TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагикомедија: Бартра и Бурки ја изрежираа глупоста на годината во Бундеслигата (Видео)

Дерби - 17.11.2017

Борусија Дортмунд ја продолжи катастрофалната серија на резултати и веќе го врза петтиот меч без победа во Бундеслигата, со тоа што дури четири од овие меча завршија со неповолен епилог, односно порази.

ВИДЕО: Дортмунд со трета нула по ред, Штутгарт ги порази „милионерите“

Gol.mk - 17.11.2017

По репрезентативната пауза продолжи 12. коло во Бундеслигата, а во првиот натпревар фудбалерите на Борусија Дортмунд се поразени од Штутгарт со 2-1 (1-1). „Жолто-црните“ веќе пет кола не знаат за победа, по што веќе заостануваат во битката за ...

„Милионерите“ во криза: Пораз и од Штутгарт, трет во низа!

Екипа - 17.11.2017

И петти едноподруго натпревар Борусија Дортмунд не знае за победа во Бундеслигата. Во првиот натпревар од 12. коло, „милионерите“ загубија и на гостувањето против Штутгарт со 2-1 запишувајќи го и третиот пораз во низа.

Каква бламажа на Борусија: Бартра и Бурки му подарија гол на Штутгарт

Екипа - 17.11.2017

Борусија Дортмунд повеќе од еден месец се наоѓа во криза, но тоа не е никаков изговор за огромниот „кикс“ со кој голманот Бурки и дефанзивецот Бартра, кои искомпликуваа една навидум лесна ситуација, па му подарија лесен гол на напаѓачот на Штутгарт, ...

„Глупавиот и поглупавиот“ во режија на фудбалерите на Дортмунд (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.11.2017

Се играше четвртата минута од натпреварот помеѓу Штутгарт и Борусија Дортмунд кога гостинската одбрана со катастрофална реакција му овозможи на домаќинот да поведе уште во раната фаза од натпреварот..

Бизарно или не? Откриено зошто Обамејанг нема да игра вечерва

Спортклуб - 17.11.2017

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг, поради „дисциплински причини“ ќе го нема вечерва во тимот за мечот против Штутгарт. Германскиот тиражен весник „Кикер“ открива дека причините за ова е тоа што фудбалеро од Габон без одобрение на ...

Расте тензијата во Борусија Дортмунд, Обамејанг: Зошто сум казнет, кога не сторив ништо погрешно...

24Фудбал - 17.11.2017

Бундеслигашот Борусија Дортмунд го суспендираше својот напаѓач Пјер-Емерик Обамејанг поради наводни „дисциплински причини“, соопштија од клубот. Обамејанг нема да биде во составот на тимот од Дортмунд за мечот против Штутгарт во германскиот ...

Обамејанг: Не знам зошто сум казнет, не сторив ништо погрешно

Екипа - 17.11.2017

Тензијата во односите меѓу Пјер Емерик Обамејанг и раководството на Борусија Дортмунд станува се поголема, откако „милионерите“ решија да го суспендираат својот најдобар стрелец пред вечерашниот натпревар со Штутгарт.

Обамејанг: Не ми е јасно зошто сум суспендиран!

Спортски - 17.11.2017

Германските меидуми вчера пренесоа информација дека Борусија Дортмунд го суспендирала Пјер Емерик Обамејанг, а веста потоа ја потврди и самиот клуб. Обамејанг беше суспендиран и во ноември минатата година поради дисциплински мерки, бидејќи без ...

Обамејанг се чуди: Не ми е јасно зошто ме казнија

Gol.mk - 17.11.2017

Случајот со Пјер Емерик Обамејанг, фудбалерот на Борусија Дортмунд е доказ плус дека кај германските бундеслигаши не постојат ѕвезди, дека сите фудбалери имаат подеднаков статус и нема привилегирани.

Обамејанг изненаден од одлуката на клубот: Не знам зошто сум казнет…

Дерби - 17.11.2017

Пјер-Емерик Обамејанг не е во составот на Борусија Дортмунд за денешниот првенствен меч против Штутгарт, а причината за тоа е суспензијата од клубот. „Милионерите“ објавија оти станува збор за дисциплински причини, а германските медиуми почнаа да ...

