TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

7-мина од повредените патници кај Ласкарци се уште во критична состојба

Сител - 17.02.2019

Седуммина патници повредени во тешката сообраќајка кај Ласкарци се уште се борат за живот. Тројца од нив се на КАРИЛ а другите четворица на одделот за интензивна нега во ГОБ 8-ми септември..

Шестмина од повредените во сообраќајката кај Ласкарци во крирична состојба

Алфа - 17.02.2019

Шестмина од повредените во страшната сообраќајка кога автобус излета од автопатот Скопје-Тетово и се преврте близу селото Ласкарци, се уште се во критична состојба. Тие се на интензивна нега во Клиничкиот центар и во Градската општа болница „8 ...

Сведоштва на пожарникарите и лекарите кои први стасаа на местото на несреќата

Телма - 17.02.2019

Мартин Божиновски е пожарникар спасител. Тој е во второто возило кое стига кај Ласкарци. На лице место ги чекало нешто што не го ни претпоставувале. Сите трчале да помогнат, и луѓе од автопатот и локални жители, и екипи на итна помош.

„Сечевме седишта за да ја извадиме бремената патничка, чија глава беше заглавена под багажниот простор“

МКД - 17.02.2019

Тринаесетти февруари 2019 година, 16 и 40 часот, ден среда. Тишината во Противпожарната станица во Ѓорче Петров ја прекинува телефонски повик на 193. Се преврте автобус полн со патници на автопатот Скопје-Тетово во близина на селото Ласкарци.

Демократски сојуз: Државните институции да реагираат по автобуската несреќа

MTM - 17.02.2019

По автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 патници, а осуммина се во тешка состојба, неопходна е соодветна реакција од државните ...

(ВИДЕО) 360˚ Пожарникарите последни пристигнаа во Ласкарци – дали земјава има систем за координиран одговор при ...

Либертас - 17.02.2019

Во дебата на „ 360 Степени “ за тоа дали земјава има систем за координиран одговор при трагедии како онаа кај Ласкарци, новинарот на Алсат, Бесиан Лека, зборуваше за времето потребно на пожарникарите да стигнат на местото на несреќата.

ФОКУС НА ДЕНОТ: 15 жртви однесе несреќата кај Ласкарци, ВМРО ДПМНЕ се одлучи за Силјановска

Фактор - 16.02.2019

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните информации од надлежните се дека утринава околу 5 часот починал Ферди Касо од Гостивар кој ...

Црн биланс од кобната сообраќајна несреќа - уште една жртва

24 Вести - 16.02.2019

Триесет и деветгодишниот Ферди Касо од Гостивар е последната жртва во сообраќајната несреќа што се случи пред три дена кај Ласкарци. По неколкудневна битка за живот, тириесет и девет годишниот маж кој беше хоспитализиран на КАРИЛ утринава им ...

Уште една жртва во сообраќајната несреќа, почина 39-годишен маж

Телма - 16.02.2019

39 годишен маж, еден од тешко повредените патници кај Ласкарци, утрово почина на Клиниката за интензивно лекување во Скопје. Со тоа бројот на жртвите во несреќата се зголеми на 15. На Клинички се лекуваат 6 пациенти, четворица се на КАРИЛ, двајца од ...

Сообраќајната несреќа кај Ласкарци ја ,,зеде“ и 15-тата жртва

Канал5 - 16.02.2019

Згасна животот на уште еден патник од страотната сообраќајна несреќа во Ласкарци. 39-годишен маж утрово им подлегна на повредите на Ургентниот центар. Поради критичната здравствена состојба, пациентот веднаш бил пренесен на Клинички.

Петнаесетта жртва во несреќата кај Ласкарци

Алфа - 16.02.2019

Згасна животот на уште еден патник кој им подлегна на повредите здобиени во страшната сообраќајка што се случи на патот Скопје – Тетово. Станува збор за 39 годишен маж кој со тешки повреди бил задржан на лекување на Клиниката за анестезија, ...

Почина уште еден повреден во несреќата кај Ласкарци, бројот на загинати Е 15

Сакам да кажам - 16.02.2019

Почина еден од повредените патници во несреќата кај село Ласкарци, кој беше во тешка состојба и се лекуваше на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје.

