TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Намерно го блокирате Собранието за да не се исплатат 100 милиони субвенци за земјоделците, обвини пратеникот Николовски ...

Сакам да кажам - 21.04.2017

СДСМ повторно го обвини претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски дека дозволува кршење на Деловникот и намерно го блокира Собранието само за да се заштитат криминалите на досегашната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ .

(ВИДЕО) Николовски: Димовски склучувал договори за луѓе блиски до власта да се богатат

А1 On - 21.04.2017

На целата македонска јавност покажавте како најгрубо се кршат Уставот и Деловникот. Цело време зборувате, а ништо не кажавте за избор на Комисијата за избори и менување, рече Љупчо Николовски од СДСМ.

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ „тераат по свое“, од СДСМ бараат да се зборува по точката од дневниот ред

Макфакс - 21.04.2017

Шеснаесеттото продолжение на конститутивната седница поминува во меѓусебната дискусија на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. На дневен ред сѐ уште е дискусијата по осмиот од пријавените 50-тина пратеници, Љупчо Димовски.

Вељаноски до Димовски: Искажуваш политички ставови

А1 On - 21.04.2017

Праникот Илија Димовски кажа дека не била во ред желбата на Радмила Шекеринска никој да не дискутира во Собранието. – Паметам како СДСМ го остави Охрид со 50 милиони долгови. Во општината Куманово, каде што управува СДСМ имаат исто така долгови, ...

(ВИДЕО) Димовски: Заев е близок со Еди Рама и прави се што ќе му каже

А1 On - 21.04.2017

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски рече дека се надева дека денеска Трајко Вељаноски ќе ги почитува подеднакво сите пратеници. – Колку и да се обидувате да манипулирате со криминал, ќе мора да одговорите што е договорено, дали навистина Заев е ...

Николовски: Намерно го блокирате Собранието, ја загрозувате исплатата на плати и на пензии

Мета - 21.04.2017

На почетокот на 15. продолжение на конститутивната седница на Собранието, пратеникот Љупчо Николовски од СДСМ се јави за процедурална забелешка во која рече дека претседавачот Трајко Вељаноски го крши деловникот затоа што дозволува да се дебатира на ...

И денеска продолжува блокадата на Собранието

Стандард - 21.04.2017

Собранието на Република Македонија денеска го одржува 16. продолжение на конститутивната седница на која на дневен ред се формирање Комисија за прашања на изборите и именувањата и како последна точка на седницата е избор на претседател на ...

(ВИДЕО) Николовски: Димовски склучувал договори за луѓе блиски до власта да се богатат

Репортер - 21.04.2017

На целата македонска јавност покажавте како најгрубо се кршат Уставот и Деловникот. Цело време зборувате, а ништо не кажавте за избор на Комисијата за избори и менување, рече Љупчо Николовски од СДСМ.

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ „тераат по свое“, од СДСМ бараат да се зборува по точката од дневниот ред

Репортер - 21.04.2017

Шеснаесеттото продолжение на конститутивната седница поминува во меѓусебната дискусија на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. На дневен ред сѐ уште е дискусијата по осмиот од пријавените 50-тина пратеници, Љупчо Димовски.

(ВИДЕО) Димовски: Заев е близок со Еди Рама и прави се што ќе му каже

Репортер - 21.04.2017

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски рече дека се надева дека денеска Трајко Вељаноски ќе ги почитува подеднакво сите пратеници. – Колку и да се обидувате да манипулирате со криминал, ќе мора да одговорите што е договорено, дали навистина Заев е ...

Николовски: Намерно го блокирате Собранието, ја загрозувате исплатата на платите и пензии

Локално - 21.04.2017

На почетокот на 15. продолжение на конститутивната седница на Собранието, пратеникот Љупчо Николовски од СДСМ се јави за процедурална забелешка во која рече дека претседавачот Трајко Вељаноски го крши Деловникот затоа што дозволува да се дебатира на ...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ „тераат по свое“, од СДСМ бараат да се зборува по точката од дневниот ред

Точка - 21.04.2017

Шеснаесеттото продолжение на конститутивната седница поминува во меѓусебната дискусија на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. На дневен ред сѐ уште е дискусијата по осмиот од пријавените 50-тина пратеници, Љупчо Димовски.

Николовски: Намерно го блокирате Собранието, ја загрозувате исплатата на платите и пензии

Позитив.мк - 21.04.2017

На почетокот на 15. продолжение на конститутивната седница на Собранието, пратеникот Љупчо Николовски од СДСМ се јави за процедурална забелешка во која рече дека претседавачот Трајко Вељаноски го крши Деловникот затоа што дозволува да се дебатира на ...

„Тиранската платформа“ и денес главна во Собрание

Фактор - 21.04.2017

Уште еден ден од собраниската седница поминува во исто темпо. Низа реплики и контрареплики и денес од собраниската говорница. Оптимизам кај мнозинството, лутина кај пратениците од ВМРО ДПМНЕ.