TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкендија, Шкупи и Борец последни осминафиналисти во Купот на Македонија

Слободен Печат - 22.09.2021

Екипите на Шкендија, Шкупи и на Борец се последни патници во осминафиналето од Купот на Македонија. Трите екипи без проблеми славеа против Кит-Го, Велешта и Њу Старс. Шкендија со головите на Шала во 23. и Дориев во 92.

Шкендија, Шкупи и Борец го комплетираа списокот на осминафиналисти во купот

МКД - 22.09.2021

Денеска се одиграа заостанатите три натпревари од Купот на Македонија по кои пласман во осминафиналето обезбедија и Шкендија, Шкупи и Борец. Шкендија со 2-0 го победи Кит Го, Шупи со 1-0 беше подобар од Велешта, а најубедлив беше борец кој со 4-1 го ...

Шкендија рутински се справи со Кит Го, во осминафиналето се пласираа и Шкупи и Борец

Дерби - 22.09.2021

По воведните Куп пресметките кои се одиграа минатата седмица, ова попладне дознавме уште три патници во осминафиналето на најмасовното натпреварување во нашата земја, откако фаворизираните тимови ја оправдаа ваквата улога на теренот.

Фаворитите рутински го комплетираа списокот осминафиналисти во Купот!

Sport 1 - 22.09.2021

Фудбалерите на Шкендија, Шкупи и на Борец го комплетираа списокот екипи, кои ќе настапат во осминафиналето од Купот на Македонија, откако попладнево како гости, рутински, ги совладаа Кит-Го (2-0), Велешта (1-0) односно Њу Старс (4-1).

ВИДЕО: Шкендија рутински го надигра Кит-Го, минималец за Шкупи во Велешта

Gol.mk - 22.09.2021

Шкендија без големи проблеми го доби дуелот со Кит-Го Пехчево (0-2) и обезбеди осминафинале во Купот на Македонија . Играта на почетокот донесе потврда за очигледната разлика во квалитет. Тетовчани доминираа на теренот и целосно го контролираа мечот.

Куп на Македонија: Шкендија, Шкупи и Борец не дозволија изненадувања

Спортски - 22.09.2021

Прволигашите кои денес ги играа своите натпревари од Купот на Македонија немаа проблеми. Шкендија лесно дојде до осминафиналето победувајќи го Кит-Го Пехчево со 0:2. Уште на самиот старт можеше да се види разликата во квалитетот.

Куп на Македонија: Шкендија подобра од Кит Го, Шкупи минимално со Велешта, Борец убедлив со Њу Старс

Екипа - 22.09.2021

Шкендија триумфираше над второлигашот Кит Го со 0-2 во натпревар од 1/16 финалето од Купот на Македонија. Водство од 0-1 за тетовци донесе косовскиот интернационалец Аденис Шала во 23. минута, додека конечните 0-2 ги постави .

Купот на Македонија е натпреварување во кое победуваат само гостите

Спортманија - 22.09.2021

Во сите 14 мечеви од 16-финалната фаза, победија гостинските екипи. Со победите на Шкендија, Борец и Шкупи, се комплетираше составот на екипи кои ќе учествуваат во осминафиналето на Купот на Македонија.

И Шкендија, Шкупи и Борец во 1/8 финалето од Купот на Македонија!

SportMedia - 22.09.2021

Попладнево се одиграа преостанатите три меча од првата рунда или 1/16 финалето на Купот на Македонија. Прволигашите беа сигурни и не дозволија никакви изненадувања. Шкендија со 2:0 го победи Кит Го во Штип, стрелци беа Шаља во 23.

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

Курир - 22.09.2021

Екипите на Шкендија, Шкупи и Борец се последните патници во осминафиналето на Македонскиот фудбалски куп. Во преостанатите три шеснаесетфинални пресметки, актуелниот шампион Шкендија попладнево триумфираше на гостувањето во Пехчево кај Кит Го, ...

На барање на Шкендија дербито со Струга ТЛ сепак во недела!

SportMedia - 22.09.2021

Иако дербито на 8.коло меѓу Струга ТЛ и Шкендија беше закажано за ден порано, за в сабота, сепак најново е тоа што овој натпревар се игра во недела. Имено предвидено беше саботниот термин да се искористи за да овој меч го има на ТВ на Арена и на ...

Дербито меѓу Струга Т.Л и Шкендија ќе се игра ден порано!

SportMedia - 22.09.2021

Осмото коло во ПМФЛ ќе почне ден порано, а истото ќе го отворат Струга Т.Л и Шкендија. Дербито е закажано за во сабота со почеток во 17 часот, причината е директниот ТВ пренос од оваа средба.

Куп на Македонија: Шкендија и Шкупи на гости против Кит Го и Велешта, Борец против Њу Старс

Екипа - 22.09.2021

Денеска од 15 часот последните три натпревари од 1/16-финалето во Купот на Македонија. Шкендија и Шкупи ги очекуваат гостувањата против Кит Го односно Велешта водени од фаворитската улога за пласман понатаму во најмасовното домашно клупско ...

Шкендија, Шкупи и Борец го комплетираа списокот на осминафиналисти во купот

24Фудбал - 22.09.2021

Денеска се одиграа заостанатите три натпревари од Купот на Македонија по кои пласман во осминафиналето обезбедија и Шкендија, Шкупи и Борец. Шкендија со 2-0 го победи Кит Го, Шупи со 1-0 беше подобар од Велешта, а најубедлив беше борец кој со 4-1 го ...

Куп на Македонија: Без изненадување, Шкендија, Шкупи и Борец запишаа победи

Дриблинг - 22.09.2021

Шкендија со 2-0 го победи Кит Го, Шупи со 1-0 беше подобар од Велешта, а најубедлив беше Борец кој со 4-1 го совлада Њу Старс, комплетирани се осминафиналисти во Купот на Македонија. Шала во првиот дел погоди за водство на Шкендија, додека Дориев ги ...

Второлигашите ќе си ја пробаат силата со најдобрите мак-клубови

Gol.mk - 22.09.2021

Со три натпревари, денес ќе биде комплетирано првото коло во Купот на Македонија. Пред една седмица прволигашите не дозволија изненадувања и го минаа првиот филтер, а такво нешто се очекува и на денешните натпревари затоа што Шкендија, Шкупи и Борец ...

Куп на Македонија: Шкупи, Шкендија и Борец фаворити за второто коло

Спортски - 22.09.2021

Денес ќе биде комплетирано првото коло од Купот на Македонија. Пред една недела прволигашите не дозволија изненадувања и ја минаа првата пречка, а денес такви очекувања имаат Шкендија, Шкупи и Борец.

Кит Го и Велешта ќе ги предизвикаат Шкендија и Шкупи, Борец на гости кај Њу Старс!

SportMedia - 22.09.2021

Попладнево од 15 часот ќе се одиграат трите преостанати натпревари од 1/16 финалето во Купот на Македонија. Секако дека ќе биде интересно, зошто Шкендија и Шкупи ги чекаат тешки гостувања кај Кит Го и Велешта. Мечевите се играат во Штип и Струга.

Шкендија и Шкупи гостуваат кај второлигаши, а квотите за 4+ се одлични

Спортманија - 22.09.2021

Куп возбудувања во мак-фудбалот Шкендија е огромен фаворит за победа на гостувањето кај Кит-Го Пехчево, во меч од 16-финалето на Купот на Македонија. Дуелот ќе се игра на градскиот стадион во Штип, а тетовци не би требало да имаат проблем со ривалот ...