TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратеникот Сашо Василевски не сакал да присуствуа на јавната седница во Апелација

Фокус - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, одбил да присуствува на денешната јавна седница во Апелациониот суд, каде што се расправаше по однос на неговата жалба за продолжување на мерката притвор.

Василевски не сакал да дојде на јавната седница во Апелација

24 Вести - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не беше спроведен од притворското одделение во затворот Шутооризари до Апелациониот суд на јавната седница на која се разгледуваше неговата жалба за продолжувањето на притворот поради настаните во Собранието на 27 април.

Василевски не дојде на седницата на која се разгледуваше неговата жалба

МРТ - 12.01.2018

Притворениот пратеник Сашо Василевски не дојде во скопска Апелација на јавната седница на која се разгледуваше неговата жалба за продолжување на притворот. Одбраната тврдеше дека Василевски можел да избега ако сакал, но се вратил кога дознал за ...

На Василески не можело да му биде одземен имунитетот оти не го прашале дали се повикува на него, тврди адвокатот на ...

Сакам да кажам - 12.01.2018

Притворениот пратеник од ВМРО ДПМНЕ Сашо Василески од Охрид, иако побара пред новинари да ја образложи жалбата во Скопска апелација против продолжениот притвор, сепак, не беше спроведен од затворот Шутка.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

Макфакс - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Во Апелација јавна седница и за пратеникот Сашо Василевски

24 Вести - 12.01.2018

Во Апелациониот суд за денеска во 12.30 часот е закажана уште една јавна седница на која ќе се расправа по жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски. Василевски е осомничен дека заедно со други пратеници ги отворил вратите во ...

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Макфакс - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски.

Пратеникот Василевски ќе бара укинување на притворот на јавна седница

Телма - 12.01.2018

Денеска на јавна седница во скопскиот апелациски суд одбраната на пратеникот Сашо Василевски ќе побара укинување на притворот. Седницата е закажана во 12:30, и се очекува Василевски да биде спшроведен од Шутка бидејќи одбраната побарала и тој да ...

Во Апелација ќе се расправа за притворот на пратеникот Василевски

+инфо - 12.01.2018

Тој е еден од осомничените за насилствата што се случија на 27 април лани во Собранието. На јавна седница во Апелациониот суд денеска ќе се разгледува жалбата за притвор на пратеникот Сашо Василевски кој е еден од осомничените за насилството на 27 ...

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Мета - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

Макфакс - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка, за која обвинителството пред празниците ...

Василевски не дојде на седницата на Апелација за притворот

Press24 - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во скопска Апелација. Денеска во судницата се појави само адвокатот на обвинетиот, Александар Новакоски. Тој е обвинет за настаните од 27.

Апелација ќе ја разгледува жалбата на Василевски за притворот за 27 април

Мета - 12.01.2018

Кривичниот совет на Апелацискиот суд Скопје денеска ќе ја разгледува жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски, осомничен за насилствата во Собранието од 27 април, минатата година.

Во Апелација јавна седница за пратеникот Сашо Василевски

Press24 - 12.01.2018

Апелација за денеска во 12 часот и 30 минути закажа јавна седница на која ќе се расправа по жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски. Тој е осомничен за настаните од 27. април во Собранието.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

Вечер - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Во Апелација јавна седница и за пратеникот Сашо Василевски

Либертас - 12.01.2018

Во Апелациониот суд за денеска во 12.30 часот е закажана уште една јавна седница на која ќе се расправа по жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски. Василевски е осомничен дека заедно со други пратеници ги отворил вратите во ...

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Вечер - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски, тој не дојде на седницата

Алсат-М - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски, кој е еден од осомничените за настаните во македонското Собрание од 27 април, денеска не се појави на јавната седница во Апелацискиот суд каде се разгледува неговата жалба за притворот.

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Либертас - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

А1 On - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка, за која обвинителството пред празниците ...

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски, тој не дојде на седницата

ТВ21 - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во скопска Апелација. Денеска во судницата се појави само адвокатот на обвинетиот, Александар Новакоски. Тој е обвинет за настаните од 27 април во ...

Апелација ќе ја разгледува жалбата на Василевски за притворот за 27 април

Локално - 12.01.2018

Кривичниот совет на Апелацискиот суд Скопје денеска ќе ја разгледува жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски, осомничен за насилствата во Собранието од 27 април, минатата година.

Новакоски: Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале

А1 On - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Жалбата на пратеникот Василевски денес на јавна седница

МКД - 12.01.2018

На јавна седница во Апелацискиот суд во Скопје денес ќе се разгледува жалбата поднесена на одлуката за притвор на пратеникот Сашо Василевски. Според Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Василевски заедно со неколкумина ...

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

А1 On - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски, тој не дојде на седницата

Канал5 - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски, кој е еден од осомничените за настаните во македонското Собрание од 27 април, денеска не се појави на јавната седница во Апелацискиот суд каде се разгледува неговата жалба за притворот.

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Слободен Печат - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

Точка - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во Апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка за која обвинителството пред празниците ...

Апелација ќе ја разгледува жалбата на Василевски за притворот за 27 април

Шеталиште - 12.01.2018

Кривичниот совет на Апелацискиот суд Скопје денеска ќе ја разгледува жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски, осомничен за насилствата во Собранието од 27 април, минатата година.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале

Република - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Јавна седница во Апелацискиот суд за пратеникот Василевски

Нетпрес - 12.01.2018

Во Апелацискиот во 12,30 часот е закажана, по вчерашните, е закажана уште една јавна седница на која ќе се расправа по жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски. Пратеникот е осомничен дека заедно со други пратеници ги отворил ...

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Точка - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Василевски не дојде на сослушувањето во Апелација...

Н.Македонија - 12.01.2018

Василевски не дојде на сослушувањето во Апелација Пратеникот Сашо Василевски, кој е еден од осомничените за настаните во македонското Собрание од 27 април, денеска не се појави на јавната седница во Апелациониот суд каде се разгледува неговата жалба ...

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

Сител - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка, за која обвинителството пред празниците ...

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

Sky - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Апелација ќе расправа за жалбата на пратеникот Сашо Василевски

МРТ - 12.01.2018

Тој е осомничен дека заедно со други пратеници ги отворил вратите во Собранието на 27-ми април, кога се случи упадот во законодавниот дом и беа нападнати пратеници и новинари. Во Апелациониот суд за денеска е најавена уште една јавна седница на која ...

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Локално - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Пратеникот Сашо Василевски на јавна седница ќе бара укинување на притворот

OhridNews - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, на јавна седница во Апелациониот суд преку неговиот адвокат денеска ќе побара укинување на мерката притвор за крвавиот четврток. Судот му определи притвор, мерка за која обвинителството пред празниците ...

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Sky - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...