Од несреќата кај Ласкарци згасна уште еден живот: Касо зад себе остави две деца

Фактор - 16.02.2019

Нема крај на болката. Додека јавноста и најблиските на оние чии животит завршија во несреќата кај село Ласкарци во средата детали и информации како се случлила трагедијата, на скопските клиники издиша уште еден млад живот.

Почина уште еден од повредените патници во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци

Канал5 - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување - КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настрадаа во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци.

Се зголеми билансот на загинати од сообраќајната несреќа кај Ласкарци

Телма - 16.02.2019

Во текот на ноќта почина уште еден пациент, кој беше во тешка состојба на КАРИЛ. Станува збор за 40 годишен пациент кој имаше проблеми со дишењето, потврди за Телма директорот на Ургентниот центар, Илир Хасани.

Почина еден од повредените патници во несреќата кај Ласкарци

Р.С.Европа - 16.02.2019

Еден од повредените во автобуската сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци, починал во текот на ноќта. Станува збор за повозрасен маж, кој со тешки повреди бил задржан на лекување на Клиниката за анестезија, ...

Петнаесетта жртва во сообраќајната несреќа кај Ласкарци

Радио МОФ - 16.02.2019

Уште едно лице почина од повредите во тешката сообраќајна несреќа која пред два дена се случи кај селото Ласкарци, со што вкупниот број на жртви се искачи на 15. Починат е 40-годишен маж на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивна нега ...

15-та жртва во сообраќајката кај Ласкарци, во критична состојба се уште 5 лица

МКД - 16.02.2019

На Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар во Скопје почина уште едно лице од повредените во трагичната сообраќајна несреќа што се случи на 13 февруари на автопатот Скопје - Тетово кај селото Ласкарци.

Татко на две ќерки, љубител на фудбал – загинатиот е Ферди Касо од Гостивар

Република - 16.02.2019

Триесет и деветгодишниот Ферди Касо од Гостивар е последната жртва од тешката сообраќајна несреќа кај Ласкарци, каде во попладневните часови на 13 февруари се преврте патнички автобус. Касо е 15 жртва во трагедијата, а на скопските клиники во ...

Ферди Касо од Гостивар, 15-тата жртва на трагичната несреќа на 13 февруари

Press24 - 16.02.2019

Албанскиот портал „Флака“ објави фотографија од 15-та жртва од трагичната несреќа на 13 февруари. „Утринава околу 5 часот, повредениот во сообраќајката со автобусот, им подлегна на повредите.

Почина уште еден повреден во несреќата кај Ласкарци

А1 On - 16.02.2019

Изутрината почина уште еден од повредените во тешката сообраќајна несреќа која што се случи на патот Скопје – Тетово, со што бројот на жртви се искачи на 15. Како што потврдуваат од Министерството за здравство, станува збор за повозрасен маж кој што ...

Почина уште еден повреден во несреќата кај Ласкарци

+инфо - 16.02.2019

Уште еден повреден во автобуската несреќа кај селото Ласкарци им подлегнал на повредите. Тој е 15-та жртва од оваа сообраќајка. Станува збор за маж на 39 годишна возраст кој починал утрово околу 5 часот на Клиниката за реанимација и интензивно ...

Почина уште еден од повредените патници

Независен - 16.02.2019

Билансот на жртви од страшната сообраќајна несреќа, што се случи во средата во попладневните часови на автопатот Скопје-Тетово се зголеми на 15. Денеска почина маж што беше хоспитализиран на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно ...

Почина уште еден повреден во несреќата кај Ласкарци, бројот на жртви се искачи на 15

24Инфо - 16.02.2019

Изутринава почина уште еден од повредените во тешката сообраќајна несреќа која што се случи на патот Скопје – Тетово, со што бројот на жртви се искачи на 15. Како што потврдуваат од Министерството за здравство, станува збор за 39-годишен маж којшто ...

15 жртва на тешката сообраќајка кај Ласкарци

Република - 16.02.2019

Маж, кој се лекуваше на Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар, им подлегна на повредите здобиени во несреќата кај Ласкарци, потврдија за „Република“ од Министерството за здравство.

