TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градоначалникот на Чешиново-Облешево е позитивен на коронавирус

360 степени - 07.04.2020

Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев, е позитивен на новиот коронавирус. Информацијата дека некој е позитивен на ковид-19 во општинската зграда на социјалните мрежи ја објави лекарка повикувајќи ги жителите на Чешиново и ...

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на новиот корона вирус

Телма - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Tој тврди дека се заразил откако бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март. Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, Крстев ...

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

Опсервер - 07.04.2020

Кочани, 7 април 2019 () – Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во ...

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на тестот за коронавирус

ТВ21 - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев, е позитивен на тестот за коронавирус. Имено, тој истакнал дека на 23 март бил на фризер кај сегапочинатиот од Кочани, а откако дознал дека истиот е заразен со коронавирус, веднаш закажал ...

Градоначалникот Горанчо Крстев позитивен на тестирањето: Не сум контактирал со политичари повеќе од еден месец

Скопје24 - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на заболувањето. Тој за Слободен печат вели дека на 23 март бил да се шиша кај фризер од Кочани кој за жал вчера го загуби животот.

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на коронавирус.

Либертас - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Тој за Слободен печат вели дека бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март. Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, веднаш ...

Градоначалникот Горанчо Крстев позитивен на Ковид 19: Не сум контактирал со политичари повеќе од еден месец!

Слободен Печат - 07.04.2020

Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, веднаш закажал два термини за тестирање, најнапред во приватната клиника Систина, а потоа во приватната клиника Филип ...

Градоначалник на мала општина заразен со Ковид 19

Фактор - 07.04.2020

Градоначалникот на Општина Чешиново Облешево, Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Тој за Слободен печат вели дека на 23 март бил да се потстрижува кај фризер од Кочани кој вчера го загуби животот.

Прв градоначалник од Македонија заразен со коронавирус

Курир - 07.04.2020

Корона вирусот зема силен замав во нашата држава, а имуни на тоа воопшто не се ниту политичарите. Прв градоначалник во нашата земја кој е позитивен на корона вирусот е Горанчо Крстев, градоначалникот на општина Чешиново-Облешево.

Докторка од Чешиново-Облешево: Сите кои имале контакт со градоначалникот да се јават кај матичниот лекар

Press24 - 07.04.2020

Матичната докторка на градоначалникот на Чешиново-Облешево, Јасминка Ајтовска преку статус на својот Фејсбук профил апелираше до своите сограѓаните кои биле во контакт со градоначалникот да се јават кај своите матични лекари, бидејќи вработени во ...

Стагнира бројот на лицата во домашна изолација во Кочани и Виница

Опсервер - 07.04.2020

Кочани, 7 април 2020 () – Стагнира бројот на граѓаните од Кочани и Виница за кои во изминатото деноноќие се спроведува мерката за изолација, информираа кризните штабови од двете општини. Во моментот во кочанскиот регион во самоизолација се 42 лица, ...

Во Кочани три нови случаи на заразени од КОВИД-19

Frontline - 07.04.2020

Градоначалникот Николчо Илијев потсетува дека Општина Кочани веќе трета недела нуди логистичка поддршка за набавка и достава на храна и лекови на стари и изнемоштени лица. Три нови лица од Кочани се заразени од коронавирусот.

Илијев: Кочанчани ги почитуваат препораките, 33 лица во изолација

Слободен Печат - 07.04.2020

-Во Кочани имаме 13 заразени лица. Состојбата со нив е добра. Граѓаните во најголем дел ја сфатија серионоста и мерките се почитуваат. Во Кочани има и 33 лица кои се во изолација и надлежните служби редовно ги посетуваат, изјави во „Утрински ...

Рапидно расте бројот на заболени во Кочани

Сител - 06.04.2020

Брз пораст на лица позитивни на Ковид 19 во Кочани. За неполна недела вкупниот број се зголеми на 14. Медицинарите, кои се дел од општинскиот кризен штаб, предложија лицата што се заразени, самите јавно да го соопштат тоа, за да знае секој што ...

Како и зошто од коронавирусот почина фризерот од Кочани кој имаше 40 години

еМагазин - 06.04.2020

Случајот со 40-годишниот фризер од Кочани кој почина од коронавирусот предизвика голем интерес во јавноста, а посебно во Кочани и околината, имајќи ја предвид неговата професија. Тој беше првозаболениот пациент во Кочани.

