TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Србија го отвори Коридорот 10, нов автопат до Бугарија

А1 On - 09.11.2019

Србија го ѕаврши коридорот 10, а делницата до бугарската граница денеска беше свечено пуштена за сообраќај во присуство на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, како и премиерите на Србија и Бугарија, Ана Брнабиќ и Бојко Борисов.

Вучиќ прозборува бугарски

Локално - 09.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ им се обрати на присутните граѓани на бугарски јазик на церемонијата по повод отворањето на последниот дел од Коридорот 10, со кој се заврши изградбата на источниот крак на Коридорот од Димитровград до Ниш, ...

Вучиќ прозборе бугарски: Дека си бе батко Бојко (ВИДЕО)

PressingTV - 09.11.2019

Србија пушти уште еден автопат, овој пат кон границата со Бугарија.Станува збор за источниот крак од Коридорот 10 до Димитровград. На отворањето беше присутен и премиерот на Бугарија Бојко Борисов.

Отворање на автопатот од Ниш до бугарската граница на Коридор 10

24Инфо - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Пуштање во употреба на источниот крак на коридорот 10

Слободен Печат - 09.11.2019

Вкупната вредност на изградбата на источниот крак чини околу 476 милиони евра Целиот источен крак кој води преку Србија кон Бугарија денска свечено ќе биде отворен за сообраќај, со што и официјално ќе биде одбележано завршувањето на комплетната ...

Со трубачи и тапани отворен Коридорот 10, Вучиќ и Борисов наздравија со вино

Република - 09.11.2019

Со трубачи и тапани на патот, во тек е свеченото отворање на источниот крак од Коридорот 10 во Србија. На отворањето присуствуваат српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кои со вино наздравија за новиот автопат ...

Новиот автопат од Белград до Бугарија долг 87 км целосно завршен и пуштен во употреба

AKO - 09.11.2019

Последната автопатска делница во должина од 22 километри, која го поврзува источниот коридор од Белград до границата со Бугарија, денска е пуштена во употреба. На свеченоста по овој повод ќе присуствува државниот врв на Србија, како и бугарскиот ...

Готов уште еден автопат во Србија: Се отвора делницата од Ниш до бугарската граница

Денешен - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Отворање на автопатот од Ниш до бугарската граница на Коридор 10

А1 On - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Отворање на автопатот од Ниш до бугарската граница на Коридор 10

Опсервер - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Во Србија се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри

Локално - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Се заокружи изградбата на целиот источен крак на Коридорот 10 од Димитровград до Ниш

iPortal - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Отворање на автопатот од Ниш до бугарската граница на Коридор 10

ММС - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Отворање на автопатот од Ниш до бугарската граница на Коридор 10

Либертас - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Борисов и Вучиќ прегрнати го отворија КОРИДОР 10: НЕКА НИ Е СО СРЕЌА, ИЗГРАДИВМЕ ПАТ ЗА ИДНИНАТА!

Магазин - 09.11.2019

Автопатска делница во должина од 22 километри, која го поврзува источниот коридор од Белград до границата со Бугарија, денеска е пуштена во употреба. Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска присуствуваше на отворањето на источниот крак ...

Отворање на автопатот од Ниш до бугарската граница на Коридор 10

MakPress - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Отворање на автопатот од Ниш до бугарската граница на Коридор 10

Сител - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Отворање на автопатот од Ниш до бугарската граница на Коридор 10

4NEWS - 09.11.2019

Денеска во Србија на Источниот крак на Коридорот 10 се пушта во сообраќај делницата од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од Димитровград до Ниш, долг 86 километри и 800 ...

Борисов и Вучиќ го отворија Коридорот 10

Курир - 09.11.2019

Со трубачи и тапани на патот, денеска е свеченото отворање на источниот крак од Коридорот 10 во Србија. На отворањето присуствуваат српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кои со вино наздравија за новиот автопат ...

Вучиќ и Борисов со труби го отворија Коридорот 10

Фокус - 09.11.2019

Со трубачи и тапани на патот, во тек е свеченото отворање на источниот крак од Коридорот 10 во Србија. На отворањето присуствуваа српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кои со вино наздравија за новиот автопат ...

Борисов и Вучиќ го отворија источниот крак од Коридорот 10

Нетпрес - 09.11.2019

Со трубачи и тапани на патот, денеска е свеченото отворање на источниот крак од Коридорот 10 во Србија. На отворањето присуствуваат српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кои со вино наздравија за новиот автопат ...

Вучиќ се обрати на бугарски јазик на отворањето на последниот дел од Коридорот 10

iPortal - 09.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ им се обрати на присутните граѓани на бугарски јазик на церемонијата по повод отворањето на последниот дел од Коридорот 10, со кој се заврши изградбата на источниот крак на Коридорот од Димитровград до Ниш, ...

Вучиќ на бугарски го поздрави Борисов по завршувањето на Коридорот 10

МКД - 09.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ пред присутните граѓани и гостите од Бугарија се обрати на бугарски јазик на церемонијата по повод отворањето на последниот дел од Коридорот 10, со кој се заврши изградбата на источниот крак на Коридорот од ...

Борисов - Вучиќ: Порано водевме војни, сега градиме патишта

Р.С.Европа - 09.11.2019

Во Србија денеска, со труби, тапани и со српски вина, беше пуштен во употреба Источниот крак на Коридорот 10, односно од Просек до Црвена Река, со вкупна должина од 22,5 километри, со што се заокружува изградбата на целиот источен крак од ...

ВУЧИЌ И БОРИСОВ ОТВОРИЈА КРАК НА КОРИДОРОТ 10: Од Ниш до границата за 50 минути

Денешен - 09.11.2019

Денеска е свеченото отворање на источниот крак од Коридорот 10 во Србија. На отворањето присуствуваат српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кои со вино наздравија за новиот автопат кој ќе ги поврзи двете земји.

Борисов и Вучиќ го отворија Коридорот 10

Press24 - 09.11.2019

Денеска е свеченото отворање на источниот крак од Коридорот 10 во Србија. На отворањето присуствуваат српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кои со вино наздравија за новиот автопат кој ќе ги поврзи двете земји.

Борисов и Вучиќ го отворија источниот крак од Коридорот 10

Точка - 09.11.2019

Со трубачи и тапани на патот, денеска е свеченото отворање на источниот крак од Коридорот 10 во Србија. На отворањето присуствуваат српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кои со вино наздравија за новиот автопат ...