TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул живее во кошмар: Ваков податок не паметат ниту најстарите навивачи!

СуперСпорт - 22.01.2021

Ливерпул беше поразен на домашен терен од Барнли со 0-1, па така беше прекината серијата на шампионот од речиси четири години без пораз на „Енфилд“. Тоа не им падна толку тешко на навивачите на Ливерпул, како што е фактот дека сезонава се блиску до ...

Кошмарот на Ливерпул не запира: Оваа информација не ја паметат ниту најстарите навивачи на „Редсите“

Sport M

Ливерпул не дал гол во 2021 и изгуби дома првпат после 68 меча во Премиер

Оff.net

Клоп: Тежок удар, глупаво е да се зборува за титула

Локално

Ливерпул заборави да дава голови, Клоп ова не го снашло уште од времето кога го тренираше Новески

Спортманија

Ниту најстариот фан на Ливерпул не памети ваков „кошмар“

SportMedia

Клоп: Ова е неверојатна и силна шлаканица за нас, одговорноста е само моја

Дриблинг

SportMedia Спортски 24Фудбал Спортманија Дерби Sport 1 Спортманија Екипа

Клоп и Ливерпул добија предупредување од легенда на клубот по поразот од Барнли

Дриблинг - 22.01.2021

Ливерпул се посрамоти со пораз од Барнли на „Енфилд“, минимален со 1-0 со што се продлабочи резултатската криза, шампионот нема триумф на последните пет меча во Премиер лигата. Легендата на Ливерпул, Џејми Карагер, кој е стручен коментатор и ...

Му „пукна филмот“: Клоп го бркаше противничкиот тренер во тунелот! 🎥

СуперСпорт

Барнли ја прекина низата на Ливерпул, шокантниот пораз значеше крај на една неверојатна серија на шампионот

Дриблинг

Рекордот на Челзи остана само сон за Ливерпул

Спортманија

Барнс сигурен изведувач на најстрогата казна, Барнли ја прекина неверојатната серија на Ливерпул (Видео)

Дерби

Ливерпул после три ипол години и 69 меча првпат загуби на „Енфилд“

Sport 1

Ливерпул е во криза, за прв пат по 2017 загуби на Енфилд, Барнли го фрли шампионот на колена (ВИДЕО)

24Фудбал

Нетпрес Sport M Спортманија Gol.mk SportMedia Sport 1 TopSport OhridNews

Карагер сурово искрен по вчерашниот пораз на Ливерпул: Титулата се лизга од раце…

Дерби - 22.01.2021

Поранешниот легендарен фудбалер на Ливерпул, а сегашен стручен коментатор за „Скај Спортс“, Џејми Карагер мораше да се соочи со вистината по новото катастрофално издание на Ливерпул. „Црвените“ претрпеа пораз од Барнли, прв по 68 натпревари ...

Карагер: Ливерпул треба да се плаши за Топ 4, не за титулата

Спортски

Клоп по поразот од Барнли одговори дали Ливерпул ќе носи засилувања во јануари

Дерби - 22.01.2021

Барнли на големо изненадување на многумина со трите бода си замина од гостувањето на „Енфилд“ прекинувајќи ја долгата серија на Ливерпул од 68 натпревари на домашен терен без пораз. Избраниците на Шон Дајч во финишот д средбата со гол постигнат од ...

Менаџерот на Барнли го искоментира инцидентот со Клоп откако ја урна тврдината наречена „Енфилд“ (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Што се случувало помеѓу Клоп и тренерот на Барнли во тунелот?!

Sport M

Клоп и тренерот на Барнли имаа жестока расправија на полувремето 🎥

Спортски

Драмата од теренот се префрли, во подтрибинскиот простор: Клоп и Дајч се „зајадоа“ во тунелот (Видео)

Дерби

Менаџерот на Барнли го искоментира инцидентот со Клоп откако ја урна тврдината наречена „Енфилд“

Точка

Клоп по поразот од Барнли одговори дали Ливерпул ќе носи засилувања во јануари

Точка

ФОТО: Неверојатната серија на Ливерпул заврши на „Енфилд“

Sport M - 22.01.2021

Ливерпул синоќа од Барнли (0:1) го забележа првиот пораз во 69 одиграни мечеви на својот терен „Енфилд“. Последен пат, не сметајќи го синоќешниот меч, Ливерпул загубил дома во април 2017-та година од Кристал Палас со 1:2.

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

Курир

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

Опсервер

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

Либертас

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

24 Вести

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

MakPress

Премиер лига: Барнли ја прекина серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен

Денешен

Сител

Барселона, Ливерпул и Тотенхем влегуваат во трка за младата ѕвезда на Интер

Sport M - 21.01.2021

Италијанскиот репрезентативец Николо Барела има навистина фантастична сезона. Со неговите игри покажува дека прераснува во еден од најдобрите играчи за врска. Константно добрите партии не останаа незабележани.

Ливерпул и Тотенхем ја сакаат ѕвездата на Интер

Спортски

Бобан Николов претставен во Лече 📸

Спортски - 21.01.2021

Брендан Роџерс оваа сезона на одличен начин го води Лестер. „Лисиците“ од „Кинг Пауер“ се борат за титулата. Во суперлативи за Роџерс зборуваше легендарниот Пол Мерсон. „Не постојат зборови со кој би можел да изразам воодушевување.