TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гори напуштена куќа кај Теферич, соседите во паника

Сител - 26.03.2020

Пожарот настанал од неисправна електрична инсталација. Гори кровната конструкција. Интервенираат 8 пожарникари со две возила. Мирјана ...

Се запали куќа во Кисела Вода- пожарникарите на терен го локализираат пожарот (ФОТО)

Курир - 26.03.2020

Скопската пожарна на својот Фејсбук профил информира дека денеска интервенирале во Кисела Вода каде избувнал пожар во куќа. Брзата реакција спречило ширење на пожарот и на соседните објекти.

Изби пожар во напуштена куќа во Кисела Вода

Н.Македонија - 26.03.2020

Попладнево изби пожар во напуштена куќа во скопската населба Кисела Вода, по што беа испратени две возила на противпожарната бригада кои се очекува наскоро да завршат со интервенцијата. – Изби пожар во стара напуштена куќа, веројатно од застарената ...

ФОТО: Се запали куќа во Кисела Вода- пожарникарите на терен го локализираат пожарот

Press24 - 26.03.2020

Скопската пожарна на својот Фејсбук профил информира дека денеска интервенирале во Кисела Вода каде избувнал пожар во куќа. Брзата реакција спречило ширење на пожарот и на соседните објекти.