TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Меркел дехидрираше и се тресеше при церемонијата за пречек на украинскиот претседател

Фокус - 18.06.2019

Ангела Меркел доживеа непријатност за време на церемонијата во Берлин за пречек на новиот украински претседател Володимир Зеленскиј. На германската канцеларка и се слоши и почна да се тресе, но не сакаше да го прекине интонирањето на химните.

(Видео) Меркел почна неконтролирано да се тресе за време на церемонија во Берлин

Скопје1 - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел за време на церемонијата во Берлин за пречек на новиот украински претседател Володимир Зеленскиј, доживеа непријатност. На германската канцеларка и се слоши и почна да се тресе, но не сакаше да го прекине ...

Ангела Меркел се стресе за време на церемонија

MTM - 18.06.2019

Ангела Меркел доби напад на треперење на официјална церемонија. За време на официјалниот прием на украинскиот претседател Владимир Зеленски таа почна силно да трепери. Иако нападот траеше долго време, таа успеа да се совлада.

На Меркел ѝ се слоши – се тресеше при приемот на украинскиот претседател

Глас на Америка - 18.06.2019

Иако беше видливо дека не се чувствува добро, таа успеа да се одржи на нозе додека воениот оркестар ги свиреше химните на двете држави Германската канцеларка Ангела Меркел видливо се тресеше додека стоеше покрај украинскиот претседател Володимир ...

Меркел доби топлотен шок – се тресеше среде церемонија (ВИДЕО)

Канал5 - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел неконтролирано се тресеше среде церемонијата во Берлин во чест на новиот украински претседател Володимир Зеленскиј. По церемонијата , таа изјави дека била дехидрирана , поради силното сонце и високите температури.

Првата дама на Украина е вљубена во модата, а на Инстаграм е вистинска модна икона- со неа не можат ниту Меланија, ниту ...

Курир - 18.06.2019

Првата дама на Украина Јелена Зеленски е миленичка на нацијата, а веќе три месеци ја извршува функцијата прва дама откако нејзиниот сопруг Влодимир Зеленски стана претседател на Украина. Таа откако стана свесна за функцијата изјави дека се плаши ...

ВИДЕО: Меркел поради високите температури се тресеше на приемот на Зеленски

А1 On - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека се чувствува добро откако почна да се трепери на силното сонце за време на приемот на украинскиот претседател Володимир Зеленски во Берлин. Се чинеше дека имаше проблем да стои на сонце додека свиреше ...

ВИДЕО: Меркел ја фати паника и се тресеше на пречекот на Зеленски!

Магазин - 18.06.2019

Денеска Германската канцеларка, Ангела Меркел, не се чувствуваше баш најдобро и се тресеше додека го дочекуваше украинскиот претседател Владимир Зеленски. Германската канцеларка Ангела Меркел стоеше и се тресеше покрај украинскиот претседател ...

На Меркел и се слоши – Канцеларката се тресеше за време на церемонијата во Берлин (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.06.2019

Тресењето на Меркел најмногу било забележливо на силното сонце додека се интонирале двете химни. За време на денешната церемонија во Берлин при пречекот на украинскиот претседател Зеленски и интонирањето на химните на Германија и Украина, на ...

(Видео) Меркел почна неконтролирано да се тресе за време на церемонија во Берлин

1tv - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел неконтролирано се тресеше за време на церемонијата во Берлин во чест на новиот украински претседател Володимир Зеленски. По низата реакции на социјалните мрежи и самата Канцеларка потврди дека и се слошило, ...

Меркел денес силно се тресеше, тврди дека дехидрирала (ВИДЕО)

МКД - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денес видно се тресеше на пречекот на новиот украински претседател Володимир Зеленик, предизвикувајќи загриженост за нејзиното здравје. Додека го чекаше Зеленски, нејзините нозе и тело почнаа да се тресат, и се ...

Меркел се тресеше за време на церемонијата со Зеленски, сега е добра (ВИДЕО)

365 - 18.06.2019

На германската канцеларка Ангела Меркел денеска видливо ѝ се слоши додека во Берлин го дочекуваше украинскиот претседател Володомир Зеленски. Меркел и Зеленски стоеја еден до друг на сонцето додека воениот оркестар ги свиреше химните, кога Меркел ...

На Меркел ѝ се слошило на пречекот на Зеленски, дури и се тресела (ВИДЕО)

+инфо - 18.06.2019

Германската канцеларка, Ангела Меркел, наликувала како да не се чувствува добро и се тресела додека денеска во Берлин го дочекувала украинскиот претседател Владимир ...