Во Гостиварско состојбата е под контрола, две лица болнички се згрижени

Либертас - 06.04.2020

Од четирите лица кај кои е потврден позитивен тест на Ковид-19, две лица се задржани на лекување во гостиварската болница. Медицинското лице вработено во епидемиолошката служба на центарот за здравје на повторното тестирање е негативно.

40-годишен кочанчанец почина од корона вирусот

Алфа - 06.04.2020

Нова жртва на корона вирусот – утрово на Инфективната клиника во Скопје починал 40 годишниот кочанчанец кој беше прв регистриран случај во градот. Информацијата за Алфа ја потврди градоначалникот и претседател на општинскиот кризен штаб на Кочани, ...

Во регионот на Гостивар за корона се тестирани 97 лица, вчера биле земени 15 брисеви

Gostivarpress.mk - 06.04.2020

На гостиварското подрачје, до сега за присуство на Ковид 19 биле тестирани вкупно 97 лица. По затворањето на епидемиолошката и микробиолошката служба, откако еден вработен таму доби позитивен резултат, пуштен е во функција привремен пункт за земање ...

Илијев: Жалам што болеста однесе млад живот, повикувам на почитување на мерките

Бриф - 06.04.2020

Почина лицето коешто беше евидентирано како прв случај во Кочани, заразен од коронавирусот. Изразувам длабоко жалење и упатувам сочувство до семејството на починатиот. Жалам што болеста која го тресе светот однесе млад живот и остави болна празнина ...

Почина пациент од Кочани заразен од коронавирус

+инфо - 06.04.2020

Почина едно лице од Кочани на клиниките во Скопје, потврди градоначалникот Николчо Илијев, кој изутрината бил информиран од семејството на починатиот. Семејството, кое е во изолација, побарало помош од општината, бидејќи најблиските на починатиот не ...

Кочанчанец почина од Ковид-19

Мета - 06.04.2020

На клиниките во Скопје, почина едно лице од Кочани, за коe се смета дека е првозаболениот од овој град од Ковид-19. Веста ја потврди градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев, кој изутрината бил информиран од семејството на починатиот.

Почина кочанец заболен со коронавирус, општината ќе го организира погребот

ММС - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус, потврди градоначалникот на Општината, Николчо Илијев. Според подобро упатените, станува збор за лицето кое беше првозаразено во градот. Веста, градоначалникот Илијев ја добил утринава од член на потесното ...

Еден починат од коронавирус во Кочани

Expres - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Семејството во изолација и барало помош да се организира погребот. Општината е вклучена во помагање да се организира ...

Почина 40-годишен кочанчанец заразен од корона вирусот

Фокус - 06.04.2020

Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19.

Почина првиот заразен од коронавирус во Кочани

360 степени - 06.04.2020

Коронавирусот во земјава однесе уште една жртва. Почина 40-годишно лице од Кочани, потврдија од Општината посочувајќи дека информацијата им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19.

Од кои места се заболените од коронавирус регистрирани во гостиварско

Gostivarpress.mk - 06.04.2020

Статистиката за заболени од Ковид 19 којашто ја објавува Министерството за здравство, а од таму ја пренесуваат медиумите, создава загриженост, но и забуни меѓу граѓаните на Гостивар. Според последните податоци на МЗ од вчера, во Гостивар се ...

Во Кочани почина 40 годишен маж од Ковид-19

24 Вести - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира погребот.

Почина едно лице од коронавирус од Кочани

Слободен Печат - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира ...

Општинскиот Кризен штаб на Кочани бара ограничување на движењето како во Куманово

MakPress - 06.04.2020

Општинскиот Кризен штаб на Кочани на денешната итна седница донесе одлука да побара од Владата исти заштитни мерки како што важат во Куманово, односно за дополнително ограничување на движењето на граѓаните од понеделник до петок во периодот од 16 до ...

Во Кочани почина едно лице од Ковид-19

Сител - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира погребот.

Во Кочани почина едно лице од коронавирус

Курир - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус, потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира ...

Почина маж од Кочани заболен од коронавирус

Скопје инфо - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира ...

Во Кочани почина едно лице од коронавирус

Пулс24 - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус, потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира ...

Во Кочани почина едно лице од коронавирус

Локално - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира ...

Во Кочани почина едно лице од Ковид-19

4NEWS - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира погребот.

