините во салата беше и македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски, кој го ...

Дибиров леташе по теренот, Загреб стигна до првата победа во ЛШ!

24 Ракомет - 28.09.2022

Екипата на Загреб предводена од екс ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров, се израдува на првата победа во Лигата на шампионите во новата сезона, откако во натпревар од 3. коло од најквалитетното европско натпреварување славеше над незгодниот состав ...

Стефан Ристовски го бодреше ППД Загреб против Порто на Митревски (ФОТО)

SportMedia - 28.09.2022

ППД Загреб успеа да дојде до првата победа во Лигата на шампиони, а тоа го направи на сметка на Порто за кого настапува македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски, го совлада со 29-23.

Фудбалскиот капитен навиваше за Загреб: Ристовски со поддршка за Дибиров и „плинарите“ (ФОТО)

24 Ракомет - 28.09.2022

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски, вечерва беше дел од присутните на натпреварот меѓу Загреб и Порто. Тој заедно со соиграчот од Динамо Загреб, Мислав Оршиќ, им даде поддршка на Дибиров, Чупиќ и останатите во ...

Дибиров ги „растури“ Порто на Митревски!

SportMedia - 28.09.2022

ППД Загреб го доби дуелот со Порто и ја запиша првата победа оваа сезона. Хрватскиот тим предводен од Тимур Дибиров славеше со во рамките на третото коло во Лигата на шампиони. Екс-ракометарот на Вардар постигна 10 гола од 15 обиди.

Митревски и Порто по прва радост против поранешниот македонски селектор!

SportMedia - 28.09.2022

Денеска стартува третата рунда од групната фаза во Лигата на шампиони. Во групата А само два тима немаат освоено бодовите по првите две кола. ППД Загреб, предводен од поранешниот македонски селектор, Ивица Обрван и Порто за кого настапува ...