TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Би-Би-Си: Во американски воздушни напади загинати и руски војници

Макфакс - 14.02.2018

Најмалку двајца руски борци се убиени во минатонеделните американски воздушни напади во североисточниот дел од Сирија, а Би-Би-Си наведе дека најверојатно се работи за платеници кои биле најмени од приватна воена фирма која соработува со сириската ...

BBC: Убиени Руси во американски напад во Сирија, Москва уште не потврдила

Точка - 14.02.2018

Најмалку двајца руски борци биле убиени во американски воздушни напади на североистокот на Сирија минатата недела, а како што наведува BBC, најверојатно станува збор за платеници најмени од приватна воена компанија која соработува со сириската ...

Руски наемници загинале во американски воздушен напад во Сирија

Р.С.Европа - 14.02.2018

Десетина руски наемни војници биле убиени во американски воздушен напад во Сирија, објавија некои руски медиуми. Новинската агенција Асошитед прес оцени дека тоа би можело дополнително да ги зголеми тензиите меѓу Русија и САД.

Би-Би-Си: Во американски воздушни напади загинати и руски војници

Вечер - 14.02.2018

Најмалку двајца руски борци се убиени во минатонеделните американски воздушни напади во североисточниот дел од Сирија, а Би-Би-Си наведе дека најверојатно се работи за платеници кои биле најмени од приватна воена фирма која соработува со сириската ...

Во американски воздушни напади загинати и руски војници

Тера - 14.02.2018

Најмалку двајца руски борци се убиени во минатонеделните американски воздушни напади во североисточниот дел од Сирија, а Би-би-си наведе дека, најверојатно, се работи за платеници што биле најмени од приватна воена фирма која соработува со сириската ...

Би-би-си: Во американски воздушни напади загинати и руски војници

А1 On - 14.02.2018

Најмалку двајца руски борци се убиени во минатонеделните американски воздушни напади во североисточниот дел од Сирија, а Би-би-си наведе дека, најверојатно, се работи за платеници што биле најмени од приватна воена фирма која соработува со сириската ...