Баерн сака да донесе свое дете како поддршка во нападот за Левандовски

Дерби - 17.11.2017

Актуелниот германски гигант, Баерн Минхен по се изгледа ќе биде активен во зимскиот преоден рок со тоа што целта е повеќе од јасна, да се најде напаѓач кој ќе биде добра поддршка и алтернатива за Роберт Левандовски.

Обамејанг: Не знам зошто сум казнет!

Sport 1 - 17.11.2017

Борусија Дортмунд вчера објави дека Пјер-Емерик Обамејанг нема да патува со тимот за натпреварот со Штутгарт во Бундеслигата, поради дисциплинска казна. Габонецот наводно бил дисциплиниран, бидејќи постојано доцнел на тренинзите, информации што ...

Обамејанг повторно казнет од Борусија, каснел на тренинг

Стандард - 17.11.2017

Напаѓачот Пјер Емерик Обамејанг изрази разочарување во врска со казната изречена од Борусија Дортмунд. Вчера раководството на клубот од Бундеслигата објави дека Обамејанг е изоставен од групата на тимот за гостувањето кај Штутгарт поради ...

Обамејанг: Не ми е јасно зошто сум суспендиран

СуперСпорт - 17.11.2017

Германските медиуми вчера ја пренесија информацијата дека Борусија Дортмунд го суспендирала Обамејанг. Еден од медиумите спомнал дека причината поради суспендирањето е каснењето на тренинг, а други сметаат дека Барселона во текот на ...

Најдобриот фудбалер на Хофенхајм сака во Баерн Минхен - очекувано!

Sport 1 - 16.11.2017

Тренерот на Хофенхајм, Џулијан Наглесман потврди дека напаѓачот на тимот Сандро Вангер следното лето сака да се пресели во тимот на Баерн Минхен. Традиционално сите подобри фудбалери во Бундеслигата кога-тогаш завршуваат во дресот на Баерн Минхен.

„Милионерите“ во криза: Борусија Д. го суспендира Обамејанг

Нова ТВ - 16.11.2017

Пјер Емерик Обамејанг е под суспензија во Борусија Дортмунд што беше доволна причина за германските медиуми да прогласат криза во клубот од „Вестфален“. Во отсуство на конкретни причини се шпекулира дека изречената мерка за првиот стрелец и ѕвезда ...

Со Германците нема шала, еве зошто Дортмунд го суспендираше Обамејанг

24Фудбал - 16.11.2017

„Милонерите“ нема да сметаат на својот прв стрелец Пјер Емерик Обамејанг на дуелот со Штутгарт, напаѓачот во последен момент беше „шкртнат“ поради дисциплински причини Борусија Дортмунд на четири натпревари во Бундеслигата не знае за победа, и од ...

Картите на маса: Ова е причината за суспензијата на Обамејанг

Спортски - 16.11.2017

Борусија Дортмунд моментално е во Штутгарт каде утре ќе одигра меч од Бундеслигата, но со екипата не отпатува Обамејанг. Од тимот денес објавија дека тој е санкциониран од страна на клубот, а до вечерва не беше позната причината.

Дортмунд нема милост, го суспендира Обамејанг!

Gol.mk - 16.11.2017

Екипата на Борусија Дортмунд на наредните натпревари би можела да биде без својата прва ѕвезда Пјер-Емерик Обамејанг, затоа што Габонецот е суспендиран поради „недолично однесување“, пишува германскиот весник „Билд“.

Проблеми во Дортмунд: Од составот исфрлен Обамејанг

Спортклуб - 16.11.2017

Пјер Емерик Обамејанг, е исфрлен од екипата на Борусија Дортмунд поради дисциплински причини, а за што точно станува збор, клубот од Дортмунд се уште нема потврдено. Одреден навивач на Борусија Дортмунд заприметил дека 28 годишниот играч недостасува ...

Бурно во Дортмунд: Обамејанг исфрлен од тимот

СуперСпорт - 16.11.2017

Најдобриот играч на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг нема да биде во комбинација за настап на утрешниот натпревар против Штутгарт во рамките од 12. коло од Бундеслигата. Еден од фановите на клубот на Твитер профилот запраша зошто Обамејанг ...

Нешто не е во ред меѓу Обамејанг и Дортмунд – напаѓачот исфрлен од тимот

Спортски - 16.11.2017

Ѕвездата на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг денес беше исфрлен од тимот и нема да биде во составот за натпреварот против Штутгарт. Според официјалните информации од клубот се решиле на ваква одлука поради недостаток на дисциплина кај ...

