TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден ќе ја укине вонредната состојба на ковид-19 на 11 мај

Глас на Америка - 31.01.2023

Претседателот на САД Џо Бајден го информираше Конгресот дека ќе стави крај на националните вонредни состојби за справување со ковид-19 на 11 мај, бидејќи поголемиот дел од светот се врати поблиску до нормалата речиси три години откако почна ...

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

Бизнис Вести - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

На 11 мај САД ја укинуваат вонредната состојба воведена поради коронавирусот

Кумановски м. - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден денеска објави дека на 11 мај ќе ја укине вонредната состојба прогласена поради епидемијата на Ковид-19, речиси три години откако земјата воведе сеопфатни мерки за борба и сузбивање на ...

САД ги укинуваат мерките за ковид на федерално ниво на 11 мај

4NEWS - 31.01.2023

Владата на американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот објави дека вонредните здравствени мерки на федерално ниво, кои беа воведени во рамките на борбата против Ковид, ќе бидат откажани на 11 мај, пренесе Ројтерс.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

Фокус - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

Крајот на ковид-пандемијата во САД може да се очекува во мај

Слободен Печат - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

Независен - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

Опсервер - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

24Инфо - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

360 степени - 31.01.2023

Со укинувањето на вонредната здравствена криза, лековите и вакцините повеќе нема да бидат бесплатни Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три ...

КОВИД НЕ Е ВЕЌЕ ВО ТОП-5 „УБИЈЦИ“ Крајот на пандемијата во САД ќе биде прогласен на 11 мај

+инфо - 31.01.2023

Од почетокот на 2020 година до средината на 2022 година, ковид-19 беше третата водечка причина за смрт во САД, но сега веќе не е ниту во првите пет „убијци", соопштија федералните власти. Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден ...

БЕЛАТА КУЌА: САД на 11 мај ќе прогласат победа над Ковид-19 и крај на пандемијата, која три години го потресуваше ...

Денешен - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

На 11 мај САД ќе ја укинат вонредната состојба воведена за борба против коронавирусот

Макфакс - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден денеска соопшти дека на 11 мај ќе ја укине вонредната состојба прогласена поради епидемијата на Ковид-19, речиси три години откако земјата воведе сеопфатни мерки за борба и сузбивање на ...

Америка на 11 мај ја укинува вонредната состојба воведена поради корона вирусот

Локално - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден денес соопшти дека на 11 мај ќе ја укине вонредната состојба прогласена поради епидемијата на Ковид-19, речиси три години откако земјата воведе сеопфатни мерки за борба и сузбивање на ...

На 11 мај САД ќе ја укине вонредната состојба против Ковид-19

Нетпрес - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден денеска соопшти дека на 11 мај ќе ја укине вонредната состојба прогласена поради епидемијата на Ковид-19, речиси три години откако земјата воведе сеопфатни мерки за борба и сузбивање на ...

На 11 мај, САД ќе ја укинат вонредната состојба воведена за борба против корона вирусот

Centar - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден денеска соопшти дека на 11 мај ќе ја укине вонредната состојба прогласена поради епидемијата на Ковид-19, речиси три години откако земјата воведе сеопфатни мерки за борба и сузбивање на ...

На 11 мај, САД ќе ја укинат вонредната состојба воведена за борба против корона вирусот

MTM - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден денеска соопшти дека на 11 мај ќе ја укине вонредната состојба прогласена поради епидемијата на Ковид-19, речиси три години откако земјата воведе сеопфатни мерки за борба и сузбивање на ...

На 11 мај, САД ќе ја укинат вонредната состојба воведена за борба против коронавирусот

Точка - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден денеска соопшти дека на 11 мај ќе ја укине вонредната состојба прогласена поради епидемијата на Ковид-19, речиси три години откако земјата воведе сеопфатни мерки за борба и сузбивање на ...

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

Канал5 - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки .

САД ќе прогласат крај на пандемијата во мај

ТВ21 - 31.01.2023

Администрацијата на претседателот Џо Бајден објави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за да го ограничат ширењето на болеста.

САД ќе прогласат крај на пандемијата во мај

4NEWS - 31.01.2023

Администрацијата на претседателот Џо Бајден објави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за да го ограничат ширењето на болеста.

Во мај крај на пандемијата на Ковид 19

Zoom - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на ковид-19

Алсат-М - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

Вечер Прес - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на ковид-19

Zoom - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

CivilMedia - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.

САД во мај официјално прогласуваат крај на пандемијата на Ковид-19

Таратур - 31.01.2023

Администрацијата на актуелниот американски претседател Џо Бајден најави дека на 11. мај ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки.

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на Ковид-19

MakPress - 31.01.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана од Ковид-19 на 11 мај, три години откако САД воведоа строги епидемиолошки мерки за спречување на ширењето на болеста.