TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десетто одложување на судењето за „Талир“

Алсат-М - 12.09.2019

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, кој се однесува на финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, денеска е одложено по десетти пат поради притворената специјална обвинителка Катица Јанева, која е потписник и на обвинението за „Талир“.

По десетти пат одложен „Талир“, случајот на СЈО за финасирањето на ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 12.09.2019

На 3 октомври ќе биде следната шанса за поместување од мртва точка на судењето за предметот „Талир“, случај кој треба да даде одговор дали се точни наодите на СЈО дека партијата ВМРО-ДПМНЕ незаконски се финансирала додека била на власт.

И судењето за „Талир“ на СЈО одложено поради притворот на Јанева

еМагазин - 12.09.2019

Специјалната обвинителка Катица Јанева, осомничена за криминал ви е странка во постапката чесен суде, а почитуваната обвинителка Ленче Ристоска на денешното рочиште е нејзин застапник. Бараме денешното рочиште да се одложи, истакна адвокатот Дончо ...

Осомничен за криминал ви е странка суде, побара адвокат И доби одлагање на „Талир“ за Перење пари од Груевски И ...

Сакам да кажам - 12.09.2019

Судењето за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ со испрани околу 5 милиони евра, за кое СЈО има фатено уплатници, документи и други материјални докази, како и изјави од сведоци, по десетти пат се одложи, овојпат поради притворената специјална обвинителка ...

Судењето за „Талир“ одложено по десетти пат

Р.С.Европа - 12.09.2019

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, односно случајот за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, во кое, според обвинението, биле испрани околу 5 милиони евра, и за кое СЈО тврди дека има уплатници, документи и други материјални докази, денеска беше одложено ...

„Катица ви е странка во постапката чесен судe" - Одложено судењето за Талир

Press24 - 12.09.2019

Судењето за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ со испрани околу 5 милиони евра „Талир" се одложи десетти пат, сега поради притворената Катица Јанева. - „Специјалната обвинителка Катица Јанева, осомничена за криминал ви е странка во постапката чесен суде, а ...

Ристоска: СЈО е се уште живо

Сител - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на судењето за Талир, изјави дека СЈО се уште постои и функционира. Таа вели дека според законот за СЈО, тоа постои до септември идната година. Ристоска не откри што ќе се случува со предметите откако ...

Ристоска: СЈО сѐ уште постои!

Фокус - 12.09.2019

Обвинителската Ленче Ристоска пред денешното рочиште за случајот „Талир“ истакна дека во текот на денот СЈО ќе излезе со соопштение за дописот кој го добија од републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески за преземањето на предметите.

Ристовска: СЈО е живо!

Алсат-М - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска за денеска најавува официјално соопштение на СЈО во врска со предавањето на предметите на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески. Ристоска пред почетокот на рочиштето за „Талир“ вели дека СЈО сè уште е живо.

„Талир“ почна од почеток и пак не почна

А1 On - 12.09.2019

Поради истек на 90 дена од претходното рочиште, од почеток почна судењето за предметот на СЈО “Талир”. Адвокатите Дончо Наков и Еленко Миланов побараа судењето да прекине поради тоа што е осомничена и во притвор специјална јавна обвинителка, Катица ...

Ристоска: СЈО се уште постои, верувам дека ќе се најде извесно законско решение

24 Вести - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. – Верувам дека ќе најдат начин.

Ристовска: Според Законот за СЈО постоиме до септември 2020

Нова ТВ - 12.09.2019

Обвинителката во СЈО Ленче Ристовска денеска пред рочиштето за предметот „Талир“ најави дека во текот на денот СЈО ќе објави соопштение во врска со дописто што го добиле од Таа не сакаше да даде повеќе детали туку најави заеднички став по ...

За обвинителката Ристовска СЈО постои и функционира

+инфо - 12.09.2019

За обвинителката во СЈО Ленче Ристовска нема дилеми дека СЈО постои. Таа не сакаше да открие детали и само најави дека денеска СЈО ќе излезе со соопштение во врска со дописот што го добиле од ЈО за преземање на предметите.

Ленче Ристоска: СЈО сеуште е живо

Press24 - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред денешното рочиште за „Талир" изјави пред новинарите дека Специјалното јавно Обвинителство уште е живо. - СЈО уште е живо, рече таа. Обвинителката Ленче најави дека сите детали за предметите на СЈО ќе се дознаат ...

Ристоска: СЈО сè уште постои

360 степени - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска за денеска најавува официјално соопштение на СЈО во врска со предавањето на предметите на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески. Последните консултации помошниците-обвинители на Катица Јанева ќе ги направат ...

