TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Западните медиуми предупредувaат: Русија може да преовлада над НАТО

Макфакс - 13.03.2018

Европската унија би требало повеќе да биде загрижена за конвенционалните сили кои Русија ги распоредува на Балтикот, отколку за нуклеарното вооружување, пишува британски „Економист“. Како што наведува весникот, Путин во своето годишно обраќање до ...

Вака би изгледал судир меѓу Русија и НАТО: По еден месец една од овие две сили би била победена и ослабена

Точка - 13.03.2018

Владимир Путин неодамна го претставил новото руско вооружување и со тоа предизвикал многу реакции на Западот. Како што пишува "Ecomonist", според повеќе мерила НАТО е во предност пред Русија.

Economist: Путин може да се мери со НАТО

Кајгана - 13.03.2018

Она што би требало да ја загрижува Европската Унија повеќе од нуклеарното оружје е конвенционалната сила која Русија ја развива на Балтикот, пишува англискиот Economist. Како што наведува магазинот, Путин со години зборуваше дека Русија произведува ...

Алехандро Алваргонзалес: НАТО ќе помогне Македонија да успее

Независен - 13.03.2018

Само што се вративте од Македонија. Кои се вашите проценки за демократските промени во земјата и дали е потребно да се исполнат некои други услови за членство, освен спорот за името? - Имав многу корисна посета на Скопје заедно со заменик-директорот ...

ВАКА БИ ИЗГЛЕДАЛА ВОЈНА МЕЃУ НАТО И РУСИЈА: За еден месец една од овие две сили би била уништена !

Маркукуле - 13.03.2018

Владимир Путин неодамна го претстави новото руско вооружување и со тоа предизвика многу реакции на Западот. Како што пишува “Економист”, НАТО е во предност во однос на Русија. Америка и нејзините сојузници потрошиле 871 милијарди долари на ...

Западните медиуми предупредувaат: Русија може да преовлада над НАТО

Вечер - 13.03.2018

Европската унија би требало повеќе да биде загрижена за конвенционалните сили кои Русија ги распоредува на Балтикот, отколку за нуклеарното вооружување, пишува британски „Економист“. Како што наведува весникот, Путин во своето годишно обраќање до ...

Балканот како нов полигон на борба меѓу НАТО и Русија...

Н.Македонија - 12.03.2018

Наскоро во непосредна близина на македонската граница, Алијансата организира ретки безбедносни маневри што се дефинирани како увежбување одговор за вонредни ситуации Високи воени и политички претставници на Западот и Русија изминативе денови ...

На Украина и е понуден статус аспирант за членство во НАТО

Локално - 12.03.2018

НАТО конечно и понуди статус на аспирант за членство во Алијансата што оваа земја ја става во друштво на Македонија, БиХ и Грузија. Претседателот Петро Порошенко се заблагодари на НАТО и нагласи дека еден од клучните приоритети за национална ...

Западните медиуми предупредувaат: Русија може да преовлада над НАТО

Република - 13.03.2018

Европската Унија би требало повеќе да биде загрижена за конвенционалните сили кои Русија ги распоредува на Балтикот отколку за нуклеарното вооружување, пишува британски „Економист“. Како што наведува весникот, Путин во своето годишно обраќање до ...

Русија ќе биде помоќна од НАТО?

Фактор - 13.03.2018

Британски „ Економист “ пишува дека Европската Унија би требало повеќе да биде загрижена за конвенционалните сили кои Русија ги распоредува на Балтикот отколку за нуклеарното вооружување. Според весникот, рускиот претседател Владимир Путин во своето ...