Нов „земјотрес“ во Дортмунд: Борусија го отстрани Обамејанг од тимот, позната и причината (Фото)

Дерби - 16.11.2017

Пјер Емерик Обамејанг беше речиси отпишан од составот на Борусија Дортмунд и сите очекуваа дека тој ќе си замине од „Сигнал Идуна парк“ изминатово лето, но сепак на крајот тоа не се случи откако фудбалерот од Габон не достави впечатлива понуда до ...

Најава за можна продажба: Борусија Дортмунд го суспендираше најдобриот фудбалер

Sport 1 - 16.11.2017

Не е ниту новост, ниту пак прв пат, но Борусија Дортмунд денеска го суспендираше Пјер-Емерик Обамејанг од дисциплински причини. Репрезентативецот на Гана нема да патува со тимот за дуелот со Штутгарт, но од клубот не потенцираат која е причината за ...

Сандро Вагнер близу до трансфер во Баерн

Екипа - 16.11.2017

Баерн Минхен е во потрага по нов голгетер што би бил резервна варијанта за Роберт Левандовски, а изборот на раководството на баварскиот гигант паднал врз Сандро Вагнер. Членот на Хофенхајм своевремено го носеше дресот на баварскиот гигант и сега не ...

Борусија Дортмунд го суспендира Обамејанг, исфрлен од составот за мечот со Штутгарт

Екипа - 16.11.2017

Германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд го суспендираше својот најдобар фудбалер Пјер-Емерик Обамејанг. Тој не е во составот за утрешниот меч на гости против Штутгарт во рамките на Бундес-лигата.

Баерн пред враќање на фудбалерот кој замина пред 10 години!

Спортски - 16.11.2017

Баерн Минхен наскоро би можел да доведе одлично засилување. Станува збор за напаѓачот на Хофенхајм, Сандро Вагнер кој би требало дресот на Хофенхајм да го замени со оној на Баерн. Вагнер кој има 29 години веќе настапуваше за Баерн и тоа пред десет ...

Баерн Минхен во Арсенал ја најде замената за Левандовски

24Фудбал - 16.11.2017

Германскиот шампион очајно е во потрага по замена за полскиот напаѓач веќе подолг период. Баерн Минхен пред извесен период стави јасно дознаење дека не постојат никакви шанси Алексис Санчез да направи трансфер во тој клуб, бидејќи Чилеанецот не е ...

Уште еден репрезентативец на „Панцирите“ побара трансфер во актуелниот шампион

Спортски - 15.11.2017

Напаѓачот на Хофенхајм, Сандро Вангер наскоро би можел да го облече дресот на Баерн Минхен, актуелниот шампион. Беерн игра се подобро, но не се така ретки приказните во кои слушаме дека им е потребен уште еден напаѓач кој е квалитетен и кој би можел ...

Обамејанг не знае зошто е суспендиран од Борусија Дортмунд

МКД - 17.11.2017

Борусија Дортмунд синоќа соопшти дека го суспендира Пјер Емерик Обамејанг поради „дисциплински причини“, играчот вели дека не знае зошто е донесена таква одлука. Обамејанг нема да биде во составот на тимот од Дортмунд за мечот против Штутгарт во ...

Обамејанг изненаден од одлуката на клубот: Не знам зошто сум казнет…

Точка - 17.11.2017

Пјер-Емерик Обамејанг не е во составот на Борусија Дортмунд за денешниот првенствен меч против Штутгарт, а причината за тоа е суспензијата од клубот. „Милионерите“ објавија оти станува збор за дисциплински причини, а германските медиуми почнаа да ...

Баерн сака да донесе свое дете како поддршка во нападот за Левандовски

Точка - 17.11.2017

Актуелниот германски гигант, Баерн Минхен по се изгледа ќе биде активен во зимскиот преоден рок со тоа што целта е повеќе од јасна, да се најде напаѓач кој ќе биде добра поддршка и алтернатива за Роберт Левандовски.

Германците не толерираат доцнење, Дортмунд го суспендираше својот најдобар играч

МКД - 16.11.2017

„Милионерите" покажаа дека никој не е поголем од клубот, првиот стрелец Пјер Емерик Обамејанг е отстранет од тимот поради дисциплински причини Борусија Дортмунд на четири натпревари во Бундеслигата не знае за победа, и од лошата серија излез ќе ...