TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Берлускони примен во болница поради проблеми со срцето

Макфакс - 14.01.2021

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (84) е итно примен во болница во Монако поради проблеми со срцето, изјави денеска неговиот личен лекар. Алберто Зангрило рече дека го видел Берлускони во понеделникот и решил да го префрли во ...

Силвио Берлускони итно пренесен во болница поради проблеми со срцето

Репортер - 14.01.2021

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, бил итно пренесен во болница во Монако поради проблеми со срцето, потврди неговиот личен лекар Алберто Зангрило. Тој за италијанските медиуми кажал дека го видел Берлускони (84) во понеделникот и ...

Берлускони итно бил пренесен во болница поради можен срцев удар !?

Во Центар - 14.01.2021

Поранешниот италијански претседател Силвио Берлускони (84) е итно примен во болница во Монако по проблеми со срцето, соопштија лекарите. Лекарите велат дека можеби не е ништо , но сепак мора да се размисли и на најлошото дека имал мал срцев удар па ...

Силвио Берлускони е итно примен во болница поради проблеми со срцето

Слободен Печат - 14.01.2021

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е итно примен во болница во Монако. Како што изјави неговиот личен лекар Алберто Зангрило, Силвио Берлускони (84) бил примен во болница во Монако поради проблеми со срцето.

Берлускони во болница во Монако

Независен - 14.01.2021

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (84) итно е примен во болница во Монако. Неговиот личен лекар Алберто Кангрило наведе дека поранешниот премиер е во болница поради проблеми со срцето и додаде дека Берлускони во понеделникот одлучил ...

СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ ИТНО ПРЕНЕСЕН ВО БОЛНИЦА: Има сериозни проблеми!

Локално - 14.01.2021

Како што изјави неговиот личен лекар Алберто Зангрило, Силвио Берлускони (84) бил примен во болница во Монако поради проблеми со срцето. Италијанската агенција АНСА прва ја објави оваа вест, а лекарот Зангрило изјави дека го видел Берлускони во ...

Берлускони примен во болница поради проблеми со срцето

Вечер - 14.01.2021

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (84) е итно примен во болница во Монако поради проблеми со срцето, изјави денеска неговиот личен лекар. Алберто Зангрило рече дека го видел Берлускони во понеделникот и решил да го префрли во ...

Берлускони итно пренесен во болница во Монако- било премногу ризично да го носат до Италија

Press24 - 14.01.2021

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, бил итно пренесен во болница во Монако поради проблеми со срцето, потврди неговиот личен лекар Алберто Зангрило. Тој за италијанските медиуми кажал дека го видел Берлускони (84) во понеделникот и ...

Берлускони примен во болница поради проблеми со срцето

24Инфо - 15.01.2021

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони бил итно примен во болницата во Монако поради проблеми со срцето, изјави неговиот личен лекар. Лекарот Алберто Зангрило синоќа изјави дека во понеделнеикот се видел со Берлускони и тогаш решил да го ...