(ВИДЕО) Ленче Ристоска: СЈО е живо

А1 On - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на денешното судско рочиште за предметот „Талир“ рече дека СЈО е се’ уште живо. На прашањето дали се прави попис на предметите во СЈО и што ќе се случи со обвинителите и истражителите, рече дека за сите ...

Ристовска: Ние работиме, СЈО е живо

Слободен Печат - 12.09.2019

Пред денешното судско рочиште за „Талир“, јавната обвинителка од СЈО Ленче Ристовска пред кривичниот суд изјави дека според законот СЈО ќе постои уште една година. Според нејзините зборови СЈО е живо и функционира ...

Десетто одложување на судењето за „Талир“

Слободен Печат - 12.09.2019

Судењето денеска е одложено по десетти пат поради притворената специјална обвинителка Катица Јанева, која е потписник и на обвинението за „Талир“. Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, кој се однесува на финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, денеска е ...

„Талир“: Судењето одложено по десетти пат

Нова ТВ - 12.09.2019

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, кој се однесува на финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, во кое, според обвинението, биле испрани околу 5 милиони евра, и за кое СЈО тврди дека има уплатници, документи и други материјални докази, денеска беше одложено ...

Ристоска: СЈО е се уште живо

4NEWS - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на судењето за Талир, изјави дека СЈО се уште постои и функционира. Таа вели дека според законот за СЈО, тоа постои до септември идната година. Ристоска не откри што ќе се случува со предметите откако ...

Судењето за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ никако да почне

Макфакс - 12.09.2019

Поради истек на 90 дена од претходното рочиште, денеска од почеток требаше да почне судењето за предметот на СЈО „Талир“ за финансирањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Но, адвокатите Дончо Наков и Еленко Миланов побараа судењето да прекине поради тоа што ...

РИСТОСКА: СЈО е живо, јас се уште не губам надеж

Денешен - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. – Верувам дека ќе најдат начин.

Ристовска: СЈО денеска ќе соопшти како ќе постапува

Канал5 - 12.09.2019

Обвинителката во СЈО Ленче Ристовска денеска пред рочиштето за предметот „талир“ најави дека во текот на денот СЈО ќе објави соопштение во врска со дописот што го добиле од ЈО за преземање на предметите.

Ристовска: СЈО сè уште постои

Expres - 12.09.2019

Обвинителката во СЈО, Ленче Ристовска, верува дека ќе се донесе Законот за ЈО и дека од Специјалното обвинителство со соопштение укажале дека е тоа важно. „СЈО се уште постои, се уште функционираме, по Законот за СЈО до септември 2020 и верувам дека ...

Oбвинителката Ленче Ристоска: СЈО е сѐ уште живо

Макфакс - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на денешното судско рочиште за предметот ,,Талир” рече дека СЈО е сѐ уште живо. На прашањето дали се прави попис на предметите во специјалното јавно обвинтелство и што ќе се случи со обвинителите и ...

Судењето за „Талир“ одложено по десетти пат

Вечер - 12.09.2019

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, односно случајот за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, во кое, според обвинението, биле испрани околу 5 милиони евра, и за кое СЈО тврди дека има уплатници, документи и други материјални докази, денеска беше одложено ...

Ристоска: СЈО е се уште живо

Вечер - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на судењето за Талир, изјави дека СЈО се уште постои и функционира. Таа вели дека според законот за СЈО, тоа постои до септември идната година. Ристоска не откри што ќе се случува со предметите откако ...

Судењето за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ никако да почне

Точка - 12.09.2019

Поради истек на 90 дена од претходното рочиште, денеска од почеток требаше да почне судењето за предметот на СЈО „Талир“ за финансирањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Но, адвокатите Дончо Наков и Еленко Миланов побараа судењето да прекине поради тоа што ...

Ристоска: СЈО се уште постои, верувам дека ќе се најде извесно законско решение

Локално - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. – Верувам дека ќе најдат начин.

Ристоска: СЈО треба да функционира до септември 2020 година

ММС - 12.09.2019

По информациите дека се прави попис во СЈО, специјалната обвинителка Ленче Ристоска изјави дека СЈО денеска со соопштение ќе информира за настаните. Пред судењето за случајот Талир, Ристоска беше прашана дали се чувствуваат изиграни од политичарите.