Во Кочани почина едно лице од корона вирус

Независен - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира ...

Во Кочани почина едно лице од коронавирус - семејството од изолација бара помош да се организира погребот

Press24 - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус, потврди за „ Слободен печат “ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира ...

Едно лице од Кочани почина од коронавирус

Вечер - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус, потврди за 24 Вести градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира погребот.

Во Кочани почина едно лице од Ковид-19

Република - 06.04.2020

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира погребот.

Почина 40 годишен маж од Кочани: Прва жртва во градот, се стравува за стотици заразени

Фактор - 06.04.2020

Почина лицето коешто беше евидентирано како прв случај во Кочани, заразен од коронавирусот, потврди денеска градоначалникот на општината Николчо Илијев. Станува збор за човек кој има само 40 години.

Во Кочани почина лице заразено од ковид-19

МКД - 06.04.2020

На клиниките во Скопје почина 40-годишен маж од Кочани заразен од коронавирусот, потврдија општинските власти. Починатиот бил фризер и во контакт со повеќе лица во градот. Вчера општина Кочани ги повика граѓаните сами да се пријавуваат ако имаат ...

Во Кочани почина лице заразено од ковид-19

Независен - 06.04.2020

На клиниките во Скопје почина 40-годишен маж од Кочани заразен од коронавирусот, потврдија општинските власти. Починатиот бил фризер и во контакт со повеќе лица во градот. Вчера општина Кочани ги повика граѓаните сами да се пријавуваат ако имаат ...

Во Гостиварско состојбата е под контрола, две лица болнички се згрижени

Опсервер - 06.04.2020

Гостивар, 6 април 2020 () – Од четирите лица кај кои е потврден позитивен тест на Ковид-19, две лица се задржани на лекување во гостиварската болница. Медицинското лице вработено во епидемиолошката служба на центарот за здравје на повторното ...

Заболени од коронавирусот и во селата Калиште, Добри Дол и во карантинот во Маврово

еМагазин - 06.04.2020

Од четирите лица кај кои е потврден позитивен тест на Ковид-19, две лица се задржани на лекување во гостиварската болница. Медицинското лице вработено во епидемиолошката служба на центарот за здравје на повторното тестирање е негативно.

Во Гостиварско состојбата е под контрола, две лица болнички се згрижени

MakPress - 06.04.2020

Од четирите лица кај кои е потврден позитивен тест на Ковид-19, две лица се задржани на лекување во гостиварската болница. Медицинското лице вработено во епидемиолошката служба на центарот за здравје на повторното тестирање е негативно.

Стагнира бројот на лицата во домашна изолација во Кочани и Виница

Либертас - 07.04.2020

– Стагнира бројот на граѓаните од Кочани и Виница за кои во изминатото деноноќие се спроведува мерката за изолација, информираа кризните штабови од двете општини. Во моментот во кочанскиот регион во самоизолација се 42 лица, од кои девет случаи се ...

Стагнира бројот на лицата во домашна изолација во Кочани и Виница

MakPress - 07.04.2020

Стагнира бројот на граѓаните од Кочани и Виница за кои во изминатото деноноќие се спроведува мерката за изолација, информираа кризните штабови од двете општини. Во моментот во кочанскиот регион во самоизолација се 42 лица, од кои девет случаи се во ...

Лекарка со повик до жителите на Чешиново-Облешево да одат на матичен лекар ако контактирале со градоначалникот

+инфо - 07.04.2020

Лекарката Јасминка Ајтовска од Кочани на својот Фејсбук профил апелира до жителите на Општината Чешиново-Облешево да се јават кај матичните лекари ако во изминатите 10 дена биле во контакт со градоначалникот или со некој од вработените во Општината.

Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево позититвен на Ковид-19?

Нетпрес - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев и неговата сопруга се позитивени на тестирањето за коронавирус, направено во приватна клиника во Скопје. Од денеска и админситративната зграда на општината е затворена, објави Инфомакс.

Горанчо Крстев е првиот градоначалник заболен од коронавирус

Република - 07.04.2020

Корона вирусот зема силен замав во нашата држава, а имуни на тоа воопшто не се ниту политичарите. Прв градоначалник во нашата земја кој е позитивен на корона вирусот е Горанчо Крстев, градоначалникот на општина Чешиново-Облешево.