(Видео) Меркел, поради дехидрација, неконтролирано се тресеше на пречекот на Зеленски

Макфакс - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел изгледаше како да не и е добро и нејзиното тело неконтролирано се тресеше додека денеска во Берлин го пречекуваше украинскиот претседател, Володимир Зеленски.

На Ангела ѝ се слошило на црвениот тепих: Погледнете колку се тресела Меркел на дочекот на Зеленски! Одвај издржала на ...

Точка - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел изгледала како да не ѝ е добро и се тресела додека денес во Берлин го дочекувала украинскиот претседател Владимир Зеленски. Меркел стоела покрај Зеленски на сонцето додека воен бенд ги свирел химните на Германија ...

Меркел: Санкции за Русија додека не се признае суверенитетот на Украина

Р.С.Европа - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека западните санкции против Русија нема да бидат укинати, доколку суверенитетот на Украина не биде вратен. Меркел по средбата со украинскиот претседател Володимир Зеленски порача дека тие ...

На Меркел ѝ се слошило на црвениот тепих, погледнете колку се тресела на дочекот на Зеленски!

Република - 18.06.2019

Канцеларката на прес конференција рекла дека се чувствува добро. Од тогаш испив барем три чаши вода, кои очигледно ми беа потребени и сега сум многу добро”, рекла Меркел. ...

(ВИДЕО) Неприродно тресење на телото на Меркел, обвинета дехидрацијата

Денешен - 18.06.2019

Агела Меркел ја обвини дехидрацијата откако почна видливо да и се тресе телото на жешкото сонце во Берлин при пречекот на украинскиот претседател Володомир Зеленски, пишува Гардијан. Додека воениот оркестар ги свирел химните на двете држави, телото ...

Кремљ: Реториката на Зеленски за Русија слична на онаа на Порошенко

Макфакс - 18.06.2019

Реториката за Русија на новиот украински претседател Владимир Зеленски е слична на онаа на неговиот претходник Петро Порошенко, вели портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува ТАСС. „Ние внимателно го следиме ова и сме согласни со ставот, кој ...

(ВИДЕО) Меркел силно се тресеше на дочекот на Зеленски, вели дека дехидрирала

еМагазин - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел (64) денеска видно се тресеше на свечената церемонија за дочек на украински претседател Володимир Зеленик. Подоцна, таа на прес-конференцијата, рече дека дехидрирала.

Меркел “Се затресе” на официјална средба (ВИДЕО)

Expres - 18.06.2019

Невообичаено неконтролирано тресење на телото на германската канцеларка Ангела Меркел се случи денеска во Берлин за време на официјалниот пречек на украинскиот претседател Зеленски. Додека воениот оркестар ги свиреше националните химни Меркел ...

Меркел неконтролирано се тресеше поради дехидрираност (ВИДЕО)

PressingTV - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел неконтролирано се тресеше на денешната церемонија во Берлин при пречекот на украинскиот претседател Зеленски и интонирањето на химните на Германија и Украина.

Зеленски на средба со Меркел за конфликтот во источна Украина

Р.С.Европа - 18.06.2019

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, ден откако ги повика сојузниците на неговата земја да извршат притисок на Русија за ставање крај на конфликтот во источна Украина.

Зеленски во Париз, Макрон му вети дека ќе му помогне во разговорите со Русија

Локално - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина Володимир Зеленски во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

Првата дама на Украина е вљубена во модата, а на Инстаграм е вистинска модна икона

Скопје24 - 18.06.2019

Првата дама на Украина Јелена Зеленски е миленичка на нацијата, а веќе три месеци ја извршува функцијата прва дама откако нејзиниот сопруг Влaдимир Зеленски стана претседател на Украина. Таа откако стана свесна за функцијата изјави дека се плаши ...

(Видео) Меркел почна неконтролирано да се тресе за време на церемонија во Берлин

24Инфо - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел неконтролирано се тресеше за време на церемонијата во Берлин во чест на новиот украински претседател Володимир Зеленски. По низата реакции на социјалните мрежи и самата Канцеларка потврди дека и се слошило, ...

Украинскиот претседател Зеленски во посета на Франција и Германија

Р.С.Европа - 17.06.2019

Украинскиот претседател Володимир Зеленски за прв пат по стапувањето на функцијата ќе ги посети Франција и Германија, при што денеска во Париз треба да има средба со неговиот француски колега Емануел Макрон.