Ристовска: Според Законот за СЈО постоиме до септември 2020

Либертас - 12.09.2019

Обвинителката во СЈО Ленче Ристовска денеска пред рочиштето за предметот „Талир“ најави дека во текот на денот СЈО ќе објави соопштение во врска со дописот што го добиле од ЈО за преземање на предметите.

Oбвинителката Ленче Ристоска: СЈО е сѐ уште живо

Точка - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на денешното судско рочиште за предметот „Талир” рече дека СЈО е сè уште живо. На прашањето дали се прави попис на предметите во специјалното јавно обвинтелство и што ќе се случи со обвинителите и ...

„Талир“ одложен по десетти пат

Либертас - 12.09.2019

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, кој се однесува на финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, во кое, според обвинението, биле испрани околу 5 милиони евра, и за кое СЈО тврди дека има уплатници, документи и други материјални докази, денеска беше одложено ...

Одложено судењето за предметот „Талир“

Н.Македонија - 12.09.2019

Поради истек на 90 дена од претходното рочиште, денеска од почеток требаше да почне судењето за предметот на СЈО „Талир“ за финансирањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Но, адвокатите Дончо Наков и Еленко Миланов побараа судењето да прекине поради тоа што ...

Ристоска не губи надеж: СЈО се уште постои, верувам дека ќе се најде извесно законско решение

еМагазин - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. – Верувам дека ќе најдат начин.

Ристовска: СЈО е живо, ние работиме до септември 2020

Скопје1 - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред денешното рочиште за „Талир” изјави пред новинарите дека Специјалното јавно Обвинителство уште е живо. – СЈО уште е живо, рече Ристоска. Многу пати апелиравме за важноста на носење на овој закон (Закон за ЈО н.з.).

Ристоска: СЈО е сѐ уште живо

Н.Македонија - 12.09.2019

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на денешното судско рочиште за предметот „Талир” рече дека СЈО е сè уште живо. На прашањето дали се прави попис на предметите во специјалното јавно обвинтелство и што ќе се случи со обвинителите и ...

Судењето за „Талир“ одложено по десетти пат

1tv - 12.09.2019

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, односно случајот за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, во кое, според обвинението, биле испрани околу 5 милиони евра, и за кое СЈО тврди дека има уплатници, документи и други материјални докази, денеска беше одложено ...

Ристоска: СЈО се уште постои, верувам дека ќе се најде извесно законско решение

Независен - 12.09.2019

Фото: Б. Грданоски Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“.

Судењето за „Талир“ одложено по десетти пат

24Инфо - 12.09.2019

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, односно случајот за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, во кое, според обвинението, биле испрани околу 5 милиони евра, и за кое СЈО тврди дека има уплатници, документи и други материјални докази, денеска беше одложено ...

Ристоска: СЈО сè уште постои

Република - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство сè уште постои, си уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. Верувам дека ќе најдат начин.

Судењето за „Талир“ одложено по десетти пат

Нетпрес - 12.09.2019

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, односно случајот за финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, во кое, според обвинението, биле испрани околу 5 милиони евра, и за кое СЈО тврди дека има уплатници, документи и други материјални докази, денеска беше одложено ...

Ристоска: СЈО се уште постои, верувам дека ќе се најде извесно законско решение

24Инфо - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир”. – Верувам дека ќе најдат начин.

Ристоска: Верувам дека ќе се најде извесно законско решение, СЈО сè уште функционира

Мета - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство сè уште постои, сè уште функционираме според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. – Верувам дека ќе најдат начин.

Ристоска: СЈО сѐ уште постои, сѐ уште функционираме

МКД - 12.09.2019

„Специјалното јавно обвинителство сѐ уште постои, сѐ уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020“, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. „Верувам дека ќе најдат начин.

Ристоска: СЈО се уште постои, денеска детали што понатаму

Р.С.Европа - 12.09.2019

СЈО се уште постои, се уште функционираме, според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска, пред судското рочиште за случајот „Талир“. „Верувам дека ќе најдат начин.

Ристоска: СЈО се уште постои, се уште функционираме

PressingTV - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме . Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. – Верувам дека ќе најдат начин.

Ристоска: СЈО сѐ уште функционира

Нетпрес - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. – Верувам дека ќе најдат начин.

Ристоска: СЈО се уште постои, верувам дека ќе се најде извесно законско решение

Опсервер - 12.09.2019

Специјалното јавно обвинителство се уште постои, се уште функционираме. Според законот за СЈО до септември 2020, изјави денеска обвинителката од СЈО Ленче Ристоска пред судското рочиште за случајот „Талир“. – Верувам дека ќе најдат начин.