Бројот на жртви во страотната автобуска несреќа кај Ласкарци се искачи на петнаесет

OhridNews - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивна нега (КАРИЛ), во Скопје, почина маж, кoј е петнаесетта жртва во страотната автобуска несреќа што се случи на 13 февруари кај село Ласкарци, Скопско, јавува „Макфакс“.

Почина уште еден од повредените од автобуската несреќа на КАРИЛ

1tv - 16.02.2019

Бројот на загинати во трагичната автобуска несреќа кај Ласкарци се искачи на 15, откако почина уште еден маж кој бил примен на Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар.

Почина уште едно лице: 15 жртва на автобуската несреќа кај Ласкарци

еМагазин - 16.02.2019

Повозрасен маж кој што со тешки повреди беше задржан на лекување на КАРИЛ, починал утрово. Тој е 15 жртва на сообраќајната несреќа која се случи на автопатот Скопје-Тетово. Во ГОБ „8 Септември“ двајца пациенти се уште се во критична ...

Се зголеми бројката на починати од автобуската несреќа

Фактор - 16.02.2019

Почина уште една жртва од несреќата што се случи со превртениот автобус на патот Скопје - Тетово. Со ова бројот на жртви се искачи до вкупно 15. Додека другите повредени и понатаму се лекуваат во болничките центри во земјата, некои од нив, оние што ...

Пожарникар за страшната несреќа кај Ласкарци: „Сечевме седишта за да ја извадиме бремената патничка“

Press24 - 17.02.2019

Пред четири дена, на 13. февруар Македонија ја потресе веста за страшната сообраќајка во Ласкарци, на автопатот Скопје-Тетово, кога автобус на компанијата „Дурмо турс“ се преврте во провалија. Во несреќата животот го загубија 15 лица.

Пожарникарот што прв влезе во автобусот кај Ласкарци: Никогаш нема да ја заборавам сликата кога ја вклучив ламбата

365 - 17.02.2019

Тринаесетти февруари 2019 година, 16 и 40 часот, ден среда. Тишината во Противпожарната станица во Ѓорче Петров ја прекинува телефонски повик на 193. Се преврте автобус полн со патници на автопатот Скопје-Тетово во близина на селото Ласкарци.

Пожарникарите пристигнале 40 минути по превртувањето на автобусот

Фокус - 15.02.2019

Пожарникарските екипи пристигнале на местото каде што се преврти автобусот кај Карпалак 40 минути по несреќата. Ова во вечерашната емисија на „360“ го потврди Драги Тарчуговски од Центарот за управување со кризи.

(ВИДЕО НАЈАВА) Вечерва во „360 Степени“: Дебата – дали земјава има систем за координиран одговор при трагедии како онаа ...

iPortal - 15.02.2019

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва од 22:00 часот: дебата: дали земјава има систем за координиран одговор при трагедии како онаа кај Ласкарци; правиме реконструкција: кога стигнаа првите екипи на итна помош и противпожарна заштита, зошто дури ...

Нова жртва од кобната сообраќајна несреќа кај тетовско Ласкарци

iPortal - 16.02.2019

Триесет и деветгодишниот Ферди Касо од Гостивар е последната жртва во сообраќајната несреќа што се случи пред три дена кај Ласкарци. По неколкудневна битка за живот, тириесет и девет годишниот маж кој беше хоспитализиран на КАРИЛ утринава им ...

Сообраќајната несреќа кај Ласкарци ја ,,зеде“ и 15-тата жртва

iPortal - 16.02.2019

Згасна животот на уште еден патник од страотната сообраќајна несреќа во Ласкарци. 39-годишен маж утрово им подлегна на повредите на Ургентниот центар. Поради критичната здравствена состојба, пациентот веднаш бил пренесен на Клинички.

15-та жртва од тешката автобуска несреќа: 39-годишен маж почина на КАРИЛ

Либертас - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настрадаа во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци.