Меркел неконтролирано се тресеше на пречекот на Зеленски

Н.Македонија - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел изгледаше како да не и е добро и нејзиното тело неконтролирано се тресеше додека денеска во Берлин го пречекуваше украинскиот претседател, Володимир Зеленски.

ВИДЕО: На Меркел и се слоши- неконтролирано се тресеше на пречекот на Зеленски

Press24 - 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел изгледала како да не ѝ е добро и се тресела додека денес во Берлин го дочекувала украинскиот претседател Владимир Зеленски. Меркел стоела покрај Зеленски на сонцето додека воен бенд ги свирел химните на Германија ...

Кремљ: Реториката на Зеленски за Русија слична на онаа на Порошенко

24Инфо - 18.06.2019

Реториката за Русија на новиот украински претседател Владимир Зеленски е слична на онаа на неговиот претходник Петро Порошенко, вели портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува ТАСС. „Ние внимателно го следиме ова и сме согласни со ставот, кој ...

На Меркел и се слоши – Канцеларката се тресеше за време на церемонијата во Берлин (ВИДЕО)

Курир - 18.06.2019

За време на денешната церемонија во Берлин при пречекот на украинскиот претседател Зеленски и интонирањето на химните на Германија и Украина, на германската канцеларка Ангела Меркел и се слошило, а на интернет се појавија и снимки како таа се тресе.

Макрон ќе му помогне на Зеленски да воспостави мир и да разговара со Путин

+инфо - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина, Володимир Зеленски, во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

На Меркел и се слоши, неконтролирано се тресеше за време на церемонијата за дочек на Зеленски/видео

Вечер - 18.06.2019

За време на церемонијата за дочек на украинскиот претседател Владимир Зеленски, денеска во Берлин, германската канцеларка Ангела Меркел доби напад на неконтролирано тресење и изгледала како да не ѝ е добро.

ВИДЕО: На Меркел и се слоши при пречекот на Зеленски

Либертас - 18.06.2019

Германската канцеларка, Ангела Меркел, наликувала како да не се чувствува добро и се тресела додека денеска во Берлин го дочекувала украинскиот претседател Владимир Зеленски. Меркел стоела покрај Зеленски на сонцето додека воен бенд ги свирел ...

Кремљ: Реториката на Зеленски за Русија слична на онаа на Порошенко

Точка - 18.06.2019

Реториката за Русија на новиот украински претседател Володимир Зеленски е слична на онаа на неговиот претходник Петро Порошенко, вели портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува ТАСС. „Ние внимателно го следиме ова и сме согласни со ставот, кој ...

Зеленски во Париз, Макрон му вети дека ќе му помогне во разговорите со Русија

24Инфо - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина Володимир Зеленски во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Фактор - 18.06.2019

Kанцеларката Ангела Меркел, се тресела додека денеска во Берлин го дочекувала украинскиот претседател Владимир Зеленски. Меркел стоела покрај Зеленски на сонцето додека воен бенд ги свирел химните на Германија и Украина, кога почнала да се тресе.

Зеленски во Париз, Макрон му вети дека ќе му помогне во разговорите со Русија

Вечер - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина Володимир Зеленски во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

(ВИДЕО) На Меркел ѝ се слошило при пречекот на Зеленски

Бриф - 18.06.2019

Германската канцеларка, Ангела Меркел, наликувала како да не се чувствува добро и се тресела додека денеска во Берлин го дочекувала украинскиот претседател Владимир Зеленски. Меркел стоела покрај Зеленски на сонцето додека воен бенд ги свирел ...

Зеленски во Париз, Макрон му вети дека ќе му помогне во разговорите со Русија

А1 On - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина Володимир Зеленски во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

Зеленски во Париз, Макрон му вети дека ќе му помогне во разговорите со Русија

Опсервер - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина Володимир Зеленски во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

Зеленски во Париз, Макрон му вети дека ќе му помогне во разговорите со Русија

MakPress - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина Володимир Зеленски во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

Макрон му вети на Зеленски дека ќе му помогне во разговорите со Русија

1tv - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина Володимир Зеленски во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

Макрон му вети на Зеленски дека ќе му помогне во разговорите со Русија

Либертас - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе му помогне на новиот претседател на Украина Володимир Зеленски во неговите напори да воспостави мир на истокот на земјата и во разговорите со Русија.

Макрон вети помош за Украина во разговорите со Русија

PressingTV - 18.06.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон му ветил на својот украински колега, Володимир Зеленски, дека ќе му пружи помош во во разговорите со Русија, како дел од напорите да се воспостави мир на истокот на Украина.