Почина уште еден пациент на КАРИЛ, познат идентитетот на 15-та жртва во трагичната несреќа

Press24 - 16.02.2019

Во текот на ноќта почина уште еден пациент, кој беше во тешка состојба на КАРИЛ. Станува збор за 40 годишен пациент кој имаше проблеми со дишењето, потврди за Телма директорот на Ургентниот центар, Илир Хасани.

Почина уште еден од повредените патници во несреќата кај Ласкарци

Скопје1 - 16.02.2019

Еден од повредените во автобуската сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци, починал во текот на ноќта. Станува збор за повозрасен маж, кој со тешки повреди бил задржан на лекување на Клиниката за анестезија, ...

15-та жртва во сообраќајката кај Ласкарци, во критична состојба се уште 5 лица

Курир - 16.02.2019

На Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар во Скопје почина уште едно лице од повредените во трагичната сообраќајна несреќа што се случи на 13 февруари на автопатот Скопје – Тетово кај селото Ласкарци.

Откриен идентитетот на 15-тата жртва од трагичната несреќа на 13 февруари

Скопје инфо - 16.02.2019

Албанскиот портал „ Флака “ објави фотографија од 15-та жртва од трагичната несреќа на 13 февруари. „Утринава околу 5 часот, повредениот во сообраќајката со автобусот, им подлегна на повредите.

Почина уште еден повреден во несреќата кај Ласкарци, бројот на жртви се искачи на 15

Макфакс - 16.02.2019

Изутрината почина уште еден од повредените во тешката сообраќајна несреќа која што се случи на патот Скопје – Тетово, со што бројот на жртви се искачи на 15. Како што потврдуваат од Министерството за здравство, станува збор за повозрасен маж кој што ...

Почина уште еден повреден во несреќата кај Ласкарци, бројот на жртви се искачи на 15

Точка - 16.02.2019

Изутринава почина уште еден од повредените во тешката сообраќајна несреќа која што се случи на патот Скопје – Тетово, со што бројот на жртви се искачи на 15. Како што потврдуваат од Министерството за здравство, станува збор за 39-годишен маж којшто ...

Се зголеми бројката на починати од автобуската несреќа

24 Вести - 16.02.2019

Почина уште една жртва од несреќата што се случи со превртениот автобус на патот Скопје - Тетово. Со ова бројот на жртви се искачи до вкупно 15. Додека другите повредени и понатаму се лекуваат во болничките центри во земјата, некои од нив, оние што ...

Пожарникарите пристигнале 40 минути по превртувањето на автобусот

Република - 15.02.2019

Пожарникарските екипи пристигнале на местото каде што се преврти автобусот кај Карпалак 40 минути по несреќата. Ова во вечерашната емисија на „360“ го потврди Драги Тарчуговски од Центарот за управување со кризи.

Почина уште еден од патниците, билансот сега е 15 загинати

ТВ21 - 16.02.2019

„На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настрадаа во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци.

Автобуската несреќа ја зеде и 15-тата жртва, уште петмина во критична состојба

Сител - 16.02.2019

На Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар во Скопје почина уште едно лице од повредените во трагичната сообраќајна несреќа што се случи на 13 февруари на автопатот Скопје - Тетово кај селото Ласкарци.

Страшната сообраќајка зема уште една жртва, почина пациент на КАРИЛ

Слободен Печат - 16.02.2019

Страшната автобуска несреќа која се случи на патот Скопје – Тетово зема уште една жртва, маж, кој се лекуваше на Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар. Со ова бројот на жртви се искачи до вкупно 15.

Пожарникарите пристигнале околу 40 минути по превртувањето на автобусот

Либертас - 16.02.2019

Пожарникарските екипи пристигнале на местото каде што се преврти автобусот кај Карпалак 40 минути по несреќата. Ова дебата во емисијата „360 Степени“ на Алсат го потврди Драги Тарчуговски од Центарот за управување со кризи.

Уште еден од повредените патници во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци им подлегна на повредите

Вечер - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настрадаа во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци.

Почина уште едно лице – сообраќајката кај Ласкарци однесе 15 жртви

Нетпрес - 16.02.2019

На Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар во Скопје почина уште едно лице од повредените во трагичната сообраќајна несреќа што се случи на 13 февруари на автопатот Скопје – Тетово кај селото Ласкарци.